Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: lexus155 »

To skrzeczenie sprzęgła jezeli jest słyszane z zewnątrz to prawdopodobnie łapa w skrzyni, nie wiem czy poprawnie nazwałem, trzeba ją nasmarować i będziesz miał spokój na jakiś czas.
Bart
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: Jago »

Producent oryginalnych sworzni?
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: Adix »

Tak z własnego doświadczenia...
Miałem identyczny objaw: Przy wyhamowywaniu i skręceniu kół w prawo lekkie ciche puknięcie. Przyczyną okazał się być lekko luźny klocek hamulcowy. Po wymianie klocków problem ustąpił.
Więc gdyby to jednak nie był sworzeń, popatrz na klocki/zaciski (czy tam nie ma luzów).

Pozdr.
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: mlody1985 »

Dzięki. Jeżeli sworznie to wybiorę TRW.
http://www.iparts.pl/czesc/sworzen-waha ... j7560.html
http://www.iparts.pl/czesc/sworzen-waha ... j7559.html

Teraz już podczas jazdy na większych nierównościach słychać popukiwanie, jak też przy hamowaniu. Muszę przyznać, że wcześniej jeszcze byłem w serwisie Toyoty i tam stwierdzili , że to winna osłony tarczy hamulcowej którą wymienili. Niestety mijają kolejne dwa tygodnie i stuka i tak jak pisałem częściej. Nie chce mi się znów gnać około 100 km do ASO toyoty tym bardziej, że powiedziano mi, że tego typu elementów nie wymienia się :szok: jednak patrząc w hisotrie serwisową mego IS widać, że były wymieniane i teraz już minęło ponad 100 tys.km od wymiany. Dopytywałem się jeszcze w tym samym ASO o koszt i wychodzi 495 zł więc pozostanę przy TRW z iparts.pl. A przy okazji druga sprawa kontrolka poziomu oleju od ciśnienia. Zapala mi się co pewien czas zwłaszcza przy spokojnej jeździe. Olej jest na bagnecie w połowie pomiędzy min i max i nie ubywa. Więc sądzę, że może być to winna czujnika?? Tym bardziej, że miałem podobną sytuację w starej corrolii. Pytanie czy taki czujnik znajdę iparts.pl. Niestety są tam tylko czujniki ciśnienia oleju a to chyba nie to samo? I to wszystko co IS dopadło, oczywiście padła zmieniarka i cd. Ale to już oddam do dobrze znanego mi elektryka mając nadzieję, że nie będę musiał pozbywać się tego radia . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: k0zz »

mlody1985 pisze:przy okazji druga sprawa kontrolka poziomu oleju od ciśnienia. Zapala mi się co pewien czas zwłaszcza przy spokojnej jeździe. Olej jest na bagnecie w połowie pomiędzy min i max i nie ubywa. Więc sądzę, że może być to winna czujnika??
To na pewno wina czujnika. Miałem ten sam objaw - jak tylko zaczynałem jechać jednostajną prędkością, czyli poza miastem - kontrolka się raz zapalała, raz gasła - tak na przemian. Oleju było 4/5. Jak tylko kontrolka się zapaliła, wystarczyło przyhamować lub przyśpieszyć i zaraz gasła.
Podjechałem do mechanika który podniósł auto, pogrzebał coś przy tym czujniku / kostce i stwierdził że to typowe generalnie dla Toyot i trzeba by wymienić jak mi to przeszkadza. Tyle, że po tym jego pogrzebaniu problem zniknął, widocznie coś nie łączyło - stwierdził.

Podobno czujnik do najtańszych nie należy dlatego jeśli u mnie problem kiedyś wróci, to po prostu go odłączę i wykręcę żarówkę.
Czy czujnik jest czy go nie ma, olej sprawdzam przynajmniej raz w tygodniu, w każdym samochodzie.
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: mlody1985 »

Ok dzięki za podpowiedź. Będąc na wymianie sworzni zwrócę uwagę żeby sprawdzili kostkę. A wtedy zobaczymy. Co do czujnika to próbowałem poszukać ale temat ciężki do ogarnięcia, trafiłem na dwa jedynie i to z allegro używki. dzięki
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: mlody1985 »

Problem załatwiony okazało się, że zacisk prawego koła trzymał. Kupiłem zestaw reperaturek razem z tłoczkami na 4cars.pl i jest spokój przynajmniej z tym. Teraz razem z wiosna kolejny dziwna sytuacja, małe wibracje ,bujanie po odpaleniu auta :ireful3: biegi wchodzą dobrze nie szarpią więc cholera wie. Kolejna sprawa to powracający dziwny odgłos na nierównościach w lewym kole. Sworznie dolne wymienione miesiąc temu ;/ i na koniec 2 małe pęcherzyki na progu w okolicy tylnego koła przy tej badziewnej osłonie plastikowej, a niby przy progach nic nie robione...zastanawiam się czy w końcu będę mieć spokój z autem ciesząc się sama jazdą
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: Adix »

Teraz razem z wiosna kolejny dziwna sytuacja, małe wibracje ,bujanie po odpaleniu auta
Mam u siebie to samo... zaraz po odpaleniu przez paręnaście sekund (głównie na zimnym silniku) wydaje się jakby praca silnika (która jest swoją drogą równiutka) bujała lekko samochodem. Ustępuje po krótkim czasie ale moment w którym jest to odczuwalne jest nieprzyjemny.
Jakieś pomysły?
Problem załatwiony okazało się, że zacisk prawego koła trzymał.
A mówiłem, sprawdź klocki/zaciski :)
Cieszę się, że pomogło. ;)

Pozdr.
A.
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: mlody1985 »

Dzięki za podpowiedź. Co do bujania zobaczę jeżeli w tygodniu niczego nie ustalę z mechanikiem to odwiedzę serwis przy okazji ogarnę sprawę pęcherzyków to i podzielę się spostrzeżeniami ASO.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Dwie sprawy początkującego posiadacza is 200

Post autor: ghostmateus »

Ja mam podobny problem z zawieszeniem bo przy mniejszych prędkościach są słyszalne stuki na niektórych nierównościach, progach spowalniających i przy skręconych kołach przejeżdżając przez niewielkie wyboje. Hamulce i klocki sprawdzone przez ASO, a po wyminie łączników na yamato minimalnie zmniejszyło się pukanie ale nadal było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości