IS300 Sportcross Szarpnięcie skrzyni

Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS300 Sportcross Szarpnięcie skrzyni

Post autor: Pawełn »

max5ter pisze:eeej to daj mi 2600 na uzywana skrzynie bo jak jest okazja za 800 to odrazu znika xd
Max chyba coś kiepsko szukasz :P
Dostałeś przecież namiary od kolegi krzywydg czego masz szukać a ceny od stycznia aż tak się nie zmieniły i nawet z robotą raczej nie wyjdzie 2600.
A muszę Ci też przypomnieć że już jak rok temu byliśmy u tego typa od skrzyni to mówiłem Ci żebyś rozglądał się za inną bo na tej długo nie pojeździsz jak on tak się znał na robocie jak na wymianie płynu w skrzyni :szok: twierdził przecież że nie ma potrzeby wymieniać :doh:
レクサス
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: IS300 Sportcross Szarpnięcie skrzyni

Post autor: dead_beat »

Pawełn pisze:twierdził przecież że nie ma potrzeby wymieniać :doh:
To nie jest stwierdzenie mechanika :) przeczytał to na bagnecie :D
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 Sportcross Szarpnięcie skrzyni

Post autor: turkus »

dead_beat pisze:
Pawełn pisze:twierdził przecież że nie ma potrzeby wymieniać :doh:
To nie jest stwierdzenie mechanika :) przeczytał to na bagnecie :D
W ksiażce serwisowej jest info, że olej w skrzyni wymienia się tylko, jeśli auto głównie ciagnie przyczepę, a i to co 90 kkm. Przy normalnym użytkowaniu sprawdza się olej co 45 tys. a o wymianie nie ma słowa. Tyle maintenance manual, ja wymieniam olej.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS300 Sportcross Szarpnięcie skrzyni

Post autor: dzibi »

Dołączę się do tematu...
u mnie jest szarpnięcie w III biegu. Przy redukcji z 4 na 3, i przy wejściu z 3 na 4. Przy innych jest całkiem płynnie. Cisnąc do przodu, 3 jest przeciągnięta, jakby ktoś sprzęgło wcisnął i gaz puścił, po chwilki wskakuje czwórka. Redukcja wygląda tak, jakbym wrzucił trójkę z czwórki i nagle srzpęgło puścił. Obawiam się, że to lipa z tą skrzynią u mnie, ale może ktoś coś doradzi?
Olej w skrzyni wraz z filtrem był wymieniony 7tys km temu, wcześniej problem również występował.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 Sportcross Szarpnięcie skrzyni

Post autor: turkus »

Na początek najprościej - odłącz klemę na akumulatorze na chwilę, u mnie pomogło, bo po prostu komp się przywiesił i skrzynia momentami świrowała. Jest adaptacyjna, więc czasami potrafi jej się coś pokićkać. Olej ma ładny kolor? Jeśli nie to wymień znowu i ew. przy następnej wymianie oleju silnikowego czy jakiejś innej okazji trzeci raz, wtedy pozbędziesz się większej części starego. Jak nie pomoże to na diagnozę do jakiegoś ogarniętego warsztatu od automatów, diagnoza jest zwykle bezpłatna (tak jest przynajmniej w Samko w Wawie).
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: IS300 Sportcross Szarpnięcie skrzyni

Post autor: Riki »

max5ter pisze:eeej to daj mi 2600 na uzywana skrzynie bo jak jest okazja za 800 to odrazu znika xd
co do sprzegla to jest taka grucha sprzeglo kinetyczne czy jakos tak =d
To jak będziesz szukał w dobrej cenie to zapraszam , bo mam taka skrzynie
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości