[is200]gorna podstawa amortyzatora

Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

tomekb pisze:A w jakim stanie macie sworznie
Prawdę mówiąc to nie wiem, muszę się przymierzyć do sprawdzenia, teraz wydaję mi się że te odgłosy to bardziej skrzypienie i występuje również w czasie jazdy i pracy zawieszenia np przy przejeżdżaniu przez garby, ale jednak najbardziej podczas kręcenia kierą na postoju i w czasie jazdy.
レクサス
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: carsik »

nie bardzo rozumiem co przy takich objawach ma do rzeczy górne mocowanie amortyzatora. Szukałbym gdzieś w sworzniach lub końcówkach drążków, ale to jest tylko gdybanie jeśli ma się możliwości usłyszenia i zlokalizowania uszami.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: michalm320 »

A może Wam się śniegu w nadkola nabiło i opony ocierają. Ja tak mam w obydwu autach (IS i Primera)
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: ledziu »

Odgłos górnej podstawy amora jest prosty do zdefinowania bo po prostu wali na dołkach, bardzo wyraźny dźwięk.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

carsik pisze:nie bardzo rozumiem co przy takich objawach ma do rzeczy górne mocowanie amortyzatora. Szukałbym gdzieś w sworzniach lub końcówkach drążków, ale to jest tylko gdybanie jeśli ma się możliwości usłyszenia i zlokalizowania uszami.
W sumie to podpiąłem się pod temat który kolega Lewarek założył a objawy u mnie są podobne do tych które on opisał, czyli głośne skrzypienie w czasie kręcenia kierą na postoju tak mniej więcej od połowy obrotu kierownicy, przy minimalnych ruchach kierownicy tego nie słychać i w czasie jazdy przy najeżdzaniu na np. garb na ulicy, tyle że znacznie cichsze.

michalm320 pisze:A może Wam się śniegu w nadkola nabiło i opony ocierają.
Nie to nie to, zaczęło się to przed obecną falą opadów sniegu. W czwartek jak byłem na spocie to jeszcze tego nie było słychać, koledzy musieliby to słyszeć.

ledziu pisze:Odgłos górnej podstawy amora jest prosty do zdefinowania bo po prostu wali na dołkach, bardzo wyraźny dźwięk.
Czyli u mnie to nie podstawa, walenie jako takie nie występuje.
レクサス
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: tomekb »

ja dalej obstawiał bym sworznie dolne badz górne najlepiej od razu wszystkie zrobic ja tak mialem ostatnio i teraz jest cisza
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

tomekb pisze:ja dalej obstawiał bym sworznie dolne badz górne najlepiej od razu wszystkie zrobic ja tak mialem ostatnio i teraz jest cisza
Dzięki, zobaczymy co z tego wyniknie.
Puściłem też jeszcze maila do Lewarka, może się odezwie co było u niego.
レクサス
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: tomekb »

Dodam że po zrobieniu 800km od zrobieniu góry i dołu stwierdziłem razem z moim mechanikiem że auto się dużo lepiej się prowadzi bardziej czuły jest samochód na ruchy kierownicą. Gdybyś był na śląsku zaprosiłbym cię na przejażdżkę. W 5 innych isach których znam jest gorzej, tzn podobnie jak ja miałem przed naprawą, ale już niedługo, bo ich namawiam na inwestycje
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

tomekb pisze:Dodam że po zrobieniu 800km od zrobieniu góry i dołu stwierdziłem razem z moim mechanikiem że auto się dużo lepiej się prowadzi bardziej czuły jest samochód na ruchy kierownicą. Gdybyś był na śląsku zaprosiłbym cię na przejażdżkę. W 5 innych isach których znam jest gorzej, tzn podobnie jak ja miałem przed naprawą, ale już niedługo, bo ich namawiam na inwestycje
Dzięki za zaproszenie, może będzie okazja, zawsze lubię przejechać się dobrym wozem.
Robiłeś same sworznie, czy coś jeszcze?
レクサス
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

tomekb pisze:ja dalej obstawiał bym sworznie dolne badz górne najlepiej od razu wszystkie zrobic ja tak mialem ostatnio i teraz jest cisza
Jednak sworznie u mnie do wymiany... do tego dojdzie komplet poli do wahaczy... i zobaczymy czy będzie :dance3:
レクサス
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości