DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

ODPOWIEDZ
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Odp: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: Jac »

Dzisiaj okazało się, ze w moim przypadku powodem drgań był nie odbijający jeden tłoczek w prawym przednim kole.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

O jak pieknie :) z tymi hamulcami w is to ciezko dojsc do ladu. Trzeba je pilnowac na kazdym kroku :)
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: Solik88 »

U mnie tez jeden tłoczek nie odbijał... I tez mialem takie same objawy, ale tylko jak sie tarcza nagrzała... Poki co to kilka razy go rozruszalem, w sensie zablokowalwm jeden tłoczek, a ten nie odbijajacy wciskalem do końca zacisku, a pozniej pompowalem z 5 razy hamulcem zeby wyszedl... Czynnosc powtorzylem okolo 10 razy az tloczek lekko wchodzil. Pozniej odblokowalem drugi tłoczek i sprawidzilem czy sie rowno wysuwaja. Poki co przejechalem ponad 1000km i wszystko jest dobrze, tarcza sie nie nagrzewa. Ale mimo wszystko mam zamowiony zestaw naprawczy, bo wiem ze napewno wkrotce znowu zacznie sie blokowac...
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: baniaq »

Też miałem zablokowany jeden tłoczek, zrobiłem jak Solik88 napisał + polerowanie tłoczków pastą + wymiana gumek i starczyło na 3 miechy (~2000km). Musiałem wymienić tłoczki, bo znowu zaczęły się jajca.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: maro85 »

Próbuje opanować te nieszczęsne hamulce i is'ie. Mam problem z osłonami, które są za tarczami. Niby siedzą sztywno, ale Np uderzając w oponę pięścią te osłony zaczynają dzwonić. jaką wogole pełnią one funkcję? ktoś mial podobny problem? Moze poprostu musze je wymienić
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: endrju1 »

Jeśli dzwonią, znaczy że o coś uderzają, trzeba poszukać gdzie i o co i odgiąć lekko. Ogólnie osłony są po to, aby np wjeżdżając z rozgrzanymi tarczami po długim hamowaniu w kałużę, zimna woda nie chlapnęła bezpośrednio w tarczę (co może doprowadzić np do jej wygięcia).
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

One sa elastyczne. Lekko je poodginaj w kierunku od kola. Wystarczy niewiele.
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: Jac »

Dokładnie. U mnie też coś się skrzywiła przy wymianie łącznika, ale wystarczyło odgiąć kilka mm.
duth
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myszków
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: duth »

Problem powraca jak bumerang.. już trzeci komplet tarcz szanowny IS postanowił pokrzywić, tym razem TRW. Kupione 15.12.2015 a w połowie stycznia kierownica już miała Dual Shocka.
Przed montażem mechanik wyczyścił piastę "na lustro", sprawdził tłoczki... z resztą, nie mógł trzy razy zepsuć montażu kiedy szczególnie uczulałem go za każdym razem.
W związku z czym podejrzenie padło na samą piastę w związku z czym zakupiłem 2x łożysko SKF + 2 Piasty z allegro NTY(?).
Tutaj moje pytanie czy ktoś z forum wcześniej robił podobną wymianę? Z jakim skutkiem? I co to do cholery jest to NTY ;p
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: owczar »

A nie prościej zmierzyć bicie piast?

Szczerze mówiąc rzadko się zdarza by się pogiely.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości