Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Vi-king84
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 11:28
Model Lexusa: is 200
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Vi-king84 »

blue pisze:Mogą być też zapieczone hamulce z przodu.
Zapieczone hamulce bardzo łatwo sprawdzić wystarczy popchnąć lekko auto jak będzie swobodnie się toczyło jest ok jak będzie opór to faktycznie hamulce
Vi-king84
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 11:28
Model Lexusa: is 200
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Vi-king84 »

medyss pisze:dwumas... już było wałkowane na forum. Daj mu przy ruszaniu żeby koła zabuksowały to na jakiś czas będziesz miał spokój :P
Jeśli chodzi o dwumas to napiszę jak to unoe wyglądało bo też myślałem że to to dużo o tym czytałem gromadzilem info aż zdecydowałem się na wymianę nowego kompletu; rezultat? Nic to nie dało auto tylko plynnij przyspiesza i nic poza tym aż udałem się z tym do Toyoty bo do najbliższego lexa mam daleko i pan "fachowiec" że tak go nazwę powiedział że nie potrzebnie to zrobiłem bo dwumas w tym aucie to bardzo twarda sztuka. I faktycznie porównując Stary i nowy opór i Luz na sprężynach no praktycznie to samo więcoim zdaniem tylko skrzynia.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: medyss »

i jak wygląda skrzynia od środka? Mocno zjechane synchronizatory i zębatki? Wszędzie w internecie na zgrzytającą skrzynię polecają olej Redline MT90 i tutaj na forum też polecają ludzie więc może i to coś da.... Też miałem wymieniać skrzynię ale jeżeli w Twoim wypadku to nic nie dało to już wolę w sam olej zainwestować... :fiu:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: blue »

Jak haczy, to przeważnie coś z drążkiem i/lub wybierakami. Jak zgrzyta, to zębatki i synchronizatory (tu pomoże Redline).
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Dawid0ss »

medyss pisze:dwumas... już było wałkowane na forum. Daj mu przy ruszaniu żeby koła zabuksowały to na jakiś czas będziesz miał spokój :P
Proszę, darujcie sobie takie "rady". Jeśli rzeczywiście ma uszkodzoną dwumasę, to takie zabawy grożą od uszkodzenia wału, po rozwałkę skrzyni lub zawieszenia silnika. Nie są to tanie tematy.

Stary, najlepiej rozebrać i sprawdzić czy dwumasa jeszcze spełnia swoją funkcję. Jeśłi tłumik drgań dał już ciała, to jak najszybciej się tego pozbądź, bo się tylko wpakujesz w większe koszty.

Pzdr
Vi-king84
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 11:28
Model Lexusa: is 200
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Vi-king84 »

medyss pisze:i jak wygląda skrzynia od środka? Mocno zjechane synchronizatory i zębatki? Wszędzie w internecie na zgrzytającą skrzynię polecają olej Redline MT90 i tutaj na forum też polecają ludzie więc może i to coś da.... Też miałem wymieniać skrzynię ale jeżeli w Twoim wypadku to nic nie dało to już wolę w sam olej zainwestować... :fiu:
Jak znajdę zdjęcia w kompie to na pewno pokaże
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości