{GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: Picakus »

Yarecki pisze:
dS pisze:Klocki należy dobierać do tarczy. Jak ma się miękkie tarcze to trzeba dać miękki klocek , bo jak się da twardy kolcek to tarcze w niedługim czasie będą przypominały fale Dunaju. Z kolei jak do twardej tarczy damy miękki klocek to będą znikały w oczach.

No to czemu zewstaw Tarcza TRW i klocek TRW to kupa ( o na logikę powinno działać jak należy) i wywalanie tarcz po krótkim czasie a Tarcza TRW i klocek Ferrodo narazie daje radę - ogólnie dobór tego nie jest prosty :-)
Co fakt to fakt zestaw TRW nadaje się jedynie do wyrzucenia, a klocek Ferodo z tarczami czy to TRW czy innymi spisuje się całkiem nieźle. Do kompletu można sobie też zakupić tarcze Ferodo są dostępne w IC.
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: Jago »

A producenci EBC i Hawk? Lepsze? Są dużo droższe.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: Picakus »

Jago pisze:A producenci EBC i Hawk? Lepsze? Są dużo droższe.
Mam teraz z przodu Hawk HPS z tarczami DBA 4000 i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony. Częste dohamowania z dużych prędkości do symbolicznych i zestaw praktycznie nie ruszony ;)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: tomekb »

Ja polecam dla swietego spokoju dostepny od niedawna w ic zestaw ate, chociaż w przypadku mojego isa tarcza+klocek trw+trw daje rade jak i trw+ferodo tez
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: Jago »

Picakus pisze:
Jago pisze:A producenci EBC i Hawk? Lepsze? Są dużo droższe.
Mam teraz z przodu Hawk HPS z tarczami DBA 4000 i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony. Częste dohamowania z dużych prędkości do symbolicznych i zestaw praktycznie nie ruszony ;)
Można wiedzieć, ile kosztowały Cię te tarcze?
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: Picakus »

Jago pisze:
Picakus pisze:
Jago pisze:A producenci EBC i Hawk? Lepsze? Są dużo droższe.
Mam teraz z przodu Hawk HPS z tarczami DBA 4000 i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony. Częste dohamowania z dużych prędkości do symbolicznych i zestaw praktycznie nie ruszony ;)
Można wiedzieć, ile kosztowały Cię te tarcze?
Zapłaciłem 960zł za komplet na przód.
Można kupić przez Clark Motosport w podobnej cenie nawiercane.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: Yarecki »

Dla mnie to sprawa wygląda tak.
TRW zdobyło rynek dobrymi produktami i zmieniła pewnie dostawców na tańszych by przycinać więcej.
Przerabiałem 3 zestawy TRW i żaden nie był dobry, klocki twarde jak skała i po tarczach w momencie.
Jak Ferrodo się s"spopularyzuje" to spore są szanse, że się też zepsuje i trzeba będzie kupować oryginał bo w zamienniku to niby tego jest sporo, ale trafić coś dobrego to sztuke.
Każdy chce jak najtaniej i producenci idą w tym kierunku, ja wolę zapłacić więcej i mieć pewność, że wrócę do domu.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: givenchy30 »

Ja na swoim aucie sprawdziłem już klocki jak i tarcze marki REMSA. Naprawdę robią bezszelestnie dobrą robotę...:)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: tomekb »

Yarecki pisze:Dla mnie to sprawa wygląda tak.
TRW zdobyło rynek dobrymi produktami i zmieniła pewnie dostawców na tańszych by przycinać więcej.
Przerabiałem 3 zestawy TRW i żaden nie był dobry, klocki twarde jak skała i po tarczach w momencie.
Jak Ferrodo się s"spopularyzuje" to spore są szanse, że się też zepsuje i trzeba będzie kupować oryginał bo w zamienniku to niby tego jest sporo, ale trafić coś dobrego to sztuke.
Każdy chce jak najtaniej i producenci idą w tym kierunku, ja wolę zapłacić więcej i mieć pewność, że wrócę do domu.
przeczytaj co piszesz trw i ferodo sami produkuja tarcze i sa popularne jakos 15 lat odkad mam prawko, nawet poldka caro i plusa bylo mozna kupic za doplata z trw.-lukas. Nie napisze wam jak z jakoscia bo stosowalem obaprodukty w lzejszych autach wczesniej i tam dawaly rade. W is tez sobie poradzily 60 tys jak na auto w automacie daja rade chociaz przy 50 tys po rozgrzaniu pojawia sie delikatny " faiding" (nigdy nie wiem jak to sie pisze). I tak jest dobrze w porownaniu z galantem przedliftowym tam nawet ate sie krzywily.

Nie wiem jak teraz zestaw montowalem ok 3 lat temu moze w gs przez wieksza mase moze pojawidzic sie szybciej problem. W isie teraz po nowym roku zamierzam przetestowac zestaw ate. Jak kupilem auto to bylo na swierzutkich orgginalach klocki wytrzymaly tylko 25000km tarcze 34000km wiec z mojego doswiadczenia trw lepsze.
Slyszalem ze wspomniane hawki sa niezle ale nie testowalem.

p.s. wypowiadam sie w temacie bo w isie sa takie same tarcze i klocki a ze mna i pasazerem oraz moimi szpargalami auto wazy prawie tyle co gs ze szczuplym pasazere
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: {GS300 MK2] Jakie klocki na przód?

Post autor: Yarecki »

tomekb pisze:
Yarecki pisze:Dla mnie to sprawa wygląda tak.
TRW zdobyło rynek dobrymi produktami i zmieniła pewnie dostawców na tańszych by przycinać więcej.
Przerabiałem 3 zestawy TRW i żaden nie był dobry, klocki twarde jak skała i po tarczach w momencie.
Jak Ferrodo się s"spopularyzuje" to spore są szanse, że się też zepsuje i trzeba będzie kupować oryginał bo w zamienniku to niby tego jest sporo, ale trafić coś dobrego to sztuke.
Każdy chce jak najtaniej i producenci idą w tym kierunku, ja wolę zapłacić więcej i mieć pewność, że wrócę do domu.
przeczytaj co piszesz trw i ferodo sami produkuja tarcze i sa popularne jakos 15 lat odkad mam prawko, nawet poldka caro i plusa bylo mozna kupic za doplata z trw.-lukas. Nie napisze wam jak z jakoscia bo stosowalem obaprodukty w lzejszych autach wczesniej i tam dawaly rade. W is tez sobie poradzily 60 tys jak na auto w automacie daja rade chociaz przy 50 tys po rozgrzaniu pojawia sie delikatny " faiding" (nigdy nie wiem jak to sie pisze). I tak jest dobrze w porownaniu z galantem przedliftowym tam nawet ate sie krzywily.

Nie wiem jak teraz zestaw montowalem ok 3 lat temu moze w gs przez wieksza mase moze pojawidzic sie szybciej problem. W isie teraz po nowym roku zamierzam przetestowac zestaw ate. Jak kupilem auto to bylo na swierzutkich orgginalach klocki wytrzymaly tylko 25000km tarcze 34000km wiec z mojego doswiadczenia trw lepsze.
Slyszalem ze wspomniane hawki sa niezle ale nie testowalem.

p.s. wypowiadam sie w temacie bo w isie sa takie same tarcze i klocki a ze mna i pasazerem oraz moimi szpargalami auto wazy prawie tyle co gs ze szczuplym pasazere
Dokładnie wiem co piszę.
Problemu z TRW też były w IS a jeśli myślisz, że fabryczny luk TRW to to samo co późniejsze badziewie w sklepie to się mocno mylisz.
Również jesteś w błędzie jeśli myślisz, że przez te 15 lat o których piszesz TRW robi wszystko w tej samej technologii i fabrykach - marka zostaje a księgowi robią swoje.
Dałem im ostatnią szanse w corolli jeszcze zestaw TRW poszedł (tarcza i klocek) i heble drewniane, bez porównania z fabryką mimo, że się nie krzywią to popiskują, jednak jest to kiepski zestaw za cenę markowego produktu.
Wiem jedno nigdy więcej klocków TRW, może mam pecha ale szczęściu po raz piąty pomagał nie będę :pijak: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości