[IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: ArtIS »

Cześć. Zasiegnalem informacji o nietypowym dźwięku na forum amerykańskim gdzie jest więcej posiadaczy wersji AWD.
Zasugerowali sprawdzenie przegubów. 24.11 jadę do serwisu wiec poproszę gościa aby mi to sprawdził. Podzielę się wówczas informacja, gdyż na mokrej drodze przy parkowaniu nadal mam takie tłuczenie.
Co dziwne to szerokości opony mam zgodne z naklejkami w aucie wiec nie ma prawa być zbyt szeroka.
Mike_sti
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2015, o 23:45
Model Lexusa: is250
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: [IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: Mike_sti »

to daj znać proszę,
ja mam rwd na letnich 235/35r19 przednie oponki i też mam takie przeskakiwanie przy "parkowaniu" na maxa skręconych kołach,
teraz mam normalne zimówki 225/45r17 i tego problemu nie mam.
lex podobnie jak merc ma tak tak zbudowane przednie zawieszenie/układ kierowniczy że przy max skręcie jak parzysz na koło to jest "pod kątem" nachylone i opona jest na "kancie" i przy pchaniu auta ( w senesie tylny napęd ) ta oponka właśnie przeskakuje troszkę.
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: [IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: lexgs »

Hej, wlasnie nosilem sie z zamiarem poruszenia tego tematu. Mam to samo w GSie przy parkowaniu na max skreconych kolach, opona z przodu czasem jakby przeskakuje, dziwne to jest troche... U mnie to wystepuje tylko na nierownej nawierzchni, jakiejs kostce czy plytach chodnikowych. Ciekaw jestem czy ten typ tak ma, czy jednak cos jest do poprawy..?

Pozdro!
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: ArtIS »

Dziś zawracając na światłach ewidentne było słychać opony. Żaden przegub bo gdyby to był on to by się tłukło wszędzie. Droga była mokra (padał deszcz) i w takich warunkach problem pojawia najczęściej. Dziwne tylko ze Lexus zaleca takie same szerokości na przód i na tył...być może będę musiał zastosować myk z RWD i z tylu mieć grubsza.
@Mike_sti: z przodu i tylu masz ta sama szerokość?
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: [IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: adeq4 »

Też tak mam. Wystarczy, że trochę popada i podczas manewrowania na maks skręcie koła z przodu przeskakują. Ale dzieje się tak tylko na letnich 225 i 245, na zimowych 205 objaw nie występuje.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: ArtIS »

Hmmm bardzo to dziwne. Czyli tez masz 2 inne rozmiary? A jaki typ opony - niski profil?
Awatar użytkownika
Aleksanderu
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 15 mar 2015, o 22:20
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Legionowo/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: Aleksanderu »

To że przeskakuję koło na max skręconych kołach to norma w tych samochodach. Wszystkie te problemy wynikają z wyprzedzenia kata zwrotnicy, szerokości opon, nawierzchni oraz stanu opon. Nie należy się tym martwić jeśli z zawieszeniem i geometrią jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: ArtIS »

Aha czyli żadne bzdety typu przeguby? Trochę wstyd żeby w Lexusie tak było...:(
Awatar użytkownika
Tomcio85
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:01
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Scotland
Kontakt:

Re: [IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: Tomcio85 »

Witam ja akurat nie mam dziwnego dzwięku ale mam coś takiego ze jak hamuje na nierównej drodze z dziurami to kierownica leciutko mi lata jak by koła jechały po lodzie i sie ślizgały i teraz nie wiem czy to normalne, zawsze miałem napęd na przód a teraz na tył i moze to dlatego tak jest, opony mam z przodu 235 18cali
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: [IS250] Dziwny dzwiek przy mocnyn skrecaniu kierownica

Post autor: Kafecz »

Tez mam to czyli cos w rodzaju uskoku kola podczas manewrowania. U mnie to jest cos w rodzaju jakby auto z kraweznika zjedzalo. Acha i nie zawsze sie tak dzieje. A teraz jak mam zimowki opony to jeszcze nie doswiadczylem tego. Co do drgan kierownicy podczas hamowania to wlasnie zakonczylem sprawdzanie tarcz przednich przyrzadem do bicia tarcz. Z jednej strony mam okolo 0.01mm a z drugiej niecale 0.02 mm. T tego co sie orietuje miesci sie to w normie. A drgania kierownicy mam podczas hamowania ale nie zawsze. I wez tu badz mądry czlowieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości