Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: baniaq »

Wydaje mi się, że też to elektroniczne sterowanie przepustnicy dodatkowo go zmula. Delikatnego, szybkiego kopnięcia w gaz w ogóle nie czuć po obrotach...
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: medyss »

nom tak jest. Bawiłem się w garażu to jak dałem opór to dopiero się otworzyła po czasie, widać duże opóźnienie. Gdzieś na zagranicznym forum czytałem że ktoś bawił się z programem i ograniczył opóźnienie do 0. Ludzie robili na stałe ale po takiej operacji tracili kontrole trakcji i snow. Bo w sumie tylko do tego jest ten silniczek przy przepustnicy.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: baniaq »

Zarzuć źródłem, piszę się na to. TRC to i tak nieśmieszny żart. Zimą i na mokrym pierwsze co robię, to wyłączam, bo więcej szkód z niego niż pożytku... A snow można zakodować w mózgu :)

Przed sezonem wiosennym uzbroję się w TO, coby było lżej z trickami :)
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: medyss »

Poszukam wieczorem bo teraz musze się kuć na egzamin :D Trc nie pomaga przy ruszaniu, to samo snow ale za to na śniegu samo trc już w czasie jazdy działa spoko, da się przyspieszyć bez zbędnego zarzucania tyłem :D Sparco zawsze spoko ! :puchar:

Co do linka stronka wygasła i nie moge znaleźć :/

Wracając do tematu obadałem swojego is co do luzów przy zmianie biegów. Włączyłem 1 biegi bujałem autem przód tył bo taki luz wystepuje że da się tak zrobić no i tak wał stoi prawie sztywno lekkie kilkumilimetrowe obroty są ale to jest akurat z dwumasu, więc spoko. Lecimy dalej dyfer... Dyfer lekko na gumach się przechylał ale chyba to nie to, sam dyfer niestety ma luz i coś postukuje delikatnie zanim przeguby się ruszą, no i na końcu przeguby - nie jestem pewny ale na nich też jakiś luz może występować. Więc diagnoza dyfer albo łącznie wału z dyfrem (nie wiem jak to wygląda bo tyle tylko zdążyłem obadać kładąc się pod auto). Nie wiem ale chyba moje auto było nieźle katowane co do latania bokiem albo zrywek bo taki luz na dyfrze raczej by się od takiego przebiegu nie pojawił...
PolBed
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2014, o 04:09
Model Lexusa: IS 200 SPORT CROS
Skąd:: Holandia
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: PolBed »

Podczas moich wakacji w Polsce (maj)odprowadzilem mojego Lexusa do swojego mechanika w celu uporania się z problemem.
Kupiłem używany komplet z Anglika ( skrzynia +dyfer+półosie )
Udało się tylko zamontować dyfer i półosie. Skrzynia biegów musi poczekać do sierpnia bo lewarek do zmiany biegów nie pasował. Po tej wymianie jest delikatna poprawa lecz stuk dalej występuje. Pozostaje wiec już tylko skrzynia jako główny winowajca tej przyczyny. Pytanie tylko czy tą którą kupiłem jest dobra czy też już zuzyta :szok:

Jestem ciekaw czy ktoś już z forumowiczów uporał się z tym problemem? ?
grzkas
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2015, o 11:38
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Tilburg, Holandia
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: grzkas »

PolBed pisze:Po tej wymianie jest delikatna poprawa lecz stuk dalej występuje.
Wymienisz jeszcze 10 kompletów, a problem i tak nie zniknie,bo to ustrojstwo tak ma i już...
Ale życzę powodzenia , jak coś zdziałasz to daj znać :ok:
PolBed
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2014, o 04:09
Model Lexusa: IS 200 SPORT CROS
Skąd:: Holandia
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: PolBed »

Miejmy nadzieję że nie będę zmuszony do wymiany 10 skrzyń :szok: Ciężko się pogodzić z tym że ten typ tak ma .
MaroZ
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2013, o 23:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: Wysoka Kamieńska
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: MaroZ »

Na pewno jest coś nie tak, niemożna mówić że trzeba się do tego przyzwyczaić. Jestem w posiadaniu is 200 i szczerze mówiąc nie mam takich objawów mimo przejechanych 270000 tyś. U mnie jest tylko delikatne podszarpywanie silnikiem przy ruszaniu na 1 biegu ale wiem że jest to na pewno koło dwu masowe. Niedługo będę je wymieniał lub poddawał regeneracji. Ja na twoim miejscu sprawdził bym najpierw zawieszenie silnika i skrzyni biegów czy któraś z poduszek nie jest zerwana. Jeśli chodzi o koła dwu masowe to firmy które prowadzą regeneracje to można też wysłać do samego sprawdzenia oczywiście coś tam kosztuje ale to już niewielkie pieniądze. Jeśli już będziesz szukał takiej firmy to szukaj takiej która regeneruje koła firmy Aisin. Dużo firm twierdzi że tych kół nie da się regenerować ale to raczej firmy mało doświadczone w tej branży, ja znalazłem firmę w Poznaniu lub koło Poznania która z tym nie ma problemu. Mam nadzieję że uda Ci się doprowadzić autko do porządku
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: luki90 »

MaroZ pisze:Na pewno jest coś nie tak, niemożna mówić że trzeba się do tego przyzwyczaić. Jestem w posiadaniu is 200 i szczerze mówiąc nie mam takich objawów mimo przejechanych 270000 tyś. U mnie jest tylko delikatne podszarpywanie silnikiem przy ruszaniu na 1 biegu ale wiem że jest to na pewno koło dwu masowe. Niedługo będę je wymieniał lub poddawał regeneracji. Ja na twoim miejscu sprawdził bym najpierw zawieszenie silnika i skrzyni biegów czy któraś z poduszek nie jest zerwana. Jeśli chodzi o koła dwu masowe to firmy które prowadzą regeneracje to można też wysłać do samego sprawdzenia oczywiście coś tam kosztuje ale to już niewielkie pieniądze. Jeśli już będziesz szukał takiej firmy to szukaj takiej która regeneruje koła firmy Aisin. Dużo firm twierdzi że tych kół nie da się regenerować ale to raczej firmy mało doświadczone w tej branży, ja znalazłem firmę w Poznaniu lub koło Poznania która z tym nie ma problemu. Mam nadzieję że uda Ci się doprowadzić autko do porządku

Daj znać jak po tej regeneracji w tej firmie (zresztą mógłbyś się podzielić jaka to firma) i ile chcą .
Mi też szarpie przy ruszaniu ale nie zawsze więc na pewno się jeszcze wstrzymam.

A co do "łup" przy wrzucaniu 1 lub 2 to zastanawiam się czy na przykład nie jest to wysprzeglik, faktycznie wymiana skrzyni może pomóc bo jest on jej częścią. Może łapie jakieś luzy albo bolec się robi coraz krótszy i nie wysprzęgla tak jak powinien. Ktoś tu zresztą pisał że wysprzęgla dwa razy i pomaga. Fajnie jak by ta teza okazała się strzałem w 10.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: blue »

To nie wysprzęglik.
To ja pisałem o podwójnym wysprzęglaniu i to u mnie konkretnie pomaga.
Skrzynie warto robić, jeśli ma się mechanika który się na tym zna. Ja mam. W innym przypadku wymiana skrzyni na "świeższą" pomaga na jakiś czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości