[is200]Swap manual na automat

ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [is200]Swap manual na automat

Post autor: ledziu »

luki90 pisze:Ej, ja nic takiego nie pisalem! :sarcastic:
Ale ja nic nie pisałem do Ciebie :piwo: tylko jak słyszę 30raz o fajności uturbinego lexa z automatem to podejrzewam wkładkę jakiegoś szpenia... od internetu :biggrin2:
A stąd ją podejrzewam że też miałem takich zauszników, zrobiłem automat, kasę straciłem a szpenie są zadowoleni bo zarobili... :down:

Źle wkleiłem cytat który był Twoim cytatem :biggrin2:
Przepraszam za pomyłkę :piwo:
Bacc
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 14:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [is200]Swap manual na automat

Post autor: Bacc »

Generalnie to uturbienie przy tej przekladce bylo drugo planowa kwestia, ale dobrze ze napisales co o tym uwazasz i jak to wyglada :ok: Ja staram sie nie wymadrzac ( wiec nie wiem czemu teksty w moja rozumiem strone, o domoroslym tuningoffcu z oneta...) na temat strojenia uturbionego silnika przy automacie, bo nie znam sie na tym, ale myslalem ze jak na przyklad taki KluczykGarage nie widzi problemu przy uturbianiu IS200/AT pod wlasnie w.w. osiagi, to nie bedzie wiekszych problemow :wink:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200]Swap manual na automat

Post autor: carinus »

Przeczytaj wszystkie tematy o uturbionych lexach z naszego forum,nie ma ich dużo.Znajdz gdzieś informację że komuś w takim silniku padła dwumasa.Mój silnik przelatał już prawie 100kkm na LPG i 80kkm z turbiną i nadal jest w dobrej kondycji.Nie wiem skąd brałeś wszystkie informacje.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [is200]Swap manual na automat

Post autor: ledziu »

Bacc pisze:eneralnie to uturbienie przy tej przekladce bylo drugo planowa kwestia, ale dobrze ze napisales co o tym uwazasz i jak to wyglada :ok: Ja staram sie nie wymadrzac ( wiec nie wiem czemu teksty w moja rozumiem strone, o domoroslym tuningoffcu z oneta...) na temat strojenia uturbionego silnika przy automacie, bo nie znam sie na tym, ale myslalem ze jak na przyklad taki KluczykGarage nie widzi problemu przy uturbianiu IS200/AT pod wlasnie w.w. osiagi, to nie bedzie wiekszych problemow :wink:
W związku z tym że jesteś nowicjuszem a podajesz "dokładne" parametry po założeniu turbo stwierdziłem że masz doradce obcykanego w temacie umoczenia paru złotych.
Temat jest obszerny ale pamiętaj o kilku złotych zasadach:
"oni" mają pomysły a Ty płacisz i podanie dwóch podstawowych parametrów pt. moc i Nm nie oznacza że auto jest szybkie i fajnie jedzie a najgorsze jest to że każdy będzie miał inny wyznacznik fajności więc uważaj na wiedzę płynąca z netu i na fachurów u których jest ona podstawą a nie tylko uzupełnieniem.

Więc zacznij od pod początku... :ok:
Bacc
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 14:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [is200]Swap manual na automat

Post autor: Bacc »

Skoro twoj Lex tyle zrobil na dwumasie to elegancko, nie bede teraz szukal tego tematu ale ktos pisal o tym ze dwumas byl w tragicznym stanie, krotko po podniesieniu mocy, oczywiscie trzeba sobie zdac sprawe z tego ze nie wiemy co juz taki dwumas mial za soba ;)
Jesli chodzi o tematy uturbionych lexow to przewertowalem wszystkie i staram sie sledzic na biezaco, bo mysle ze wkoncu na mojego przyjdzie kolej, narazie tylko sam wrzucilem sobie lpg i wystroilem na afr :D

W sumie ledziu masz racje, tak na prawde to niemamy przykladu AT/turbo wiec niewiemy jak to dokladnie jest, i jak to wyjdzie w praktyce z bez awaryjnoscia, nakladem finansowym czy tez pracy no i koncowo osiagami :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość