[IS200] Wyjący wał?

Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: k0zz »

Nic z tego, sprzęgło + dwumas są nowe.

To musi być skrzynia bo po wymianie skrzyni jest to samo wycie ale już tylko na 2 i 3 + jałowy przy dodawaniu gazu.
Na starej skrzyni wyło na jałowym, 1, 2, 3, 4 i 6.
Czyli idę w dobrym kierunku :laugh1:
Dlatego jak będziesz miał skrzynię która nie wyje to kupuję.

Prawdopodobnie sprawdzę jeszcze jedną skrzynie. Facet z Allegro który mi sprzedał aktualną zgodził się ją wymienić na kolejną używaną.
Jest to ostatni element który muszę poprawić w leszku żeby czerpać z jazdy 100% satysfakcji.
Póki co katuje głośniki za pomocą Guns n Roses tak, że nic nie słychać :dance3:
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: ghostmateus »

WoznY pisze:Chyba gra nie warta świeczki skoro w każdym to występuje. Mój jest 2004 rok, pół roku temu przyjechał z Dojczlandi, 125 tys przebiegu miał, wszystko w środku i na zewnątrz tiptop i słychać skrzynie, a serwisowany w ASO do konca... radą chyba jedynie jest jeździć powyżej 70 km/h bo wtedy jakby zanika dzwiek :D
Ja kupiłem z Niemiec w tip top stanie 2004 rok 116 tys przebiegu, również serwisowany do końca w ASO. Wtedy jakoś nie słyszałem tych dźwięków a teraz ten dźwięk się uwydatnił i słychać go przy rozpędzaniu. Mi się też sprzęgło szykuje do wymiany bo słyszę łożysko oporowe podczas pracy silnika na jałowym biegu a gdy je wcisnę to ustaje i biegi podczas jazdy ciężej wchodzą.
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: k0zz »

Mówisz o tym dźwięku który ja wklejałem ?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: ghostmateus »

k0zz pisze:Mówisz o tym dźwięku który ja wklejałem ?
Tak właśnie o tym ale to tylko na biegu jałowym a przy rozpędzaniu jakby dodatkowo dyfer delikatnie wył
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: k0zz »

Ja też to mam na jałowym i przy rozpędzaniu się, ciszej na 1 głośniej na 2, coś tam jeszcze delikatnie na 3 a potem już tego nie słychać.
No i ten dźwięk wybitnie słychać z przodu, moim zdaniem - a dyfer przecież jest daleko w tyle.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: ghostmateus »

U mnie mechanik stwierdził również że to nie wina sprzęgła, że ten dźwięk dobiega ze skrzyni i zalecił mi wymianę oleju może to pomoże. Przy wciśnięciu sprzęgła szumy ze skrzyni ustępują a po puszczeniu znowu słychać szumy, na zimnym jest to bardziej uwydatnione a po przejechaniu kilku dziesięciu kilometrów słabnie.
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: banan1984 »

Wczoraj wymienilem u siebie lozysko oporowe, bo stare exedy gralo melodyjke, szum ustal. Delikatnie sluchac szum ale trzeba sie naprawde wsluchac i przylozyc glowe do lewarka.
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: k0zz »

Banan ale Ty miałeś inny dzwięk, nie ten o którym piszemy.
Ale mi się marzy skrzynia bez wycia... jakby ktoś miał taką która nie wyje... Chairles masz już tą skrzynię - igłę na sprzedaż ?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Wyjący wał?

Post autor: ghostmateus »

Jestem właśnie świeżo po wymianie rozrządu oraz oleju w skrzyni i w silniku. :biggrin2: Skrzynia znacznie się wyciszyła po tym zabiegu i biegi znacznie lepiej wchodzą :dance3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości