DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re:

Post autor: chairles »

dommell pisze:prosta sprawa. jakas nierownosc na piascie. mozesz miec nowki tarcze i tak bedzie bic. jest na to sposob. prosty. toczenie tarcz na samochodzie. wtedy urzadzenie wyrownuje tarcze pod piaste. czyli uwzglednia nierownosci na piascie. sprobuj. jezeli bicie ustanie to juz wiesz ze to piasta. jak jestes z warszawy lub okolic to moge fajnego pana ci w tym temacie polecic. solidny. juz to u niego robilem. troche ponad godzine i przod zrobiony. cena jakies 70zl za kolo. efekt miodzio.
pierwsze tarcze byly przetoczone, niewiele to pomoglo
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: Marchol »

Miałem ten sam problem, najpierw toczenie tarcz,sprawdzanie zacisków, tłoczków, czyszczenie piasty,sprawdzanie czy felga prosta, potem wymiana tarcz na nowe, dalej to samo, w końcu sprawdziłem sobie opony i się okazało że to ich wina, guma się odkształciła i powodowała bicie i krzywienie tarcz...
Obrazek
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Odp: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: Jac »

dommell pisze:prosta sprawa. jakas nierownosc na piascie. mozesz miec nowki tarcze i tak bedzie bic. jest na to sposob. prosty. toczenie tarcz na samochodzie. wtedy urzadzenie wyrownuje tarcze pod piaste. czyli uwzglednia nierownosci na piascie. sprobuj. jezeli bicie ustanie to juz wiesz ze to piasta. jak jestes z warszawy lub okolic to moge fajnego pana ci w tym temacie polecic. solidny. juz to u niego robilem. troche ponad godzine i przod zrobiony. cena jakies 70zl za kolo. efekt miodzio.
Trochę czasu już minęło, ale masz jeszcze namiar na tego majstra? Z kąd on jest?
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

A nie wysylalem Ci kiedys wiadomosci? To wysle jeszcze raz
duth
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myszków
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: duth »

U mnie ten sam problem, hamowanie do 100 jest ok, natomiast powyżej trzęsie kierownicą. Mój mechanik zaleca mi wymianę tarcz+klocki, trochę czaję się z wymianą, gdyż moje są totalnie grube i były wymieniane 20 tysięcy do tyłu, według faktury poprzedniego właściciela.
Zastanawiam się nad toczeniem, jednak ma to bardzo podzielone opinie. Czy komuś to faktycznie pomogło ?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Duth rozumiem, ze wszystkie inne rzeczy wymienione jako potencjalna przyczyne masz sprawdzone?
duth
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myszków
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: duth »

Mówisz o zawieszeniu ? Wydaje mi się, że tak. Zimą wymieniałem sworznie i tuleje w wahaczach, ostatnio sprawdzana była maglownica i drążek kierowniczy, przy których mój mechanik nie miał zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: endrju1 »

A płaszczyzna piasty?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

O stan hebla chodzi...przod jak i tyl, wiadomo, ze to slaby punkt lexa.
duth
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myszków
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: duth »

hebla? ;x
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości