Manualna zmiana biegów w GS 300II.

ODPOWIEDZ
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: Mateusz L »

Witam. Jako nowy użytkownik, który dopiero poznaje GS'a jestem z lekka zaniepokojony jedną rzeczą. Postanowiłem z ciekawości zerknąć, jak działa tryb manualny. Po przełączeniu D=>M, auto wyświetla na zegarach 5 bieg. Ok. Zjeżdżam w dół...do 2. Ale 1. brak- czy tak ma być? Zdaję sobie sprawę, że automatyczna skrzynia ma przekładnię hydrokinetyczną i nie potrzebuje tylu przełożeń, co przy dość mocnym silniku nie musi dziwić. Zastanawiam się tylko, czy faktycznie tak ma być, że ręcznie, biegi zmienia się od 2 do 5? W trybie automatycznym rozumiem, że jest od 1? PS. Pytanie jeszcze spoza tematu skrzyni. Czy w GS'ie da się gdzieś sprawdzić takie parametry jak chwilowe, czy średnie spalanie?
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: krzywydg »

Tak ma być... A zmiana manualną polega na przełączeniu lewarka od 1 do D a nie wyciskaniu przycisków... Przyciski działają od 2 biegu. Spalanie chwilowe powinno byc pod obd..
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: lukasz-h »

Od siebie też dorzucę, że wybierając bieg wybierasz maksymalny bieg do którego będzie przełączać skrzynia. Mówiąc w skrócie nie możesz wymusić jazdy 10km/h na 5 biegu.
Mateusz L
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, o 21:48
Model Lexusa: GS 300 II 2002r.
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: Mateusz L »

Dzięki za informacje. Co do ograniczenia górnego biegu to mam tego świadomość- to nie pierwszy mój "automat".
Co do ograniczania przełożeń podczas jazdy, to jakoś nie bardzo to sobie wyobrażam. Tzn rozumiem, że jadąc pod górkę można zablokować trójkę np. jadąc za czymś wolniejszym, żeby skrzynia nie "męczyła" siebie i silnika wysokim biegiem, ale żeby używać tego cały czas, to byłby jakiś koszmar i od tego, jak sądzę, jeśli chcę sam decydować o zmianie- używam przycisków w trybie manualnym "M".
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: Pawełn »

Mateusz L pisze:... i od tego, jak sądzę, jeśli chcę sam decydować o zmianie- używam przycisków w trybie manualnym "M".
Masz przyciski - używasz przycisków, kto nie ma, musi wachlować dźwignią zmiany biegów. Tobie przydaje się ona do zablokowania skrzyni na jedynce "L" np. celem efektywnego zesmolenia lacza.
レクサス
Karoles
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2016, o 22:30
Model Lexusa: LS400
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: Karoles »

odgrzeje kotleta czy ktos moze np robil opcje manualnej zmiany bieow z gs430 ? cojest potrzebne ?? zegary opcjonalnie tasma srs i kierownica z przyciskami ??
lu5297v
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2018, o 18:35
Model Lexusa: GS300
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: lu5297v »

A czy w przypadku zwykłego "D" auto też zawsze rusza z biegu 2???
Czy w zależności od warunków wrzuca również "1"?

I dlaczego jadąc przykładowo 30 km/h gdu wrzucę "M" na wyświetlaczu zawsze pojawia się "5"? Przecież przy tej prędkości raczej nie ma tak wySokiego biegu?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: Pawcio1979 »

Zawsze można jechać na niemiecką autostradę, wybrać z lewarka "d" wciskasz gaz do oporu i liczysz biegi. Ostatni bieg wbija chyba przy195km/h.
A tak na poważnie to wiele czynników ma wpływ na to jaki bieg wbije automat. Czy ruszasz po płaskim czy pod górkę, od obciążenia silnika itp.
Ps. Kiedyś widziałem jakiś mod auta pod obd który na dodatkowym ekranie pokazywał wybrany bieg.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
lu5297v
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2018, o 18:35
Model Lexusa: GS300
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: lu5297v »

Przy takiej próbie ruszy z dwójki...

Dla przykładu jak miałem e60 3.0d to przy takim starcie (pedał w podłogę) ruszyła zawsze z jedynki, ale dosłownie po chwili 2 sek wbijała dwójkę, nawet silnik na pierwszym biegu się nie rozkręcał, tylko takie "odepchnięcie" i dwójka.

Więc w GS300 chyba już pominęli to "odepchnięcie" bo to strata czasu przy zmianie biegu i od razu z 2 idzie ogień.

Coś mi się wydaje że w trybie "D" NIGDY skrzynia sama nie wbije jedynki, czy mam rację?

A jedynke, czyli "L" przerzuca się samemu, wiadomo gdy jest taka potrzeba.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Manualna zmiana biegów w GS 300II.

Post autor: Pawcio1979 »

Pozwolę sobie zacytować instrukcję do GS300 strona 156.

....Przy normalnej jeździe, samochód rusza z pierwszego biegu i w sposób automatyczny będzie wybierał coraz wyższy bieg, aż do najbardziej odpowiedniego. Na podjazdach, zjazdach lub krętych drogach automatycznie dobierany będzie odpowiedni do warunków jazdy bieg, by zapewnić wystarczającą siłę napędową oraz hamowanie silnikiem.......
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości