Hałas i wycie na 6 biegu

Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: k0zz »

Wspomnę tylko jeszcze że pomimo dudnienia czy wycia to generalnie nie ma żadnego problemu z wbijaniem biegów. Wszystko działa jak trzeba. Jedna sie chyba trafila gdzie troche haczyło z 1 na 2 i z 2 na 3 ale to tez tylko na zimnej i nie zawsze.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: Jarek.K »

No u mnie zawsze haczy z 1-2 o rzadziej z 2-3 wiec jak by ktoś miał dobra skrzynie w rozsądnej cenie to chetnie najlepiej z łódzkiego.
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: zarez »

banan1984 pisze:100% potwierdzam, AZ6 tak juz ma, jezdzic i sie nie przejmowac :klucz:
Wszystko fajnie tylko że jak się kupuje samochód który cyka jak zegareczek i po jakimś czasie zaczyna wyć a na dodatek równolegle po wymianie sprzęgła to człowiek zaczyna się zastanawiać co jest nie tak ? , okazuje się że sporo osób robiąc sprzęgło zapomina o wymianie łożyska tego znajdującego się na wałku (nie oporowe nie mylić ) , pojechałem na reklamację do warsztatu zażądałem zdjęcia skrzyni i wymiany łożyska , bo skąd k.... mogłem wiedzieć że je też trzeba ? nie jestem mechanikiem nie znam się ,rzekomo wymienili i pomogło ,tylko teraz zastanawiam się czy to było te łożysko czy czegoś zwyczajnie nie skręcili , miałem kilka typów -wał ,krzyżaki , dyfer,opony , tarcze .... i długa lista ,przy czym połowa znawców nie wiedziała co robić i w czym tkwi problem , prawie dałem się namówić na naprawę skrzyni :D
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: k0zz »

O jakim łożysku piszesz ?
zarez
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 maja 2013, o 19:36
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: zarez »

k0zz pisze:O jakim łożysku piszesz ?
Mechanik wspomniał o jakimś łożysku które znajduje się na wałku którego nie wymieniono przy wymianie sprzęgła (ale nie chodziło o łożysko oporowe ) ,jak wspomniałem nie wiem nie znam się ,zrzucili skrzynie rano ,na koniec dnia odebrałem i cisza od 0-190 cisza ,powiedzieli że wymienili łożysko tyle wiem . edycja - wnioskując po rysunku to te przed tarczą sprzęgła http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D488 jak dobrze zrozumiałem rysunek to numer tego łożyska 90363-12003
Czytać dużo czytać
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: banan1984 »

Chodzi o lozysko w kole zamachowym, to tez sie wymienia. Ja u siebie wymienialem wraz z kolem ale ciezko stwierdzic czy cos pomoglo w tej sprawie bo u jest glosno w aucie i tak :crazy:
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: michalllw »

Skrzynia w is200 musi hałasować tak jak diesel musi dymić. Polecam głośniej słuchać muzyki, mi pomogło i już nie słyszałem dziwnych dzwięków :laugh1:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: ghostmateus »

michalllw pisze:Skrzynia w is200 musi hałasować tak jak diesel musi dymić. Polecam głośniej słuchać muzyki, mi pomogło i już nie słyszałem dziwnych dzwięków :laugh1:
Racja muzyka pomaga w tym temacie :biggrin2:
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: k0zz »

Chyba nikogo na forum ten temat nie meczy tak, jak mnie :stary:
Ale spokojnie, pomału odpuszczam. Chociaż mam czasem chwile że zaczynam kombinować na nowo :)
Ostatnio dumałem żeby zalać jakiś gęsty olej... w końcu mam dwie zapasowe skrzynie jak coś :laugh1:
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Hałas i wycie na 6 biegu

Post autor: michalllw »

k0zz pisze:Chyba nikogo na forum ten temat nie meczy tak, jak mnie :stary:
Ale spokojnie, pomału odpuszczam. Chociaż mam czasem chwile że zaczynam kombinować na nowo :)
Ostatnio dumałem żeby zalać jakiś gęsty olej... w końcu mam dwie zapasowe skrzynie jak coś :laugh1:
Słyszałem od mechanika że są oleje które wyciszają pracę skrzyni, może warto zaryzykować, wiem że producent zaleca taki czy siaki olej ale nie przewidział że zrobi tak ch..wą skrzynie a zaryzykujesz tylko skrzynie. Jeśli byś chciał skrzynkę na tip-top zawsze możesz ją wyremontować ale jak już wpakujesz trochę kasy w to to zacznie Ci przeszkadzać dwumas i chcąc to wymienić wpakujesz następne sianko a jak skrzynia będzie ściągnięta to warto wrzucić nowy zestaw sprzęgła i jak to podliczysz to może warto dać sobie spokój albo sprzedać i kupić w automacie IS-a.
Jest też inne rozwiązanie na hałasy, znacznie tańsze, zawsze możesz się tym poratować.
http://allegro.pl/3m-1100-zatyczki-do-u ... 96983.html ;)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości