Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

piotro001
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Garwolin
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: piotro001 »

Koledzy może głupie pytanie ale którędy nalać olej do automatycznej skrzyni w IS200? Tam gdzie bagnet? Oraz jak taka wymiana krok po kroku powinna wyglądać? Odkręcić miskę i filtr czy nie?
Awatar użytkownika
CezaryR
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2018, o 12:00
Model Lexusa: GS300 mkII 2003
Skąd:: Połczyn Zdrój
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: CezaryR »

foka1 pisze:witam u mnie w gs300 mk2 po przejechaniu 50 km sta na bagnecie jest na max a po przejechaniu 100 km ponad max czy spuscic olej czy tak może byc :hobby:
I jak sobie poradziłeś z tematem wysokiego poziomu oleju ?
Awatar użytkownika
kulek
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 20 paź 2017, o 00:21
Model Lexusa: V8
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: kulek »

Czy ktoś polecić może jakiś serwis na śląsku, który rzetelnie i profesjonalnie wymieni (nic po drodze nie psując!) olej w skrzyni automatycznej metodą dynamiczną? W ASO Katowice, o dziwo, nie robią takich usług, bo nie mają czym (?!).
irakleo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2018, o 09:50
Model Lexusa: is200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: irakleo »

Witajcie
Chcę wymienić olej w ASB w moim IS200 z 1999r. i mam kilka dylematów. Na stronie midparts znalazłem takie filtry :
https://midparts.com.pl/pl/p/A650E-A47D ... omin-/3835
https://midparts.com.pl/pl/p/03-72LS-A4 ... 53010/4599
różnią się od siebie tylko wysokością komina , jeden ma 10mm a drugi 15mm. Czy ktoś z szacownego grona kupował na tej stronie filtr do IS200 z 1999r. i na 100% był on zgodny z oryginałem ?Jeśli tak to który z powyższych ?
Druga kwestia - niestety nie mogę znaleźć do mojego modelu uszczelki miski olejowej na stronie midpatrs.
Proszę o radę i z góry dziękuję
irakleo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2018, o 09:50
Model Lexusa: is200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: irakleo »

Wrócę na chwilę do tematu...
Właśnie rozmawiałem z autoryzowanym serwisem ASO w Gdańsku i zamówiłem uszczelkę pod miskę olejową do ASB w IS200. Zapytałem również o filtr z ciekawości ponieważ wcześniej i tak zdecydowałem się na zamiennik. Pracownik serwisu powiedział mi że te filtry są faktycznie kosztowne ale ich się nie wymienia ponieważ to zwykły filtr siatkowy i oni jako ASO zawsze tylko przemywają je w benzynie. Stwierdził że to zbędny koszt i nie warto tego robić....szczerze to już zgłupiałem.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: klinikalpg.pl »

Nie przejmuj się. To trochę jak z maścią na szczury :) Moźna i tak i tak.
Choć lepiej wymienić. Ale jak zamiennik jest kiepski to lepiej umyć oryginał :P
Cieszę się, że pomogłem :)
rke71608
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2018, o 14:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej slask

Post autor: rke71608 »

Mam lexusa IS 200 2005 AT i pasował u Mnie filtr midparts z kominem 15 mm. Ogółem póki te korkowe uszczelki filtra są całe to rzeczywiście można je po prostu płukać bo to metalowe sitko. Olej kupiłem 8L RAVENOL ATF T-IV Fluid. Zmieniłem najpierw olej metodą statyczną, przejeździłem z 5K a potem samą zmianę oleju metodą dynamiczną robiłem ale bez maszyny. Robiłem tak,że jeden wężyk spod chłodnicy odpiąłem od wymiennika ciepła, przez bagnet wlałem 1.5L, potem odpaliłem auto aż z wężyka zlało 1.5L i tak w kółko aż będzie lecieć świeży olej. Skrzynia ma pojemność 6.6L Więc dwa baniaki (8L) oleju spokojnie starczą na wymianę. Więc w sumie wystarczy kanał albo znajomy mechanik i można ogarnąć temat bez zbędnych kombinacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości