Zdzieranie opon, a wahacze

Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Kukis »

Zawias oryginał, opony 215/45/17. Zauważyłem, że jedną stronę bardziej zdziera...
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Jarek.K »

Tuleje wymieniłem po obu stronach, założyłem Tedgum wymiana dokładnie 12 czerwca. Mamy koniec sierpnia i wczoraj przy kontroli zawieszenia wyszło iż jedna tuleja sie już prawie całkowicie odkleila, a druga właśnie zaczyna sie odklejac. 2 miesiące i 4 tys km to chyba mało bo jakoś nie mam zamiaru kilka razy w roku naprawiać zawieszenia i ustawiać zbierznosci. Macie jakieś pomysły? Może febest?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: LinkPL »

Ja na tyle mam pływające z febestu i wszystko jest ok od jakichś 30-40k km, dokładnie nie pamiętam.

Nie wiem jak przód, bo wymieniłem tylko jedną gumę na wahaczu prostym, jakieś 10-15k km temu i jest ok.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Jarek.K »

Kupowaleś na Allegro czy może gdzieś indziej w lepszej cenie?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: tomekb »

Ja dalem wahacze do regeneracji po zrobienu wszystkiego ze sworzniami jest rewelacja jak juz rozpinasz zawiasz radze zrob wszystko a bedziesz mial spokoj ja robilem parami i to byl blad trzeeba bylo wszystko naraz zrobic
Awatar użytkownika
mihalltoyota
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 22:38
Model Lexusa: Lexus IS200 sport
Skąd:: okolice Bielska
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: mihalltoyota »

mi też zdzierają się opony od wewnątrz i to dość bardzo, teraz kupiłem nowe opony Continentale sportcontact 2 (225/45/17). Jaki mniej więcej będzie koszt regeneracji lub wymiany tej gumy?
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: Jarek.K »

Przód zmieniony na febest koszt tulei mniejszy z wysylką niż za 1 z Tedgum ciekawe jak bedzie z wytrzymaloscią????Jutro reklamuje Tedgum ciekawe co powiedzą?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: LinkPL »

Jarek.K pisze:Przód zmieniony na febest koszt tulei mniejszy z wysylką niż za 1 z Tedgum ciekawe jak bedzie z wytrzymaloscią????Jutro reklamuje Tedgum ciekawe co powiedzą?
Jeśli guma jest cała, to co Ci mają powiedzieć ?? według mnie to błąd sztuki majstra który ustawiał zbieżność.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Odp: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: dead_beat »

Jakiś czas po kupieniu Lexa wymieniałem opony z tyłu i wulkanizator powiedział, żebym minimalnie poprawił zbieżność bo lekko przycina opony od środka. Pojechałem do polecanego przez znajomych warsztatu, po wielu meczarniach jakoś ustawili, ale po 2och tygodniach nowe opony już nie nadawaly się do użytku bo spilowaly się od środka... W innym warsztacie ustawili mi w jakieś 20 minut i od tamtej pory opony scieraja się równo, więc myślę, że i u Ciebie jest ten sam problem.

wysłane z Motorola RAZR za pomocą TapaTalk 2
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Zdzieranie opon, a wahacze

Post autor: tomekb »

mihalltoyota pisze:mi też zdzierają się opony od wewnątrz i to dość bardzo, teraz kupiłem nowe opony Continentale sportcontact 2 (225/45/17). Jaki mniej więcej będzie koszt regeneracji lub wymiany tej gumy?
Tani gips to nie jest ale warty swojej kasy 25000 super jazdy juz jest i spokojnie jeszcze duzo pojezdzi . Mój mechanik Stachulex gdzies do poznania wysyła. Ostatnio robil navare mojego ojca nie wiedziałem ze to auto moze tak fajnie sie prowadzic. Teraz przywieżam się do tyłu ale musze uskładac troche kasiorki bo chce juz caly tył zrobic, a narazie czekam na koniec wrzesnia bo nowy członek rodziny ma sie pojawic, wiec kasa idzie na inne rzeczy niż samochód
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości