Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

grzkas
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2015, o 11:38
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Tilburg, Holandia
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: grzkas »

blue pisze: W innym przypadku wymiana skrzyni na "świeższą" pomaga na jakiś czas.
Mam 135 000 i też juz szarpie, wiec może taka prawie nowa skrzynka (50-70kkm) by nie szarpała...
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Dawid0ss »

Rozumiem, że auto poszarpuje już przy samym zwalnianiu sprzęgła, tak ? Czy może całkowicie masz problem ze zmianą biegów ? Na każdym biegu tak robi ? Bo jeśli tak, to zastanawiam się, jakim cudem w ogóle ruszasz z miejsca, skoro dwumasa wykazuje już takie zużycie. Pzdr
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: medyss »

szarpanie przy ruszaniu to dwumas, nawet i nowy jak sie zabrudzi i smar się wytopi to będzie się przycinał i będzie szarpał - wtedy trzeba strzelić ze 2 razy ze sprzęgła pojechać z piskiem i już po problemie na jakieś 5 tys km :biggrin2: luz między zmianą biegów to tylko dyfer - bynajmniej u mnie... Sprawdzałem auto na włączonych biegach i skrzynia siedzi sztywno wał się nie obraca a auto kulga się do przodu i do tyłu o pare cm, więc albo dyfer albo półosie, tyle w temacie. Co do samej skrzyni to już kwestia jak ktoś użytkował, jak się delikatnie obchodził to i biegi będą wskakiwać idealnie a jak ktoś pałował to zjechał synchronizatory i już będzie lipa i zgrzty. Ja póki co jeżdżę dopóki nie wymienię na dyfer z LSD chociaż ten też może szarpać... :fiu:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Dawid0ss »

medyss pisze:szarpanie przy ruszaniu to dwumas, nawet i nowy jak sie zabrudzi i smar się wytopi to będzie się przycinał i będzie szarpał - wtedy trzeba strzelić ze 2 razy ze sprzęgła pojechać z piskiem i już po problemie na jakieś 5 tys km :biggrin2:
Ciekawa metoda na naprawę, bardzo ciekawa. Psuje się, to trzeba mu jeszcze mocniej dawać w psiochę. :biggrin2:
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: dzida »

medyss pisze:Ja póki co jeżdżę dopóki nie wymienię na dyfer z LSD chociaż ten też może szarpać... :fiu:
zamienisz szarpanie na głuche odgłosy przy zmianie biegów :biggrin2:
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: medyss »

ta to po każdym szarpnięciu budą będę leciał do aso i kupował dwumas za 2 koła... nonsens. Po prostu pył ze sprzęgła dostaje się wszędzie i się wszystko zapieka a że ten silnik nie ma aż tak wysokiego momentu wahania się zmniejszają i dwumas się zwyczajnie zapieka... Badałem całą sprawę w starym dwumasie i tak to właśnie wyglądało. Podsumowując dwumas musi dostać większe obciążenie żeby rozruszać wszystkie elementy i będzie lepiej przy kolejnym ruszaniu, czy to taka wielka filozofia trochę pomyśleć jak to działa... Co do lsd to już sam nie wiem. Jeżeli dałoby się kasować luz na dyfrze poprzez dokręcenie któregoś z łożysk albo coś to by było fajnie.
Awatar użytkownika
Frodo
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 9 sty 2015, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Trybunalski
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Frodo »

Dokładnie tak samo kasuję objawy szarpania przy wrzucaniu 1,2 i czasem 3 biegu.Moment nie jest na tyle duży żeby dwumas poszedł w drobny mak a taki zabieg pozwoli go oczyścic z nadgaru po pyle ze sprzęgła.Każdy właściciel IS'a czy to w polifcie czy w przedlifcie ma a jeśli nie ma to będzie miał objawy szarpania przy zmianie biegów,taka konstrukcja... tą wadę rekompensuje trwałośc skrzyni,ja nie narzekam.Przymierzam się na wymianę oleju w skrzyni i w dyfrze na Motul Gear 300 75W90,ten sam wleję do dyfru bo nie mam LSD.Radzę częściej wymieniac oleje i od czasu do czasu strzelic ze sprzęgła.Prymitywne i jednocześnie głupie rozwiązanie bo wiadomym jest że zużywamy sprzęgło ale raz na 5tys. warto bo naprawdę pomaga. :fiu:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: blue »

Nie wlewaj Motula. Wlej Red Line MT-90. Ja go właśnie testuję.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: kupiec1985 »

Frodo pisze:Dokładnie tak samo kasuję objawy szarpania przy wrzucaniu 1,2 i czasem 3 biegu.Moment nie jest na tyle duży żeby dwumas poszedł w drobny mak a taki zabieg pozwoli go oczyścic z nadgaru po pyle ze sprzęgła.Każdy właściciel IS'a czy to w polifcie czy w przedlifcie ma a jeśli nie ma to będzie miał objawy szarpania przy zmianie biegów,taka konstrukcja... tą wadę rekompensuje trwałośc skrzyni,ja nie narzekam.Przymierzam się na wymianę oleju w skrzyni i w dyfrze na Motul Gear 300 75W90,ten sam wleję do dyfru bo nie mam LSD.Radzę częściej wymieniac oleje i od czasu do czasu strzelic ze sprzęgła.Prymitywne i jednocześnie głupie rozwiązanie bo wiadomym jest że zużywamy sprzęgło ale raz na 5tys. warto bo naprawdę pomaga. :fiu:
wlałem tego motula w skrzynie i dyfer i jak jest zimno ciężko biegi wchodzą , nie polecam , olej z ASO albo to co kolega wyżej napisał skoro sam przetestował
Vi-king84
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 11:28
Model Lexusa: is 200
Skąd:: podlaskie
Kontakt:

Re: Problem z płynna zmiana biegòw/Dwumas

Post autor: Vi-king84 »

witajcie pozwólcie ze sie podłącze do tematu posiadam is 200 juz ponad 2 lata u mie wyglada to tak ze jest udezenie najbardziej przy zmianie z 1 na 2 potem na 3 ale juz slabiej dodatkowo na 2 przy mocniejszym wdepniecu w gaz slychac wycie na 3 slabiej, reszta biegów chodzi idealnie przy wolnym idelikatnym wrzucaniu biegów tego juz nie ma. co robiłem
- wymieniłem komplet sprzegła z dwumasem NOWY aisin 3200zł na sprzegła 24 taniej nie znajdziecie.
-dyfer oraz osie z przegubami uzywane na allegro jakies 400zł
-wysprzeglik oraz płyn
-najciekawsze 4razy wymieniałem skrzynie na allegrood 250 do 500zł i w kazdej było to samo czy to mozłiwe ze mam pecha i tylko złom mi sie trafiał?
- i kupe innych rzeczy ktorych juz nie pamietam.
sprawdzałem wszystkie gumy tuleje podpore wszystko jest ok. dodam ze wszystko robiłem sam mam mini warsztat 2 lata po godzinach pracowałem u mechanika robilismy wiele aut choc nigdy takiego lexa nigdy w zadnym nic takiego nie widziałem.
moim zdaniem to poprostu skrzynia i synchronizatory. i moje pytanie brzmi czy komus udało sie cos takiego zlikwidowac czy ktos ma do sprzedania skrzynie bez takich dolegliwosci? (nie bede juz ryzykował allegro) bede bardzo wdzieczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości