[GS300]problemy z zawieszeniem w zimie

MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: MączeK »

Dzisiaj sprawdzałem wszystko na stacji diagnostycznej, jest to sworzeń tak jak przypuszczałem, oczywiście będzie wymieniony, po za tym zawieszenie bez jakichkolwiek luzów amortyzatory 80- 82% gość na stacji nie wierzył, że to auto z 99r :D :LEXUS:<king>
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: janasek »

MączeK, a amorki nie były już raz wymieniane?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: barteg10gg »

Dziś byłem w ASO celem weryfikacji bo biorąc pod uwagę ewentualną wymianę(koszty) trzeba być pewnym że to własnie to puka.Pomyślałem że mają trochę tych aut w obiegu więc może coś znajdą.I co?pierwsza opinia że owszem jest lekkie pukanie(było -9C) i winą jest górne mocowanie amora(ponoć zimą guma twardnieje i nie ma tam rzeczywistego luzu więc wymiana nie ma sensu-latem tego nie będzie.Temat przerabiany w innych GS).Poza tym gość stwierdził że część tych dzwięków to wina uszczelek w dzwiach i trzeba przesmarować..Przymarzają i wydają przy wolnej jeżdzie na nierównościach podczas znaczej pracy karoserii takie dzwięki..patrzyłem na niego jak na kompletnego idiotę a tu miłe zaskoczenie-rzeczywiście dużą część dziwnych dzwięków na nierównościach zniknęła(głównie z tyłu).
Klexus co do jakości masz rację..Lex i tak wypada cały czas lepiej od konkurencji ale już nie tak jak kiedyś..Znam przykład LS 430 gdzie 400 tyś zrobione na jednym zawieszeniu po polskich drogach. Po drugie przy okazji wymiany oleju w A/T rozmawiałem z Samko..potwierdzają że 1 i 2 gen GS jeśli chodzi o trwałość skrzyń wypada znacznie lepiej od mojej(twierdzi że skrzynie te po ok 180-200 tyś (typowej jazdy właścicieli więc rano zimno i pałowanie skrzyni) są do remontu,większe przebiegi możliwe przy szanowaniu i dodatkowym serwisowaiu (czyt.niezalecana wymiana oleju A/T).Tych przykładów jest więcej.Co nie zmienia faktu że konkurencja i tak może zazdrościć.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: janasek »

Nie zgodzę się że nie ma sensu tego wymieniać. Owszem, zimą guma twardniej, ale tylko stara guma i nie konserwowana. Dobrej jakości i konserwowane guma nie powinna twardnieć w tak młodym aucie. Przecież w większości aut to nie występuje. Może jakiś wadliwy materiał. Ja bym wymienił. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: MączeK »

janasek pisze:MączeK, a amorki nie były już raz wymieniane?

Pozdro
Prawdopodobnie były w Szwajcarii, ale nie mam na to żadnego dokumentu po za książką serwisową, która była prowadzona do samego końca:D Dzięki czemu zawias i inne podzespoły w aucie są w bardzo dobrym stanie:)
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: janasek »

MączeK, tak jak piszesz, stan całego zawieszenia też od amorków, dzięki sprawnym amorkom bardziej miękko są przenoszone wszelkie drgania, z racji żużytych amorków nie tylko my odczuwamy dyskonfort, podzespoły naszego zawieszenia/auta też. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: barteg10gg »

Janasek ok,ale jeśli mówią że robili to już w innych GS i objawy nie ustępowały to co?gdyby proponowali że warto to pewnie bym się skusił ale twierdzą że wymiana nic nie pomoże i dalej tak będzie.Nie sądze że nie chcieliby zarobić.Takie jest ich zdanie,które oczywiście nie jest wyrocznią.Znajomy ma GS i przy okazji sprwadzę to i zobaczymy jak u niego to wygląda.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: janasek »

Ok, sprawdź u znajomka i napisz co i jak. :) Mnie chodzi o to, że usunięcie niektórych usterk może byc albo niewspółmiernie drogie do wartości auta albo jest to niewiedza mechanika. jak jeździesz do ASO to w 99% zaproponują usunięcie usterki niezależnie od kosztów. Ale nie o to chodzi żeby wydawać górę pieniędzy a nawet ASO czasami nie daje rady. :biggrin2:

Wiele razy się natknąłem że w jednym warsztacie mówili że nie da się, niby z doświadczenia, a w drugim nie dość że w ogóle nie to było przyczyną to jeszcze znaleźli przczynę i ją usuneli. Tak więc "fachowców" nigdy za wielu. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: tomekb »

Dokladnie jak mowi janasek ja bym wymienil gume albo poszukal innego mechanika ASO to nie wyrocznia
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: klexus »

czytam i nie wierze ze takie rzeczy sie dzieją, ze w lexusie ma stukać przy -9?? no to super autko nie ma co, ciekawe jak w Kanadzie sobie radzą z tym stukaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości