Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

ODPOWIEDZ
glacapl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2018, o 20:29
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Serock
Kontakt:

Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: glacapl »

Witam wszystkich,
Właśnie oddałem samochód na serwis do salonu. Wymienili mi olej w skrzyni biegów wraz z filtrem. Od tego momentu zaczęły się problemy. Zaraz po odpaleniu samochód rusza kawałek, po czym ginie bieg i nie jedzie ani do przodu ani do tyłu. Po chwili jest dobrze, samochód jedzie ale potrafi nie zmieniać biegów, obroty silnika rosną a prędkość nie wzrasta. Czy oni mi coś popsuli?
Z góry dziękuję za szybką reakcję.
Pozdrawiam
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: compri »

Witam,

Po jakim przebiegu był wymieniony olej i czy była to pierwsza wymiana?
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: Nemo 77 »

Rozumiem,że wymieniałeś w serwisie tak jak napisałeś. Zapewne zlali tylko stary olej i wlali tyle ile ściekło,filtr na 100% zmieniony? Podjedź do nich i przedstaw problem.Niech sprawdzą poziom,może za mało wlali? :mda:
Po zmianie w/g mnie powinni po kilka sekund przetrzymać go na każdym biegu żeby ten olej wszędzie dotarł i na pracującym silniku dolać do stanu.Jesli tego nie zrobili to masz za mały stan i może stąd problem .
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: compri »

Też szykuję się do wymiany, jest tak jak pisze Nemo 77. Powinno się dokładnie oczyścić miskę olejową, wymienić filtr, uzupełnić olej na max. W Is miska olejowa jest tak zaprojektowania, że korek spustowy służy przede wszystkim do zlania nadmiaru w razie przelania. Po uzupełnieniu powinno się wykonać krótką jazdę próbną przechodząc przez wszystkie biegi, ale na tyle długą żeby rozgrzać skrzynię do temp. roboczej, następnie należy sprawdzić poziom i jeśli nic nie ścieka dolać na max. i ponownie jazda próbna do zlania nadmiaru... wtedy jest pewność, że olej dotarł wszędzie i nie jest go za mało. Jest to szczegółowo opisane w załączniku który znalazłem w sieci. Twój problem z opisu pasuje do kłopotów z ciśnieniem oleju więc może być go za mało i pompa nie jest w stanie wytworzyć niezbędnego ciśnienia.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: Nemo 77 »

Dokładnie.
Korek wlewowy jest z boku skrzyni.Natomiast po wlaniu oleju powinni podnieść samochód na podnośnik,uruchomić silnik i odkręcić korek oznaczony na rysunku jako"overflow plug" i dolewać olej aż zacznie wyciekać.
glacapl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2018, o 20:29
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Serock
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: glacapl »

Dziękuję koledzy, wszystko się zgadza. Skrzynia odzyla:) dziękuję wszystkim za pomoc :)
PawelJ55
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2018, o 15:15
Model Lexusa: GS
Skąd:: Łabice
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: PawelJ55 »

może powiesz co to za serwis który nie potrafi wykonać tak prostej obsługi serwisowej?
glacapl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2018, o 20:29
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Serock
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegów, po serwisie....

Post autor: glacapl »

Kolego, nie w Polsce, salon Toyoty Reith.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość