[IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: dS »

jeśli było by zrobione jak należy to taka cena była by dla mnie do zaakceptowania
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: k0zz »

Witam,

Zdaje się że też mam proble ze skrzynią, jest tak że jak jak stoję w miejscu i skrzynia pracuje na jałowym to jak wcisnę sprzęgło to jest cisza, jak puszczę sprzegło to jest trochę głośniej.

Nie jest to bardzo głośno, ale jest słyszalna rożnica.
Jest to jednak na tyle cicho że w trakcie jazdy w ogóle nie przeszkadza.
Czy to znak że jakieś łożyska w skrzyni się kończą i pora szukać nowej skrzyni bądź naprawić obecną ?
Dajcie znać jak to u was jest. Czy powinienem się już tym przejmować ?

Żeby nie było off top - co do naprawy skrzyni:

Ten sam obiaw który mam teraz w LExie miałem kiedyś w Hondzie Civic, wtedy diagnoza była krótka - łożysko.
Skontaktowałem się z p. Remigiuszem z forum Civic klub który zajął się naprawą skrzyni - wymiana łożyska + dodatkowo skrócenie biegów koszt 500 szł ( od A do Z ).
Ludzie z Hondami z całej Polski do niego walą z naprawą.
SKrzynie naprawiałem prawie 3 lata temu, do dziś nie ma żadnego problemu a Auto lata po 30,000 rocznie bo zonka do pracy dojrzeżdża.

http://www.jhm.com.pl/kontakt.html
Być może naprawi skrzynię z LExa ?

Pzdr.
K0zz
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: carsik »

jest jeszcze coś takiego jak łożysko oporowe sprzęgła i ono może powodować taki efekt.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: michalm320 »

k0zz pisze:Witam,

Zdaje się że też mam proble ze skrzynią, jest tak że jak jak stoję w miejscu i skrzynia pracuje na jałowym to jak wcisnę sprzęgło to jest cisza, jak puszczę sprzegło to jest trochę głośniej.

Nie jest to bardzo głośno, ale jest słyszalna rożnica.
Jest to jednak na tyle cicho że w trakcie jazdy w ogóle nie przeszkadza.
Czy to znak że jakieś łożyska w skrzyni się kończą i pora szukać nowej skrzyni bądź naprawić obecną ?
Dajcie znać jak to u was jest. Czy powinienem się już tym przejmować ?

Żeby nie było off top - co do naprawy skrzyni:

Ten sam obiaw który mam teraz w LExie miałem kiedyś w Hondzie Civic, wtedy diagnoza była krótka - łożysko.
Skontaktowałem się z p. Remigiuszem z forum Civic klub który zajął się naprawą skrzyni - wymiana łożyska + dodatkowo skrócenie biegów koszt 500 szł ( od A do Z ).
Ludzie z Hondami z całej Polski do niego walą z naprawą.
SKrzynie naprawiałem prawie 3 lata temu, do dziś nie ma żadnego problemu a Auto lata po 30,000 rocznie bo zonka do pracy dojrzeżdża.

http://www.jhm.com.pl/kontakt.html
Być może naprawi skrzynię z LExa ?

Pzdr.
K0zz
U mnie też jest dokładnie tak samo jak u Ciebie... Wydaje mi się że to łożysko oporowe ale głowy nie dam. Jak kupiłem IS-a prawie dwa lata temu to zmieniłem olej na full syntetyk do skrzyń Motula.... Motyl Gear czy jakoś tak. Nic kompletnie się nie zmieniło w dźwiękach. I tak sobie myślę czy by nie wlać pół syntetyka albo jakiegoś ceramizera. Jedyny plus mojej skrzyni to taki że nie mam problemów z wrzucaniem biegów. Drażni mnie też to, że jak wrzucę 6 bieg przy 100km/h to odnoszę wrażenie że auto się męczy na tym biegu, taki jakby basowy szum słuchać w kabinie który przy 120km/h zanika i jest gitara.
Obrazek
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: k0zz »

Czyli można powiedzieć że jeździsz na takiej skrzyni już dwa lata i oprócz tego lekkiego hałasowania nic się nie dzieje ? Czy przez te dwa lata zrobiło się wyczuwalnie głośniej ?
Ile km rocznie robisz ?
Jaki jest przebieg twojego ISa ?

Nie wiem czy szukać nowej skrzyni na którą i tak nikt nie da gwarancji, czy jeździć spokojnie tak jak jest.
Biegi wchodzą bez najmniejszego problemu ale może ten ceramizer poprawiłby by sytuację i może warto spróbować... We wtorek jadę do serwisu na Osiedle 2 / Wawa wymienić oleje to podpytam ich o tą skrzynię. Sprzęgło było wymieniane po koniec 2011 przez poprzedniego właściciela.

I czy przypadkiem nie za wcześnie tą 6 wrzucasz ? :)
Może tłumik wpada w rezonans i stąd ten hałas ? Chociaż to samo raczej działo by się na każdym biegu przy podobnym obciążeniu...
U mnie, podczas ruszania samochodem basowo hałasował środkowy tłumik który się poluzował . Poprawne zamocowanie rozwiązało problem.

Pzdr.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: michalm320 »

k0zz pisze:Czyli można powiedzieć że jeździsz na takiej skrzyni już dwa lata i oprócz tego lekkiego hałasowania nic się nie dzieje ? Czy przez te dwa lata zrobiło się wyczuwalnie głośniej ?
Ile km rocznie robisz ?
Jaki jest przebieg twojego ISa ?

Nie wiem czy szukać nowej skrzyni na którą i tak nikt nie da gwarancji, czy jeździć spokojnie tak jak jest.
Biegi wchodzą bez najmniejszego problemu ale może ten ceramizer poprawiłby by sytuację i może warto spróbować... We wtorek jadę do serwisu na Osiedle 2 / Wawa wymienić oleje to podpytam ich o tą skrzynię. Sprzęgło było wymieniane po koniec 2011 przez poprzedniego właściciela.

I czy przypadkiem nie za wcześnie tą 6 wrzucasz ? :)
Może tłumik wpada w rezonans i stąd ten hałas ? Chociaż to samo raczej działo by się na każdym biegu przy podobnym obciążeniu...
U mnie, podczas ruszania samochodem basowo hałasował środkowy tłumik który się poluzował . Poprawne zamocowanie rozwiązało problem.

Pzdr.
Mój IS ma obecnie 141tyś km, a jak go zakupiłem to miał 118tyś. W lipcu tego roku minie 2 lata jak go mam więc można przyjąć że robię 10tyś rocznie, choć teraz jest to tylko i wyłącznie auto tzw. weekendowe. Tak czy owak od momentu kupna nic się nie pogorszyło w kwestii skrzyni.

Tak z ciekawości spojrzałem na Allegro po ile są skrzynie i gdybym miał dzisiaj kupić skrzynie to nie wiem którą bym kupił bo ceny są mega różne...
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... gory-50873

Ciekawe z czego wynika aż taka różnica w cenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: k0zz »

Mój ma przejechane 217 tyś. i zastanawiam się jak długo ta skrzynia hałasuje...

Generalnie jestem w szoku że twój w momencie kupna miał 118 tyś. i już skrzynia hałasowała... Czyżby te skrzynie takie lichawe były ?
W każdym razie ja póki co nic chyba nie będę dłubał. Biegi wchodzą ładnie, hałas jest praktycznie niesłyszalny.

Tak czy inaczej podłączam się pod pytanie autora tematu i jeśli ktoś ma namiar na kogoś kto te skrzynie naprawia to będę wdzięczny.

Pzdr.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: Travis »

U mnie przy 160tyś km wyło strasznie (odgłos raczej gwiżdżący) zawsze w przedziale 2500-2800rpm. Nie pomogła wymiana oleju ale dzisiaj przy przebiegu 190tyś nagle hałas zniknął :) naprawdopodobniej łożysko się posypało w drobny mak :biggrin2: ciekaw jestem ile jeszcze skrzynia wytrzyma. Jak na razie nic złego się nie dzieje, oprócz padającej dwumasy. Co do kupowania innej skrzyni to podejrzewam że na 80% trafisz na taką samą z tą lub podobną bolączką.
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: k0zz »

Dlatego nie chciałbym kupować używanej skrzyni tylko naprawić tą którą mam...

Generalnie to stresuje mnie ten mój IeS.

Travis piszesz i gwizdaniu skrzyni... u mnie gwiżdże jak ruszam z miejsca i przyśpieszam, ale wydawało mi się że ten silnik tak po prostu pracuje... nigdy nie jeździłem samochodem z silnikiem większym niż 1.6... I teraz siedzę i martwię się że może coś poważniejszego jest skopane...

Może ma ktoś z was jakiś namiar na filmik z dźwiękiem IsA podczas ruszania i przyśpieszania ? Niestety nie mam okazji posłuchać innego Lexa w okolicy...

Edit :
Namierzyłem taki link : http://www.youtube.com/watch?v=TcG8MdYhg74
Na tym filmiku też gwiżdże na samym początku wkręcania na obroty. Czy tak być powinno ?

Pozdrawiam.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

[IS200] naprawa skrzyni manualnej - gdzie ?

Post autor: Jarek.K »

U mnie troszkę jest inaczej.Po odpaleniu słychać taki szum jak łozyska.Po wciśnięciu sprzęgła ustaje po puszczeniu nadal szumu.Podczas jazdy i po rozgrzaniu auta cisza.Następna sprawa to 2 i 3 nie zawsze dobrze wchodzą na zimnej skrzyni.Na 4 biegu trochę gwiżdze.Może mi ktoś poradzi bo ma podobnie?Przebieg 160tys.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości