Dziwne zachowanie skrzyni (is300h 2013)

ODPOWIEDZ
feone
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2016, o 00:10
Model Lexusa: Is300h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Dziwne zachowanie skrzyni (is300h 2013)

Post autor: feone »

Witam Szanownych Kolegów.
Mam pytanie czy to normalne następujące zachowanie skrzyni biegów. Zauważyłem ostatnio że jak jadę jednostajnie ok 90-120km/h i następnie wcisnę kick-down ale szybko odpuszczę bo wycofam się z manewru wyprzedzania to obroty silnika oczywiście wzrastają 4-5tys ale nie spadają płynnie tylko utrzymują się 1sek lub dwie na obrotach rzedu 3-4tys po czym zaczynają spadać. Obroty są tak jakby podtrzymywane nie wiem co po (żeby doładować baterie ?!). Nie dzieje się to często. Czy ktoś zauważył podobne zjawisko. Aktualny przebieg: 80k.

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Grzesiek
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni (is300h 2013)

Post autor: niven »

Normalne. Auto myśli ze. Jcesz dynamiczniej jechać wyprzedzić czy coś i czeka żeby silnik był w pogotowiu
Awatar użytkownika
Patryk Krakow 89
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 9 lis 2019, o 00:02
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Dziwne zachowanie skrzyni (is300h 2013)

Post autor: Patryk Krakow 89 »

Mam is 300h
Skrzynia działa bez zarzutu, ale mam pytanie.
Czy wymienia się w niej olej?
Auto kupiłem używane z salonu w Katowicach z przebiegiem 150tys. Wcześniej miało jednego właściciela i wszystkie serwisy były robione regularnie w ASO. W serwisie oczywiście powiedzieli, że jest to skrzynia bezobsługowa. Ale już spotkałem się z takimi opiniami dotyczącymi innych marek, gdzie na końcu się okazywało że trzeba wymieniac.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk3 2013-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość