Skrzynia IS 300 "ćwierkanie"?

ODPOWIEDZ
macieii
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 20:19
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Skrzynia IS 300 "ćwierkanie"?

Post autor: macieii »

Witam.

Mam następujące pytanie jak że to mój pierwszy lex i automat jednocześnie.
Mój is 300 ma 209 tysięcy przebiegu jeżeli to istotne.
Jadąc po mieście 40-50 Km/h ze skrzyni słychać ćwierkanie takie jak z sygnalizacji zużytych klocków tylko nieco szybsze.
Generalnie jakieś dwa elementy metalowe obracając się wydają dźwięk zużytego hamulca ale na 100% ze skrzyni.
Po dodaniu lekko gazu popiskuje-ćwierka szybciej ale jak się wciśnie pedał odrobinę mocniej przestaje, przy zwalnianiu to samo odpuszczam gaz auto zwalnia przy powiedzmy 50-40 Km/h ćwierka zwolni mocniej przestaje albo jak mocniej dodam gazu.
Dodam, że nie wymieniałem oleju w skrzyni jeszcze, zrobię to dopiero z październiku.
Dyfer ma nowy olej ale to na 100% skrzynia
Dziwne jest to, że ten dźwięk jest tylko przy jeździe w stylu "taksówkarz-emeryt". Jeżeli używam więcej gazu lub robię to bardziej zdecydowanie i wszystko powiedzmy jest bardziej obciążone tego efektu nie ma i nie mówię tu o bucie w podłodze powiedzmy ale lekko mocniejszym nacisku.
Jeżeli ktoś ma pomysł co to proszę o poradę.
Pozdrawiam M
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Skrzynia IS 300 "ćwierkanie"?

Post autor: Yarecki »

macieii pisze:Witam.

Mam następujące pytanie jak że to mój pierwszy lex i automat jednocześnie.
Mój is 300 ma 209 tysięcy przebiegu jeżeli to istotne.
Jadąc po mieście 40-50 Km/h ze skrzyni słychać ćwierkanie takie jak z sygnalizacji zużytych klocków tylko nieco szybsze.
Generalnie jakieś dwa elementy metalowe obracając się wydają dźwięk zużytego hamulca ale na 100% ze skrzyni.
Po dodaniu lekko gazu popiskuje-ćwierka szybciej ale jak się wciśnie pedał odrobinę mocniej przestaje, przy zwalnianiu to samo odpuszczam gaz auto zwalnia przy powiedzmy 50-40 Km/h ćwierka zwolni mocniej przestaje albo jak mocniej dodam gazu.
Dodam, że nie wymieniałem oleju w skrzyni jeszcze, zrobię to dopiero z październiku.
Dyfer ma nowy olej ale to na 100% skrzynia
Dziwne jest to, że ten dźwięk jest tylko przy jeździe w stylu "taksówkarz-emeryt". Jeżeli używam więcej gazu lub robię to bardziej zdecydowanie i wszystko powiedzmy jest bardziej obciążone tego efektu nie ma i nie mówię tu o bucie w podłodze powiedzmy ale lekko mocniejszym nacisku.
Jeżeli ktoś ma pomysł co to proszę o poradę.
Pozdrawiam M
Spróbuj dolać płynu chłodniczego, powinno pomóc, i sprawdź czy to nie przypadkiem od regulacji nawiewów - wyłącz je w tym czasie zupełnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości