[IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

[IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: dS »

Poszukuje speca z Wawy lub okolic który naprawia skrzynie manualne i się na tym naprawdę zna a nie dopiero będzie się uczył na mojej.
Wymieniłem sobie skrzynie bo stara przy niskich temperaturach dosłownie gwizdała + czasem stawiała jakiś dziwny opór na odpuszczonym gazie przy schodzeniu z obrotów. Teraz leży sobie w kącie i nie ma problemu że zostanę bez auta więc pomyślałem żeby oddać ja do naprawy. Tylko problem taki że nikt nie zna warsztatu godnego polecenia. Ludzi naprawiających automaty jak grzybów po deszczu a od manualnych brak.
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 13:28 przez dS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej

Post autor: dead_beat »

tutaj z okolic Wawy to nie znam dobrego, do bory robiłem u 3ech i były źle poskładane, u tych kolesi polecam naprawy, tylko nie wiem czy robią de Lexów...
http://dobrymechanik.net/mechanicy/rutk ... .html#gmap

niby daleko od Wawy w Wołomina, ale mi Bora po ich naprawie śmigała aż miło ;-) zadzwoń, zapytaj
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: dS »

Dzwoniłem, dostałem odpowiedź że jedynie mogą mi przełożyć ale naprawą się nie zajmują.

A ty już nabyłeś L bo widzę że foto wstawione? :biggrin2:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: dead_beat »

dS pisze:Dzwoniłem, dostałem odpowiedź że jedynie mogą mi przełożyć ale naprawą się nie zajmują.

A ty już nabyłeś L bo widzę że foto wstawione? :biggrin2:
Moją wtedy naprawiali - ale to był VW...

Tak, kupiłem w sobotę ;-) w końcu, a już traciłem nadzieję i wiarę w ogłoszenia...
na razie jestem zachwycony, jutro już montuje LPG ;-)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: Travis »

dS pisze:Poszukuje speca z Wawy lub okolic który naprawia skrzynie manualne i się na tym naprawdę zna a nie dopiero będzie się uczył na mojej.
Wymieniłem sobie skrzynie bo stara przy niskich temperaturach dosłownie gwizdała + czasem stawiała jakiś dziwny opór na odpuszczonym gazie przy schodzeniu z obrotów. Teraz leży sobie w kącie i nie ma problemu że zostanę bez auta więc pomyślałem żeby oddać ja do naprawy. Tylko problem taki że nikt nie zna warsztatu godnego polecenia. Ludzi naprawiających automaty jak grzybów po deszczu a od manualnych brak.
dzięki teraz wiem że i ja muszę skrzynie wymienić :/
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: lukas78 »

Według mnie skrzynie manualne w is 200 to straszny bubel zaraz po padających cewkach, albo nawet przed nimi :down: - szczególnie widać, że synchronizatory pierwszych dwóch biegów są bardzo wrażliwe i kiepskiej jakości - w konsekwencji ich lekkiego zużycia "wbijanie" dwóch pierwszych biegów (szczególnie przy niskich temperaturach) to masakra :mad: - wymiana oleju w skrzynce nieco pomaga, ale nadal przy zmianie dwa pierwsze biegi "haczą".
Dla porównania miałem wcześniej dwie bawarki (przebiegi powyżej 200tys.km) z których jedna sporo dostawała w kość i ze skrzyniami zero problemu - wszystko chodziło jak należy.
Także z charakterystycznym "wbijaniem" dwóch pierwszych biegów trzeba się oswoić (oczywiście nie generalizuję, bo nie wszyscy mają z tym problem, ale myślę, że spory odsetek osób nie jest zbytnio zadowolona z pracy skrzynki w is, gdzie miedzy innymi i ja się znajduję).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: andrej7 »

Ja bym dał spokój sobie z naprawą tej skrzynki bo jeśli sie ktoś podejmie i zrobi nie wiadomo na jak długo to policzy sobie odpowiednio za to, jak już huczenie doprowadza co szału i zmiana oleju nie wiele daje, to pozostaje kupno następnej używki z nadzieją że bedzie śmigać, u mnie też huczy w niskich temp od 2.5-3tys obr ale tylko przez pierwsze 10minut jazdy jak sie rozgrzeje olej to już cisza. 1 i 2 faktycznie haczą jak chce sie szybko zmieniać ale to nie auto to wyścigów spod świateł przecież :)
W poszukiwaniu mocy...
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: maxkow »

Przy tych cenach uzywanych skrzyn dalbym spokoj sobie z naprawa , tylko tak jak pisze Andrej kupowac uzywke.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: dS »

maxkow pisze:Przy tych cenach uzywanych skrzyn dalbym spokoj sobie z naprawa , tylko tak jak pisze Andrej kupowac uzywke.
używkę już mam wsadzoną, a stara mi leży w kącie i ją chcę naprawić żeby mieć na zapas, ewentualnie jak ta wsadzona zacznie mnie drażnić to będę miał gotowe graty do przekładki
kolejnej używki nie chce kupować bo tak naprawdę nie wiadomo na co się trafi, sami sprzedawcy kompletnie nie mają pojęcia w jakim stanie jest towar i co to w ogóle za towar, o czym już się zdążyłem przekonać przy okazji dwumasy, i można trafić na jeszcze bardziej zajeżdżoną,
niestety manualne skrzynie w Lexach nie są udane i działają jak działają, ale liczę że jak zajrzy do niej jakiś spec to zrobi z nią porządek i powiedzmy przez te 50k km będzie chodziła idealnie, a dla mnie 50k km to 5 lat jazdy więc nawet jak będzie mnie to kosztowało 2x tyle co używka to będę miał świadomość że skrzynia działa jak należy i nic mnie podczas jazdy nie irytuje
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: maxkow »

dS pisze:
maxkow pisze:Przy tych cenach uzywanych skrzyn dalbym spokoj sobie z naprawa , tylko tak jak pisze Andrej kupowac uzywke.
używkę już mam wsadzoną, a stara mi leży w kącie i ją chcę naprawić żeby mieć na zapas, ewentualnie jak ta wsadzona zacznie mnie drażnić to będę miał gotowe graty do przekładki
kolejnej używki nie chce kupować bo tak naprawdę nie wiadomo na co się trafi, sami sprzedawcy kompletnie nie mają pojęcia w jakim stanie jest towar i co to w ogóle za towar, o czym już się zdążyłem przekonać przy okazji dwumasy, i można trafić na jeszcze bardziej zajeżdżoną,
niestety manualne skrzynie w Lexach nie są udane i działają jak działają, ale liczę że jak zajrzy do niej jakiś spec to zrobi z nią porządek i powiedzmy przez te 50k km będzie chodziła idealnie, a dla mnie 50k km to 5 lat jazdy więc nawet jak będzie mnie to kosztowało 2x tyle co używka to będę miał świadomość że skrzynia działa jak należy i nic mnie podczas jazdy nie irytuje

Ds moze sie myle , ale wydaje mi sie ze koszt naprawy to min 1200zl w gore w zaleznosci od tego co jest zepsute.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości