Wymiana kierownicy

Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: passat1978 »

Travis [/quote] u mnie też i to jest największy minus europejskich GS z V8 :down: bo np GS400 i GS430 na USA i Kanadę miały tiptronik[/quote]
w VW tiptroniki są niezbyt udane , nie wiem jak w :LEXUS:
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re:

Post autor: Pawełn »

legato97 pisze:Szczerze to I tak nie warto bo pobawisz sie 5 minut I tyle...jak lopatkami w avensis...
Dokładnie, ja przez dwa lata używałem przycisków w kierze ze dwa razy, raz przy kupnie celem sprawdzenia czy aby działaja i później jeszcze z raz. W trybie auto ta skrzynia tak fajnie zmienia biegi że nie ma wiekszego sensu używania trybu manual.
レクサス
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Wymiana kierownicy

Post autor: gs300gs300 »

Kolego mogę tylko potwierdzić, chwilę można się pobawić a potem i tak jeździ się w trybie D. Mogę jedynie dodać że ja przycisków używam np. w górach, fajnie i wygodnie się wtedy hamuje silnikiem (zwłaszcza w zimie na śliskiej drodze).
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana kierownicy

Post autor: turkus »

Zależy, lepsza kontrola nad autem jest przy manualu, można silnikiem hamować. Te przyciski są fajne :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wymiana kierownicy

Post autor: klexus »

to samo robisz zwykłym automatem, tez redukujesz
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana kierownicy

Post autor: turkus »

Ale jednak nawet ta rewelacyjna skrzynia szybciej reaguje na zmianę manualna, szczególnie jak jeździsz dynamicznie :) przyciski są po prostu wygodniejsze niż wachlowanie wajchą
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Tylko wracajac do modyfikacji auta bez przycuskow jest to nieoplacalne;)
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Wymiana kierownicy

Post autor: madkiw »

Chciałbym odkopać wątek i zapytać o coś trochę innego. Jeśli wsadziłbym do GS300 z navi 2002 rok, kierownicę z 430 (drewno) z kontrolerem audio tym z boku, jest szansa że zadziała sterowanie dźwiękiem? Czy raczej nie ma szans?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Wymiana kierownicy

Post autor: lukas78 »

madkiw pisze:Chciałbym odkopać wątek i zapytać o coś trochę innego. Jeśli wsadziłbym do GS300 z navi 2002 rok, kierownicę z 430 (drewno) z kontrolerem audio tym z boku, jest szansa że zadziała sterowanie dźwiękiem? Czy raczej nie ma szans?
Jeśli stara taśma w kierownicy ma wystarczającą ilość przewodów, które są spięte z konsolą navi, to po wymianie i podpięciu nowej kiery powinno wszystko zagrać.
ps. przy podjęciu decyzji o zakupie drewnianej kiery z mk2 polecam do rozważenia zakup kierownicy z mk3, która posiada wygodniejsze sterowanie radiem i wyglądem bardzo odświeża wnętrze auta. Przy swoim gs mk2 zrobiłem taką konwersję na kierownicę z mk3, i w mojej ocenie bardzo odświeżyło się wnętrze auta. Tyle tylko, że mam gs przedlifta (taśma w kierownicy z małą ilością przewodów) i przyciski sterujące na kierownicy nie działają, bo nie mają z czym zagrać (radio mam również niefabryczne w ramce 2din).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości