Sterowanie łopatkami A650E

Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sterowanie łopatkami A650E

Post autor: michuu »

luxus pisze:sory ręcznie zmienisz na 1 tzn L ale guzikami na kierze maksymalnie zredukujesz do 2...
pozycja L daje tylko 1 bieg? Muszę sprawdzić, nie wiem czemu wydawało mi się że to ograniczenie do 2 biegu...

PS Jednak faktycznie, patrząc na prędkości dozwolone, to jest tylko 1 bieg :)
Załączniki
Bez tytułu.jpg
(127.29 KiB) Pobrany 558 razy
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Sterowanie łopatkami A650E

Post autor: krzywydg »

Pawełn pisze:Do końca, nie zmienia biegu jak w trybie auto.
No dobra.. prawie mnie przekonałeś ;) jeszcze postaram sie to stestować. A teraz jeśli mam skrzynie bez trybu manual to czy moge go sobie jakoś dołożyć?? czy będzie to problem??
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Sterowanie łopatkami A650E

Post autor: ledziu »

krzywydg pisze:
Pawełn pisze:Do końca, nie zmienia biegu jak w trybie auto.
No dobra.. prawie mnie przekonałeś ;) jeszcze postaram sie to stestować. A teraz jeśli mam skrzynie bez trybu manual to czy moge go sobie jakoś dołożyć?? czy będzie to problem??
Poczytaj o takim urządzonku jak supra stick biorąc pod uwagę że jest tanie i małe :biggrin2: to może nie jest skomplikowane i da się je zastosować po przeróbkach do a650e.
Awatar użytkownika
Aleksander
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2010, o 14:34
Model Lexusa: 1999 Sc400 1uz VVTI, rx300
Skąd:: Łódż
Kontakt:

Re: Sterowanie łopatkami A650E

Post autor: Aleksander »

Kiedyś szukałem takiego rozwiązania dla sc400 ( mam skrzynię a650e). Teoretycznie tcu tcm-2000 ma mozliwość sterowania a650e ( po przygotowaniu kabli)
http://www.powertraincontrolsolutions.c ... t/TCM2000/
Do tcm 2000 mozna dokupić łopatki.
Na żadnym forum nie znalazłem jednak potwierdzenia ze to zadziała.


trochę teorii: http://my.is/forums/f114/a650e-valve-bo ... ad-360555/
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Sterowanie łopatkami A650E

Post autor: Pawełn »

krzywydg pisze:
Pawełn pisze:Do końca, nie zmienia biegu jak w trybie auto.
No dobra.. prawie mnie przekonałeś ;) jeszcze postaram sie to stestować...
Warto stestować... może u mnie coś jest zepsute i dlatego nie zmienia biegu :biggrin2:
Inna rzecz że zauważyłem że szybciej i płynniej skrzynia zmienia biegi w trybie auto.


BTW. Takie sterowanie to fajna sprawa w przypadku jak mój koleżka zrobił sobie w primerze p11 ale tam ma skrzynię cvt więc manualne sterowanie tą skrzynią sporo polepsza osiągi.
Druga sprawa że były też od razu wiązki przy skrzyni, taśmę pod kierownicę musiał wymienić ale nie było problemu z dostępnością, dorobić przyciski pod kierą i wyświetlanie biegów na desce.

Ale jak wiadomo do GSa jest kiera z przyciskami, pasuje też od aristo, koleżka ostatnio sobie taką sprawił jak wyrzucał ten drewniany ster, drobna przeróbka mocowania dżojstika była konieczna.
レクサス
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość