Drganie przy 140km/h i dziwny świst przy hamowaniu

ODPOWIEDZ
castelano1
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2015, o 22:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Drganie przy 140km/h i dziwny świst przy hamowaniu

Post autor: castelano1 »

Witam jestem szczęśliwym :ireful3: posiadaczem Lexus GS 430 MKII problem jest taki

1 problem przy prędkości 140 do 160 km/h auto zaczyna wpadać w wibracje wyczuwalne jakby w podłodze na wysokości wału

2 problem pojawił się jak auto stało miesiąc bez ruchu a mianowicie

-podczas hamowania ( już na końcówce jak auto prawie stoi ) słychać tarcie jakby hamulce ( na pierwszy rzut oka) ale słychać to jeszcze przez ok 2 sekundy jak auto już zupełnie jest bez ruchu. JAKBY COS się jeszcze obracało w skrzyni ( automat ) ale dźwięk słychać tylko wewnątrz auta.
pojawia się też jak zatrzymam się na wzniesieniu zjeżdżając w dół ( auto pochylone do przodu ) słychać ten dźwięk cały czas na wciśniętym hamulcu.

Wymieniłem do tej pory.
TARCZE KLOCKI ORGINAŁ LEX, PODUSZKI SILNIKA, SWORZNIE, WACHACZE ZAWIESZENIE PRAWIE CAŁE...., KOŁA OPONY NOWE, WAŁ WYMIENIONY WYWAŻANY, ŁOŻYSKO W WALE, PRÓBOWAŁE BEZ WYDECHU BO MOZE KATALIZATOR, WŁAŚNIE SKOŃCZYŁEM SKŁADAC SKRZYNIE BYŁA IDEALNA WSZYSTKIE ŁOŻYSKA PODKŁADKI UKŁADY PLANETARNE IDEAŁ PALEC RÓWNIEŻ ALE I TAK WYMIENIŁEM SPRZĘGŁO KINETYCZNE NA NOWE. AUTO BEZWYPADKOWE. DALEJ TO SAMO.....

NIE MAM JUŻ POMYSŁU ????? PROSZE O POMOC
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Drganie przy 140km/h i dziwny świst przy hamowaniu

Post autor: maniek_ls400 »

castelano1 pisze: Wymieniłem do tej pory.
TARCZE KLOCKI ORGINAŁ LEX, PODUSZKI SILNIKA, SWORZNIE, WACHACZE ZAWIESZENIE PRAWIE CAŁE...., KOŁA OPONY NOWE, WAŁ WYMIENIONY WYWAŻANY, ŁOŻYSKO W WALE, PRÓBOWAŁE BEZ WYDECHU BO MOZE KATALIZATOR, WŁAŚNIE SKOŃCZYŁEM SKŁADAC SKRZYNIE BYŁA IDEALNA WSZYSTKIE ŁOŻYSKA PODKŁADKI UKŁADY PLANETARNE IDEAŁ PALEC RÓWNIEŻ ALE I TAK WYMIENIŁEM SPRZĘGŁO KINETYCZNE NA NOWE. AUTO BEZWYPADKOWE. DALEJ TO SAMO.....

NIE MAM JUŻ POMYSŁU ????? PROSZE O POMOC
Nieźle ! Prawie drugiego lexa kupiłeś ... Czy wymieniałeś też także tylne tarcze i okładziny hamulca postojowego ? Jak wyglądają tarczobębny z tyłu ? Kilka lat temu leciałem za granicę i zostawiłem samochód na parkingu na miesiąc z zaciągniętym postojowym - przyrdzewiały okładziny do bębnów - nie dało się jechać a budą telepało jakbym miał jajka zamiast opon.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
castelano1
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2015, o 22:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Drganie przy 140km/h i dziwny świst przy hamowaniu

Post autor: castelano1 »

Hmmm dzięki, ciekawe z tym postojowym może dobry trop tego jeszcze nie sprawdziłem
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości