[is200]gorna podstawa amortyzatora

Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

Witam,
Piszę w tym temacie bo tu jakby zacząłem szukać rozwiązania problemu, który to, tak jak pisali wcześniej znawcy tematu, oczywiście nie miał żadnego związku z górną podstawą amora... :)




Aktualnie po wczorajszej wymianie sworzni jest cisza :podziw: jest pięknie

Do tego w wahaczach siedzi już poliuretan :dance3: , także mocowanie magla w ładnej żółtej barwie :jazda:

dzieki i pozdro
レクサス
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Yarecki »

Pawełn pisze:Witam,
Piszę w tym temacie bo tu jakby zacząłem szukać rozwiązania problemu, który to, tak jak pisali wcześniej znawcy tematu, oczywiście nie miał żadnego związku z górną podstawą amora... :)




Aktualnie po wczorajszej wymianie sworzni jest cisza :podziw: jest pięknie

Do tego w wahaczach siedzi już poliuretan :dance3: , także mocowanie magla w ładnej żółtej barwie :jazda:

dzieki i pozdro
Wszędzie dałeś poli?
Możesz coś więcej powiedzieć o różnicach w prowadzeniu, sztywności auta itd :?:
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

Yarecki pisze:
Pawełn pisze:Witam,
Piszę w tym temacie bo tu jakby zacząłem szukać rozwiązania problemu, który to, tak jak pisali wcześniej znawcy tematu, oczywiście nie miał żadnego związku z górną podstawą amora... :)




Aktualnie po wczorajszej wymianie sworzni jest cisza :podziw: jest pięknie

Do tego w wahaczach siedzi już poliuretan :dance3: , także mocowanie magla w ładnej żółtej barwie :jazda:

dzieki i pozdro
Wszędzie dałeś poli?
Możesz coś więcej powiedzieć o różnicach w prowadzeniu, sztywności auta itd :?:
wahacze + mocowanie magla,
wydaje mi się że większa precyzja prowadzenia, prosiłem też kolegę o przejechanie się i potwierdza, jeżeli chodzi o sztywność to być może odrobinę wzrosła, oczywiście w stosunku do zużytych tulei gumowych, inna sprawa, że to chyba jeszcze za wcześnie na wnioski po przejechaniu kilkunastu km... ogólnie rzecz biorąc żadnych negatywnych skutków, czyli myślę super alternatywa dla gumy.
レクサス
Awatar użytkownika
Lewarek
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2012, o 20:35
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Sochaczew
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Lewarek »

Trochę się zeszło, gdyż dostałem auto służbowe i Lex stał nieużywany:) Dziś byłem u znajomego mechanika i jest to dolny sworzeń wachacza - przynajmniej taka jest początkowa diagnoza a chłop na robocie zna się jak mało kto:) TRW za 99zł po znizkach w IC - także póki co z całą stanowczością potwierdzam niskie koszty eksploatacji IS 200^^
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: grucha2666 »

Witam, mam pilną sprawę otóż dzisiaj z rana jak odpaliłem auto po paru metrach zaczęła mi skrzypieć kierownica. Nic w zawieszeniu nie puka ani nie stuka tylko sama kierownica podczas kręcenia (raczej dużego kręcenia- tak że przy jeździe raczej nie słychać, a podczas np. kręcenia w miejscu skrzypi dość głośno) co to może być? kurz wleciał w kolumne kierownicy?? bo wcześniej w ogóle nie było takiego zjawiska. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: Pawełn »

grucha2666 pisze:Witam, mam pilną sprawę otóż dzisiaj z rana jak odpaliłem auto po paru metrach zaczęła mi skrzypieć kierownica. Nic w zawieszeniu nie puka ani nie stuka tylko sama kierownica podczas kręcenia (raczej dużego kręcenia- tak że przy jeździe raczej nie słychać, a podczas np. kręcenia w miejscu skrzypi dość głośno) co to może być? kurz wleciał w kolumne kierownicy?? bo wcześniej w ogóle nie było takiego zjawiska. pozdrawiam.
Łukasz pewnie to samo co u mnie, sprawdź to o czym pisano wcześniej czyli sworznie.
レクサス
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: grucha2666 »

Właśnie wróciłem od auta i mogę powiedzieć że skrzypi/trzeszczy kierownica na pewno w środku i tylko jak szybko ruszamy lewo/prawo wtedy trzeszczy albo jak skończymy kręcić i zaczynamy kręcić w drugą stronę (jak zaczniemy już kręcić to nie trzeszczy)...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: [is200]gorna podstawa amortyzatora

Post autor: legato97 »

Jezeli napewno to problem z kolumna to chyba pomyliles tematy, konczymy ot i proponuje zalozyc nowy temat, pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości