[GS300]problemy z zawieszeniem w zimie

Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: janasek »

Na Kanadę mogą być te auta inaczej przystosowane, tak jak np. nagrzewnice np podobno IS-y na Californie mają mniej wydajną niż na inne Stany.

Dla mnie jest to po prostu nieprawidłowość, która kwalifikuje się najpierw do zdiagnozowania i kolejnie do usunięcia usterki. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: barteg10gg »

Tak jak napisałem wcześniej, posprawdzam i napisze jakie są wnioski.
carfun

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: carfun »

Odnośnie zawiasu, u mnie też coś stuka w specyficzny sposób, wymienione wahacze ogólnie zawieszenie w super stanie każdy mechanik oglądający tak twierdzi.
Dziś dokopałem się do zawilgoconego amortyzatora co może powodować stukanie w specyficznych warunkach - bo nie zawsze stuka - ( odczuwalne przy przejeździe przez śpiącego policjanta i drobne dziury bez hamowania ).
Pojechałem do stacji diagnostycznej i Pan stwierdził że wsio ok sprawność amorów zawieszenia i hamulców w idealnym - czytaj rzadkim stanie :-).
Mechanik powiedział, że czasem jak amor ma pusty przebieg to maszyna tego nie wykryje i pokaże że jest ok.
Mam nadzieję że to dobra diagnoza, zresztą tak czy siak cieknący amorek jest do wymiany (para naturalnie) zatem ocenie po wymianie.
Problemem jest dostępność kayaby - obdzwoniłem lokalne sklepy, hurtownie i brak dostępu.
Na alledrogo znalazłem tylko nie wiem czy ufać sprzedawcy, gdyż cena podejrzanie dobra jest :-) może znacie użytkownika ? http://allegro.pl/show_user.php?uid=14365947
Z góry dziękuję za podpowiedzi, może ktoś wie gdzie mają amorki w dostępności jeszcze?
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: Ralfx »

TG Auto to dość znana firma na rynku, myślę że nie ma co się obawiać ich jako sprzedawcy, co zresztą potwierdzają ich komentarze.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: krzywydg »

Oddałem wczoraj auto do AMO Servis w Kato z tym samym problemem. Prawy przód (amor lub wahacz nie wiem co grosze..) skrzypi przy wsiadaniu, skręcaniu kierownicą itp. denerwujący strasznie odgłos. Mechanik powiedział wstępnie do wymiany ale zastanawiam się czy nie wystarczy gdzieś posmarować albo jakąś gume założyć bo po wyjeździe z myjnie wogóle nic nie skrzypiało... Aha pytał się czy nowego mam gs'a bo w nowych to norma....
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: klexus »

krzywydg pisze:Oddałem wczoraj auto do AMO Servis w Kato z tym samym problemem. Prawy przód (amor lub wahacz nie wiem co grosze..) skrzypi przy wsiadaniu, skręcaniu kierownicą itp. denerwujący strasznie odgłos. Mechanik powiedział wstępnie do wymiany ale zastanawiam się czy nie wystarczy gdzieś posmarować albo jakąś gume założyć bo po wyjeździe z myjnie wogóle nic nie skrzypiało... Aha pytał się czy nowego mam gs'a bo w nowych to norma....
za tydzień minispot to zlukam to skrzypienie bo w Igen lexusa tez mi skrzypiało :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: hydrant23 »

takie skrzypienie przy wsiadaniu i skrecaniu kiera mialem w innym aucie zawias caly sprawdzony i nic a skrzypi i takie stuki przy skrecaniu jakby sprezyna przeskakiwala , okazalo sie iz gorne mocowanie amortyzatora i poduszki mialo luz (wyrobione bylo) i skrzypialo wlasnie w okreslonych warunkach pogodowych ... mialem poduche wymieniac , ale znalazlem mechanika ktory nadspawal otwor, doszlifowal i dopasowal i juz 2 lata spokoju mam
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: krzywydg »

Już mam diagnozę tego skrzypienia.. do wymiany 2 piękne sworznie po 350 za sztukę :omg: a miałem kupić dziewczynie pierścionek heh.. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
carfun

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: carfun »

U mnie to pewnie amor będzie bo w mocowaniu nikt nic nie znalazł i w zawieszeniu również, a amorek leci.
Problem w tym, że nigdzie nie ma ich obecnie w dostępności grrrr - zalety rzadkich aut :shout:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: problemy z zawieszeniem w zimie

Post autor: tomekb »

krzywydg a moze sworzenie zregenerujesz na warszawskiej w katowicach goscie ze starej szkoly wiedza jak to zrobic i na pierscionek bedzie Pogadaj z Grzeskiem z Amo-serwisu zeby wyciagnal ci je to można je zawiesc tam jak nie masz czym to moge z toba sie skoczyc we wtorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość