[IS250] Manual czy Automat?

ODPOWIEDZ
Woland
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2016, o 18:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

[IS250] Manual czy Automat?

Post autor: Woland »

Szukam sobie właśnie Lexusa IS 250 i wśród dostępnych egzemplarzy widzę zarówno manuale jak i automaty.

Nigdy nie jeździłem automatem, ale już nie raz bolała mnie stopa od sprzęgła, więc może i bym się przesiadł dla wygody. Szczególnie, że będę jeździł głównie po mieście.

Pytanie, czy ten automat w IS jest udany, czy może są z nim jakieś problemy.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Manual czy Automat?

Post autor: szyman_leo »

Mój się udał :ok:
A na miasto, piękna sprawa.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Kazp
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 20 cze 2016, o 20:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: [IS250] Manual czy Automat?

Post autor: Kazp »

Hmmmm automat czy manual wszystko zależy od Ciebie.

Na forum jest sport tego typu tematów, zdecydowanie więcej osób neguje manual w is250- ponieważ jego praca i charakterystyka jest "ciężka", podobno coś komuś charczy stuka i źle działa.
Bardziej pochlebne jest zdanie na tym forum o skrzyni z 220. Podobno ona jest bardziej udana ( sam osobiście tego nie wiem, nie miałem okazji jeździć 220)

Jeżeli chodzi też o koszta to pamiętaj, że jest też flywheel mass. Co może generować spory koszt podczas eksploatacji.

Sam mam is 250 z manualem i jestem MEGA zadowolony. Fakt, skrzynia jak i sprzęgło ma swój urok i działa inaczej niż te z którym miałem doczynienia. Kilka dobrych dni zajęło mi przyzwyczajenie do tego, ale nie żałuję - sprawia mi mega FUN jazda tym samochodem ze skrzynią manualną. Dodatkowo z manualem wykręcisz mniejsze spalanie niż w automacie jeśli zależy też Ci na ekonomi.
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: [IS250] Manual czy Automat?

Post autor: kuskus83 »

Chyba kazdy bedzie miał odmienne zdanie na ten temat
Jak nigdy nie jezdziłeś automatem to wydaje mi sie ze w koncu powinienes sprobowac
Ja kazdy wczesniejszy samochod mialem manuala
Co prawda mam Gsa a nie Isa i powiem Ci szczerze ze juz nigdy nie przesiade sie na reczna skrzynie
Jak kupisz sprawdzonego Lexa z dobrych rak to nie powinienes martwic sie o problemy ze skrzynia
I z tego co sie orientuje to IS w automacie ma manetki przy kierze
Tez fajna sprawa
Tylko ja juz bym celowal w 350 :dance3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości