GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: klexus »

Masz zalac takim olejem Obrazek
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: lukas78 »

Kolejna sprawa to odpowiednie sprawdzenie poziomu oleju tzn. sprawdź olej po dobrym rozgrzaniu i zaraz po jeździe (na postoju zanim wyjmiesz bagnet - przeżuć z D na R - lekko ruszając na tych biegach i następnie wrzuć na P - wyjmij bagnet i sprawdź stan na podziałce).
Pozdrawiam
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Yarecki »

lukas78 pisze:Kolejna sprawa to odpowiednie sprawdzenie poziomu oleju tzn. sprawdź olej po dobrym rozgrzaniu i zaraz po jeździe (na postoju zanim wyjmiesz bagnet - przeżuć z D na R - lekko ruszając na tych biegach i następnie wrzuć na P - wyjmij bagnet i sprawdź stan na podziałce).
Pozdrawiam
Nie ma takiej potrzeby przerzucania biegami, to musi mieć miejsce jedynie bezpośrednio po wymianie by olej "rozszedł" się po skrzyni - tak jak opisywałem to w innym wątku.
W wypadku samego sprawdzenia już dawno zalanego oleju wystarczy wygrzać auto, pozostawić na P czy tan N jak kto woli :dance3: i na uruchomionym silniku sprawdzić stan na bagnecie ;).
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Markuss777 »

Witam ponownie Wszystkich.

Po kolei :D ...olej w skrzyni wymieniony był na taki jak pokazał "klexus" - ATF IV. W pierwszej kolejności pojechałem wymienić filtr w BRC, w końcu i tak wypadało już to zrobić . Od razu sprawdziliśmy stan oleju w skrzyni - pokazywał MAX. Opowiedziałem historię z szarpaniem skrzyni naprawdę rozgarniętemu mechanikowi i wspomniałem, także o tym, że zaobserwowałem to dopiero przy minusowych temperaturach tylko na trasie, gdzie silnik nie był dogrzany. Mech zasugerował, że przyczyną może być właśnie walnięty termostat. Silnik wtedy jest nieodgrzany, olej nie ma swoich odpowiednich właściwości ( ten w skrzyni także ) i stąd może być właśnie takie szarpanie. Termostat wraz z uszczelką kupiłem w ASO ( 169zł + uszczelka 35 - 10% rabat :biggrin2: ). Po wymianie okazało się, że stary termostat był walnięty ( takie gumowe coś - uszczelka? - było powykrzywiane ) Po założeniu nowego termostatu oraz zalaniu nowego płynu chłodniczego Lex bardzo szybko się nagrzał do równiutkiej połowy na wskaźniku gdzie przedtem, jadąc po mieście, tak naprawdę do samej połowy nie dochodził w 100%. W trasę jeszcze nie jechałem ale liczę na to ( tak bardzo na to liczę ! ze względu na portfel :biggrin2: ), że teraz będzie OK. Jak pojadę w traskę to zdam relację...

PS. nie wiem czy zakładać nowy temat ale potrzebuję jeszcze kupić same tylne tuleje przedniego wahacza ( czy trzeba kupić cały wahacz? ) Wie ktoś gdzie można nabyć same tuleje, jeśli to jest możliwe?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za sugestie...

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Picakus »

Nie do końca rozumiem o które tuleje Ci chodzi.
Oś przednia czy tylnia?
Wachacz górny czy dolny ?
Tak czy inaczej z mojej strony dodam, że najlepiej kupić nowy wachacz OEM, bo tuleje to co chwilę będziesz wymieniał.
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Markuss777 »

Witam.

Już precyzuję. Chodzi mi o przednią oś i tuleję tylnego wahacza na tej osi. Nie wiem czy to jest górny czy dolny wahacz. W każdym bądź razie jest to taki gumowy walec osadzony w metalowej obudowie i właśnie to trzeba wymienić. Sorki za brak fachowej wiedzy ale marny ze mnie mechanik delikatnie mówiąc :smile: A orientujesz się ile kosztuje cały wahacz ORI? i czy na pewno trzeba zmieniać cały, czy wystarczy zmienić same gumowe tuleje jeśli to możliwe?

Pozdrawiam

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Picakus »

Markuss777 pisze:Witam.

Już precyzuję. Chodzi mi o przednią oś i tuleję tylnego wahacza na tej osi. Nie wiem czy to jest górny czy dolny wahacz. W każdym bądź razie jest to taki gumowy walec osadzony w metalowej obudowie i właśnie to trzeba wymienić. Sorki za brak fachowej wiedzy ale marny ze mnie mechanik delikatnie mówiąc :smile: A orientujesz się ile kosztuje cały wahacz ORI? i czy na pewno trzeba zmieniać cały, czy wystarczy zmienić same gumowe tuleje jeśli to możliwe?

Pozdrawiam

Marek
Obrazek
Może na podstawietego obrazka zidentyfikujesz wachacz, o który Ci chodzi.
Jeżeli górna podkowa to około 1300zł w ASO będzie kosztował.
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Markuss777 »

Witam.

Na 90% to ten element, który zaznaczyłem w kółku. Gumowy w kształcie walca osadzona w metalowym okręgu. Właśnie to jest do wymiany. Jeżeli nie można wymienić samej gumy to właśnie ten wahacz kosztuje 1300 zł w ASO?
lexus gs300 - zawieszenie przód.jpg
(120.9 KiB) Pobrany 1140 razy
Dzięki za pomoc.

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Picakus »

Markuss777 pisze:Witam.

Na 90% to ten element, który zaznaczyłem w kółku. Gumowy w kształcie walca osadzona w metalowym okręgu. Właśnie to jest do wymiany. Jeżeli nie można wymienić samej gumy to właśnie ten wahacz kosztuje 1300 zł w ASO?
lexus gs300 - zawieszenie przód.jpg
Dzięki za pomoc.

Marek
Przez Amayame wyjdzie około 380zł za wachacz. Nie wiem ile w ASO dokładnie kosztuje, ale obstawiałbym około 700zł.
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS 300 MKII 2000r. skrzynia biegów - szarpie

Post autor: Markuss777 »

Dzięki Kolego raz jeszcze za pomoc.

Pozdrawiam

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość