Stuki z zawieszenia / napędu ?

ODPOWIEDZ
Perzon
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 mar 2022, o 21:01
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Stuki z zawieszenia / napędu ?

Post autor: Perzon »

Witam,

Pacjent GS300 MK2.

Od dłuższego czasu borykam się z problemem stuków z prawdopodobnie zawieszenia, słyszalnych wg mnie raczej z przodu auta, czasem też można "poczuć" je na budzie w okolicach nóg. Do tej pory wymieniłem spężyny przednie przy okazji sprawdzając amortyzatory, tylne tuleje przednich wahaczy, całe wahacze górne, gumy i łączniki stabilizatora, sprawdziłem mocowanie zderzaka, progów, osłon silnika, nadkoli, samych kół, byłem też na kilku SKP ale nikt nie widzi problemu, brak jakichkolwiek luzów

Odgłos to pojedyncze, raczej metaliczne stuki, które najczęściej występują przy małej prędkości na nierównej nawierzchni, oraz w momencie zjeżdżania z leżącego policjanta. Jakieś pomysły ? Ja podejrzewam przekładnie lub jej mocowania, ale byłą sprawdzana i wygląda ok.. Będę wdzięczny za porady co jeszcze mogę sprawdzić, postaram się jutro dodać filmik
dzialka1163
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2020, o 21:43
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Stuki z zawieszenia / napędu ?

Post autor: dzialka1163 »

Ja miałem kiedyś poluzowaną śrubę od łapy silnika LS400.Pozdrawiam.
Perzon
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 mar 2022, o 21:01
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Stuki z zawieszenia / napędu ?

Post autor: Perzon »

dla potomnych długo to zajęło, ale ostatecznie winne okazały się górne mocowania amortyzatorów przód, po ich wymianie cisza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości