problem ze wspomaganiem kierownicy GS300 MK2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mechanik1
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:06
Model Lexusa: GS 430 MK2 ML / GS300 MK2
Skąd:: Kłodzko
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

problem ze wspomaganiem kierownicy GS300 MK2

Post autor: mechanik1 »

Cześć Koledzy,
od dwóch dni mam pewien problem ze wspomaganiem. Nie wiem czy nie jest to tylko zbieg okoliczności, ale stało się to po wymianie elektrycznej kolumny kierowniczej.
Mianowicie, im mocniej i szybciej kręcę kołem kierownicy tym ciężej ono chodzi, a wręcz blokuje się... Czuję, że kierownica kręci się z większym oporem, a podczas manewrów parkingowych z szybkim kręceniem kierownicy wspomaganie zanika - najbardziej odczuwalne jest to gdy kręcimy kierą w jedną stronę i gwałtownie zmienimy kierunek jazdy czyli odkręcamy kierę w przeciwną stronę - jest to bardzo niekomfortowe i niebezpieczne. Przy czym wcześniej ze wspomaganiem nie miałem nigdy żadnych problemów. Pompa chodzi cicho, olej w zeszłym roku wymieniony na nowy....
Ma ktoś z Was jakiś pomysł bądź przerabiał podobny temat????
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: problem ze wspomaganiem kierownicy GS300 MK2

Post autor: Pawcio1979 »

Mam tak samo w firmowym busie. Takie same objawy przy czym na zimnym ukladzie jest gorzej a jak się rozgrzeje jest prawie ok.
Podobno w maglownicy jest zaworek który się zacina i niezbyt sprawnie kieruje przepływem płynu.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
AdamLDZ
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2021, o 17:09
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Łódź
Kontakt:

problem ze wspomaganiem kierownicy GS300 MK2

Post autor: AdamLDZ »

Mam tak samo. Na rozgrzanym lepiej. Niedawno wymieniłem plyn na STP sprzedawca pisał że kompatybilny z atf i do gs300 OK. Po wymianie płynu wspoma zaczęła chodzić dużo lżej bo poprzedni był chyba od nowości i czorny xD. Na parkingu podczas ostrego kręcenia kierą koło od pompy zatrzymuje się na ułamek sekundy a pasek się prześlizguje. Wyskakuje również czasami kontrolka ładowania...podczas kręcenia kierą. Nie wiem czy to wina napinacza czy paska czy zużytej pompy, która go stopuje. Przy wzroście obrotów klima też się wyłącza... Pzdr

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AdamLDZ
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2021, o 17:09
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Łódź
Kontakt:

problem ze wspomaganiem kierownicy GS300 MK2

Post autor: AdamLDZ »

Koło pasowe było do wymiany:) Pompa wspomagania OK ale przy obciążeniu koło pasowe kręciło się w środku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości