is220d trzesie na 5,6 biegu?

kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

auto na autostradzie na wyzszych biegach wpada w wibracje mechanik doradzil wymiane kola dwumasowego wiec wymienilem ( droga ta impreza byla nie powiem ) juz sie cieszylem ale po wyskoczeniu na autostarade lipa jak trzeslo tak trzesie . mysllem ze moze kola nie wywazone ale nie bo predkos auta nie ma znaczenia czasem 120 czasem 180kmh wiec to raczej nie zeby bylo smiesznie obroty silnika tez rozne czasem 2100 czasem 3500obr. zaobserwowalem ze gdy ssobie jade i robi sie pod gorke to wtedy auto wpada w te cholerne wibracje. pomocy moze ktos mial taki prob bo mechanicy roskladaja rece a juz troche wydalem nie powiem. dodam tylko ze po miescie wszystko jest ok. z gory dziekuje
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: michalm320 »

Po pierwsze to przydałoby się przywitać :)
A po drugie to proponuję sprawdzić poduszki pod silnikiem, skrzynią, mostem no i podporę wału.
Obrazek
kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

dzieki za odp
przy wymianie dwumasy mech niby sprawdzal to wszystko a to moj znajomy wiec chyba nie wstawia mi kitu ?
dzieki za pomoc
Krzysiek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: janasek »

Poduszka nie zawsze założona wygląda na uszkodzoną, czasami dopiero po demontaż dobrze widać że jest urwana... Ja bym jeszcze dobrze sprawdził zawieszenie, może jakaś piasta jest krzywa? Auto jest po dzwonie? A na luzie też to występuje? Jeżeli tak to skrzynia jest ok i wtedy to jest coś z zawiechą, drgania są po prostu przenoszone na bude.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: bedok »

skoro dwumas juz wymieniony to zaczales od najdrozszej pozycji..

Do tego co koledzy napisali dodalbym:
- opony - lekkie uszkodzenie widoczne dopiero na wywazarce a potrafi konkretnie bic,
- hamulce - np nie odpuszczajace rowno zaciski

pozdrawiiam
kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

opony i hamulce juz sprawdzilem a skrzynia chyba nie bo jak trzasc zaczyna i na luz wrzuce to trzesienie zanika .
jeszcze raz posprawdzam te wszystkie poduchy tak jak kolega radzil bo to chyba to bedzie ale dzieki za podpowiedz
dam znac jak posprawdzam
dzieki za pomoc , pozdrawiam krzysztof :LEXUS:
a i jeszcze mi sie przypomnialo jak jade i zaczyna trzasc i dodam gazu to trzesie jeszcze bardziej przez chwile i nagle przestaje i jest ok martwi mnie to
bo mech na warsztatach rozkladaja rece a juz troche kasy wydalem :angry:
mam nadzieje ze to bedzie ktoras poducha bo sa w miare tanie?
pozdrawiam i dzieki z pomoc
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: Mariano »

jeżeli wrzucisz na luz i ustaje to uważam, że właśnie skrzynia bo odłączasz ją od napędu i ustaje.
Mam też delikatnie niektórzy nie czują a ja czuje ale na 6 biegu tylko przy każdej predkości obrotowej....
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
kris2283
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 16:49
Model Lexusa: is220
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: kris2283 »

Dziękuje drodzy klubowicze za pomoc ale już się chyba poddaje kolejny mech rozłożył ręce. Jeszszcze zauważyłem ze jak jadę i zaczyna telepac a zdejmie nogę z gazu to przestaje nie mam już pojęcia ostatni mech doradził żeby zrobić aktywny test na kopie podczas jazdy jak to nie pomoże a raczej czegoś nie ustali to chyba go ze skarpy spuszcze.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: michalm320 »

Co to jest aktywny test na kopie?
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: is220d trzesie na 5,6 biegu?

Post autor: maniek_ls400 »

kris2283 pisze:Dziękuje drodzy klubowicze za pomoc ale już się chyba poddaje kolejny mech rozłożył ręce. Jeszszcze zauważyłem ze jak jadę i zaczyna telepac a zdejmie nogę z gazu to przestaje nie mam już pojęcia ostatni mech doradził żeby zrobić aktywny test na kopie podczas jazdy jak to nie pomoże a raczej czegoś nie ustali to chyba go ze skarpy spuszcze.
Zadam jedno pytanie - byłeś w ASO ? czy polegasz na mechanikach - kolegach ? Nie lepiej wydać na diagnozę 4-5 stów i w razie złego zalecenia przez ASO reklamować ? Zwykły mechanik a tym bardziej kolega rozłoży ręce - ASO się z reguły poczuje. Postępując Twoją metodą dojdziesz do wymiany połowy auta i będziesz nadal narzekał. Jedź do dobrego ASO (np Chodzeń).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość