[IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problemy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: Travis »

forest pisze:kurde... teraz pytanie czy mam LSD czy nie :doh:
forest było w temacie mojego auta :)
allenddz pisze:Jak sprawdzić czy mam LSD:
Testy są dwa. Jeden wymaga podnośnika, drugi plamy oleju.
1) podnosimy napędzane koła do góry. Kręcimy jednym kołem. Gdy drugie koło kręci się w tą samą stronę mamy LSD. Gdy kręci się w przeciwną nie mamy LSD.
2) Wjeżdżamy jednym napędzanym kołem na plamę oleju lub coś bardzo śliskiego. Drugie koło powinna w tym czasie stać na czymś przyczepnym. Próbujemy ruszyć. Gdy podczas ruszania koło stojące na asfalcie nie kręci się, nie mamy LSD.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: forest »

oj to ja chyba mam LSD :biggrin2: dobra, nie róbmy OT

ciekawe czy znajde motula do mostów z LSD :scratch:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: biris77 »

nie powinienes miec problemow ze znalezieniem odpowiedniego motula wejdz na stronke motula jest tam mozliwosc dobrania odpowiedniego oleju do marki i wszystko pokazuje jaki olej do czego jest tez podzial o ile sie nie myle do lexa z i bez LSD


Producent LEXUS
Model IS200 2.0
Silnik P
Rok 1999 -

Zastosowanie Zalecenia Pojemność (ltr)
Silnik (P) Best 8100 X-clean 5W-30 (a, e, f) 4.1 / 4.2 (b)
Better 8100 X-cess 5W-40
Good 6100 Synergie+ 10W-40

Przekładnia ręczna MOTYLGEAR 75W-90 1.8

Przekładnia automatyczna Multi ATF (c) 2.4

Mechanizm różnicowy Best GEAR 300 75W-90 (d) 1.1
Better MOTYLGEAR 75W-90

Płyn chłodniczy (50%) INUGEL EXPERT 7.1

Płyn hamulcowy Best DOT 5.1 BRAKE FLUID
Better DOT 3 & 4 BRAKE FLUID

Samoblokujący mechanizm różnicowy Best 90 PA 1.0
Better GEAR COMPETITION 75W-140

Kierowanie (układ kierowniczy) ze wspomaganiem Best DEXRON III
Better DEXRON IID

łożyska kół TOP GREASE 200

a jak ktos chece ladna tabelke ze strony to tu: http://ew5.earlweb.com/recommendations. ... hicle=5186
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: Travis »

Jestem dzisiaj po wymianie oleju w skrzyni i moście. W skrzynie zalałem Motul Gear 300 miałem 2l ale okazało się że wchodzi 2,5 :O więc dolali mi panowie jeszcze 0,5 co miałem do mostu. W moście został zalany Motul PA - 90 do szpery. Jak na razie wszystko działa cacy, biegi wchodzą bez oporu. Jeszcze czekam do rana i sprawdzę czy łożysko dalej wyje w skrzyni czy też nie. Jak patrzyłem się na stary olej to ze skrzyni był czyściutki jak nowy ale z dyferencjału był już czarny jak smoła :/

aha i zapłaciłem 91zł tak że dużo, olej był mój
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: biris77 »

zastanawiam sie jak to mozliwe ze do IS 200 weszlo ci 2,5 l chyba ze masz automat a wymiana w sumie drogo mnie skasowali za wymiane w skrzyni i w moscie 40 zl wiec uwazam ze przyzwoicie :) Skrzynia teraz lepiej dziala tyle ze przez pierwsze minuty 2 ciezko wchodzi pewnie dlatego ze olej jest gestszy niz ten co byl ale ogolnie wymiana na plus
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: andrej7 »

biris77 pisze:zastanawiam sie jak to mozliwe ze do IS 200 weszlo ci 2,5 l chyba ze masz automat a wymiana w sumie drogo mnie skasowali za wymiane w skrzyni i w moscie 40 zl wiec uwazam ze przyzwoicie :) Skrzynia teraz lepiej dziala tyle ze przez pierwsze minuty 2 ciezko wchodzi pewnie dlatego ze olej jest gestszy niz ten co byl ale ogolnie wymiana na plus
Ja też zmieniałem oleje w skrzyni i moście ostatnio. Dwójka ciężej chodzi bo pewnie synchronizator już wysłużony (taka przypadłość aut kierowców ze sportowym zacięciem) ale spoko skrzynie po 400zl chodzą :D
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: Travis »

biris77 pisze:zastanawiam sie jak to mozliwe ze do IS 200 weszlo ci 2,5 l chyba ze masz automat a wymiana w sumie drogo mnie skasowali za wymiane w skrzyni i w moscie 40 zl wiec uwazam ze przyzwoicie :) Skrzynia teraz lepiej dziala tyle ze przez pierwsze minuty 2 ciezko wchodzi pewnie dlatego ze olej jest gestszy niz ten co byl ale ogolnie wymiana na plus

miałem dwie litrowe butelki tego gear 300 i jeszcze było mało, gość mi mówi że brakło oleju do skrzyni i że trzeba gdzieś z ok 0,5l więc kazałem mu dolać to co miałem do mostu. Mam manuala, kalkulację mam prostą. Do mostu wchodzi 1l, butelkę miałem 2l tego PA 90 a zostało pół litra więc gdzieś musiało to wejść :D
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: biris77 »

andrej7 pisze:
biris77 pisze:zastanawiam sie jak to mozliwe ze do IS 200 weszlo ci 2,5 l chyba ze masz automat a wymiana w sumie drogo mnie skasowali za wymiane w skrzyni i w moscie 40 zl wiec uwazam ze przyzwoicie :) Skrzynia teraz lepiej dziala tyle ze przez pierwsze minuty 2 ciezko wchodzi pewnie dlatego ze olej jest gestszy niz ten co byl ale ogolnie wymiana na plus
Ja też zmieniałem oleje w skrzyni i moście ostatnio. Dwójka ciężej chodzi bo pewnie synchronizator już wysłużony (taka przypadłość aut kierowców ze sportowym zacięciem) ale spoko skrzynie po 400zl chodzą :D
skrzynia po 400 ale wymiana skrzyni pewnie tez ze 400 niestety , mam nadzieje ze jeszcze troszke wytrzyma tym bardziej ze po kilku minutach juz jest zdecydowanie lepeiej tylko poczatki sa problemowe :)
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: Phil »

Travis pisze:Jestem dzisiaj po wymianie oleju w skrzyni i moście. W skrzynie zalałem Motul Gear 300 miałem 2l ale okazało się że wchodzi 2,5 :O więc dolali mi panowie jeszcze 0,5 co miałem do mostu. W moście został zalany Motul PA - 90 do szpery. Jak na razie wszystko działa cacy, biegi wchodzą bez oporu. Jeszcze czekam do rana i sprawdzę czy łożysko dalej wyje w skrzyni czy też nie. Jak patrzyłem się na stary olej to ze skrzyni był czyściutki jak nowy ale z dyferencjału był już czarny jak smoła :/

aha i zapłaciłem 91zł tak że dużo, olej był mój

I jak wyje nadal czy jest lepiej?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Wymiana oleju w skrzyni/tylnym moście - problem

Post autor: Travis »

nie wyje już tak głośno... praktycznie cisza!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości