KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Awatar użytkownika
szymapa
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 17:25
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: szymapa »

koledzy musze przyznac że troche jestem zaskoczony bo u mnie słychac pukniecia podczas spokojnego ruszania na skręconych kołach lub do hamowywania przy małej prędkości. Nastawiłem sie na wymianę prowadnic i blaszek utrzymujacych klocki (dzięki uprzejmości Szymona z Lex-Klinika) ale teraz koniecznie musze sprawdzić dolne sworznie. Robiłem niedawno zawieszenie i wymieniłem górne wahacze oraz tuleje dolnych tylnych a o tamtych nie myslałem bo na diagnostyce było o.ki
Dzięki za podpowiedź ;) dam znać jak zwalcze probnlem.
Yesterday is history Tomorrow's a mystery
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: tomekb »

problem jest tki ze na diagnostyce tzn na szarpakach z reguły wychodzi fajnie bo wielowahacz jest sztywny po rozpieciu zawieszenia dopiero widac w jakim stanie sa poszczególne elementy. Ja sworznie dolne i górne razem z gumami w wahczu robilem zima i wiezcie mi gdyby mi Szymon niepokazał jak wyglada po rozpieciu przed regeneracją to bym nie uwierzył bo szarpaki zawsze pokazywały ok.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: rsz1981/2 »

szymapa pisze:koledzy musze przyznac że troche jestem zaskoczony bo u mnie słychac pukniecia podczas spokojnego ruszania na skręconych kołach lub do hamowywania przy małej prędkości. Nastawiłem sie na wymianę prowadnic i blaszek utrzymujacych klocki (dzięki uprzejmości Szymona z Lex-Klinika) ale teraz koniecznie musze sprawdzić dolne sworznie. Robiłem niedawno zawieszenie i wymieniłem górne wahacze oraz tuleje dolnych tylnych a o tamtych nie myslałem bo na diagnostyce było o.ki
Dzięki za podpowiedź ;) dam znać jak zwalcze probnlem.
Mam podobny objaw w GS300 mk2 z tym ze ja dolne wahacze mam wymienione wiec chyba jednak blaszki trzymajace klocki...
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: tomekb »

Robert gorne tez moga halasowac
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: rsz1981/2 »

tomekb pisze:Robert gorne tez moga halasowac
górne tez miałem wymieniane
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
szymapa
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 17:25
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: szymapa »

Szymon z Lex-Klinika może załatwić komplet na przód :LEXUS: nowe Blaszki + Prowadnice za 240zł z przesyłką.
Ogólnie temat trudno dostępny.
Yesterday is history Tomorrow's a mystery
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: chairles »

szymapa pisze:koledzy musze przyznac że troche jestem zaskoczony bo u mnie słychac pukniecia podczas spokojnego ruszania na skręconych kołach lub do hamowywania przy małej prędkości. Nastawiłem sie na wymianę prowadnic i blaszek utrzymujacych klocki (dzięki uprzejmości Szymona z Lex-Klinika) ale teraz koniecznie musze sprawdzić dolne sworznie. Robiłem niedawno zawieszenie i wymieniłem górne wahacze oraz tuleje dolnych tylnych a o tamtych nie myslałem bo na diagnostyce było o.ki
Dzięki za podpowiedź ;) dam znać jak zwalcze probnlem.
no u mnie wlasnie dokladnie takie byly objawy i swoznie do wymiany
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: tomekb »

chairles pisze:
szymapa pisze:koledzy musze przyznac że troche jestem zaskoczony bo u mnie słychac pukniecia podczas spokojnego ruszania na skręconych kołach lub do hamowywania przy małej prędkości. Nastawiłem sie na wymianę prowadnic i blaszek utrzymujacych klocki (dzięki uprzejmości Szymona z Lex-Klinika) ale teraz koniecznie musze sprawdzić dolne sworznie. Robiłem niedawno zawieszenie i wymieniłem górne wahacze oraz tuleje dolnych tylnych a o tamtych nie myslałem bo na diagnostyce było o.ki
Dzięki za podpowiedź ;) dam znać jak zwalcze probnlem.
no u mnie wlasnie dokladnie takie byly objawy i swoznie do wymiany

szymon z lex kliniki ma komplet na przod po regeneracji calEgo zawiasu jakby co to polecam narazie 40000km spokoju przymierzam sie teraz do tylu
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: passat1978 »

zico11 pisze:KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza

Witam wszystkich piszę do Was ku przestrodze by sprawdzać luzy na sworzniu wahacza jeśli dawno nie wymienialiście wymieniałem je 2 lata temu i choć kiedyś w poście o usterkach pisałem by wymieniać je do 30 tyś nie zrobiłem tego. Przejechałem 40 i usłyszałem skrzypienie przy skręcaniu przy małej prędkości lub przy pokonywaniu dziury. Pojechałem na szarpaki i nic nie znaleźli po tygodniu miałem przegląd szarpaki (inny zakład) i nic przejechałem jeszcze z 200 km i na szczęście na skręcie przy małej prędkości wyskoczyła kula z gniazda. Sworzeń oparł się na feldze i nic się nie stało. Auto zapakowałem na lawetę widlakiem. Nie chcę myśleć co by było przy prędkości 120 i w czasie wchodzenia w zakręt. Sworznie japońskie YAM :ireful3: … Teraz kupiłem TRW i mam zamiar sprawdzać z wymianą oleju.

Tu podobny przypadek znaleziony na forum


Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

przez pku84 » 25 mar 2011, o 10:23

Kolego sprawdź sworznie dolnego wahacza ale nie na szarpakach ani żadną brechą tylko odkręć i sprawdź ręcznie czy jest luźny. Ja w tamtym roku miałem coś takiego. Na stacji diagnostycznej zarówno na szarpakach jak i na podnośniku nie udało się zdiagnozować co to. Tydzień później wyskoczył mi sworzeń podczas jazdy więc tutaj przestrzegam nic przyjemnego.
U mnie objawy były identyczne GS 300 MKI, strasznie zimą skrzypiało jak się na postoju lub wolno jadąc skręcało kolami, też bylem na szarpakach i walczyłem z nimi ok 30 min i nic, za to na moje szczęście gdy jadąc z prędkością ( stając) ok 10 km/h gwałtownie wcisnąłem pedał hamulca, i "kulka" wypadłą, na moje szczęście miałem zapasowy a do domu miałem 3 km i na parkingu go wymieniłem.
Dla mnie dziwna sprawa by ten element był moim zdaniem źle skonstruowany i możne wypaść podczas jazdy. Aby sprawdzić go należy mieć auto podniesione na podnośniku i za pomocą np łyżki do opon ponaciągać miejsce gdzie ta kulka jest umiejscowiona.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: dab1978 »

Dziś auto poszło w górę i niestety luz na sworzniach bardzo duży...objawów podczas jazdy praktycznie nie ma. cena 540 zł. (nie wiem jakie sworznie), warto???
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości