ciężkie wbijanie z 1 na 2

medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: medyss »

edit

Więc tak, wymieniłem dwumas i sprzęgło i łożysko oporowe, co prawda na używane ale sprzęgło z dociskiem było jak nówka a dwumas miał tylko 5 ząbków ugięcia w obie strony, łożysko oporowe było dosłownie zgniecione od docisku i teraz po wymianie wszystko pięknie lata :) Przy okazji wymieniłem też olej skrzyni na jakiś valvoline i skrzynia przestała huczeć/gwizdać przy poszczególnych prędkościach. Co do biegów 2 jeszcze czasami lubi chrapnąć a ogólnie wchodzi o niebo lepiej. Jestem zadowolony za całość z częściami z tego forum i robocizną zapłaciłem 700zł wraz z wymianą płynu hamulcowego i tego w wysprzęgliku, więc myślę że za taką cene naprawa lexa się opłacała :D szczególnie porównując do ceny nowych części :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: owczar »

Jakiej lepkości olej zalałeś? Na synchronizatory bardzo dobrze działa Texaco 75W80 znany też jako Rover MTF94. Wiele osób lało do galantów i była wyraźna poprawa.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: medyss »

olej taki jak pisalo w ksiazce serwisowej chyba 75w90 ale nie jestem pewny :) co prawda 2 nieraz zgrzytnie ale teraz juz co 10 raz a nie non stop wiec poprawa jest z tym że to zasługa nowego sprzęgła i łożyska.
burdygal
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 21:28
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: burdygal »

A zdradzisz namiary na serwis gdzie robiłeś auto.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: medyss »

W żurominie u bardzo dokladnego majstra. Kontakt na priv :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości