[IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: dS »

nówka w ASO 2500/szt
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
tomio
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2010, o 17:05
Model Lexusa: Był IS 200, jest AR 159 SW
Skąd:: Olkusz okolice
Lokalizacja: Olkusz okolice...
Kontakt:

Re: [IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: tomio »

Nawet najdroższe nowe tarcze jak się na nie uważa mogą się skrzywić zaraz po założeniu ponieważ materiał jest jeszcze nie zahartowany i obciążony naprężeniami powstałymi przy produkcji które powodują skrzywienie. Przetoczenie po zahartowaniu i jeśli zaciski są ok to nie powinno się nic dziać.
Co do zacisków to sam przerabiałem walkę z nimi miesiąc temu, rozwiązałem problem zestawem naprawczym z nowymi tłoczkami ok.150zł na koło kupione w InterCarsie, puki co zero problemów z tarczami i zaciskami.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: carinus »

tomio pisze:Nawet najdroższe nowe tarcze jak się na nie uważa mogą się skrzywić zaraz po założeniu ponieważ materiał jest jeszcze nie zahartowany i obciążony naprężeniami powstałymi przy produkcji które powodują skrzywienie. Przetoczenie po zahartowaniu i jeśli zaciski są ok to nie powinno się nic dziać.

Materiał stosowany na tarcze hamulcowe nie ulega procesowi hartowania.Problemem nie są też zadne naprężenia,tutaj w grę wchodzą problemy z nierównomiernym nagrzewaniem całej powierzchni tarczy i rozszerzalnośc cieplna materiału.Dodatkowy problem to natrysk zimnej wody podczas hamowania,tego nie znosi żadna tarcza,a wytrzymują nieliczne.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: carsik »

myślę, że cena Cię zabije - 1700zł netto kompletny zacisk. Spokojnie na allegro kupisz sprawną używke za 100zł.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: grucha2666 »

na dniach będę coś robić z tymi zaciskami, mam tylko takie pytanie, bo zauważyłem że podczas dłuższej jeździe (mniej wiecej 90-100 km/h) zaczyna mi coś w lewym kole stukać (jakby klucze o siebie brzęczały... takie metaliczne pukanie ) i to pukanie ustaje jak lekko skręcę kierownicą w jakąkolwiek stronę. ale po pewnym czasie znowu się pojawiają. (są na tyle głośne że słychać je nawet z zamkniętymi oknami i radiem włączonym...) wiecie co to może być? wciąż zapieczone zaciski mogą takie dźwięki wydwawać??
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: carsik »

diagnozowanie dźwięków przez forum mija się z celem. Raczej coś z łożyskami, ale w takim przypadku to jest wróżenie z fusów. Na Twoim miejscu nie zwlekałby z tym przejrzeniem i usprawnieniem hamulców
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] wymiana tarcz hamulcowych

Post autor: tomekb »

Podjedz do mechanika bo to trzeba organoleptycznie wyczuc
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości