Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Postprzez Mateusz L » 10 lip 2015, o 21:15

Witam. Jako nowy użytkownik, który dopiero poznaje GS'a jestem z lekka zaniepokojony jedną rzeczą. Postanowiłem z ciekawości zerknąć, jak działa tryb manualny. Po przełączeniu D=>M, auto wyświetla na zegarach 5 bieg. Ok. Zjeżdżam w dół...do 2. Ale 1. brak- czy tak ma być? Zdaję sobie sprawę, że automatyczna skrzynia ma przekładnię hydrokinetyczną i nie potrzebuje tylu przełożeń, co przy dość mocnym silniku nie musi dziwić. Zastanawiam się tylko, czy faktycznie tak ma być, że ręcznie, biegi zmienia się od 2 do 5? W trybie automatycznym rozumiem, że jest od 1? PS. Pytanie jeszcze spoza tematu skrzyni. Czy w GS'ie da się gdzieś sprawdzić takie parametry jak chwilowe, czy średnie spalanie?
Mateusz L
Lex user

Model Lexusa: GS 300 II 2002r.

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Postprzez krzywydg » 10 lip 2015, o 22:20

Tak ma być... A zmiana manualną polega na przełączeniu lewarka od 1 do D a nie wyciskaniu przycisków... Przyciski działają od 2 biegu. Spalanie chwilowe powinno byc pod obd..
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
krzywydg
Lex Maniak

Model Lexusa: GS430 MK I

Postprzez lukasz-h » 13 lip 2015, o 09:56

Od siebie też dorzucę, że wybierając bieg wybierasz maksymalny bieg do którego będzie przełączać skrzynia. Mówiąc w skrócie nie możesz wymusić jazdy 10km/h na 5 biegu.
lukasz-h
Lex user

Model Lexusa: GS300 MK II

Postprzez Mateusz L » 20 lip 2015, o 13:01

Dzięki za informacje. Co do ograniczenia górnego biegu to mam tego świadomość- to nie pierwszy mój "automat".
Co do ograniczania przełożeń podczas jazdy, to jakoś nie bardzo to sobie wyobrażam. Tzn rozumiem, że jadąc pod górkę można zablokować trójkę np. jadąc za czymś wolniejszym, żeby skrzynia nie "męczyła" siebie i silnika wysokim biegiem, ale żeby używać tego cały czas, to byłby jakiś koszmar i od tego, jak sądzę, jeśli chcę sam decydować o zmianie- używam przycisków w trybie manualnym "M".
Mateusz L
Lex user

Model Lexusa: GS 300 II 2002r.

Postprzez Pawełn » 20 lip 2015, o 14:42

Mateusz L napisał(a):... i od tego, jak sądzę, jeśli chcę sam decydować o zmianie- używam przycisków w trybie manualnym "M".

Masz przyciski - używasz przycisków, kto nie ma, musi wachlować dźwignią zmiany biegów. Tobie przydaje się ona do zablokowania skrzyni na jedynce "L" np. celem efektywnego zesmolenia lacza.
レクサス
Pawełn
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Powrót do GS mk2 1997-2005