[GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Awatar użytkownika
Mat.
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 10:32
Model Lexusa: był LS 430 jest RX400h
Skąd:: Dolnośląskie
Kontakt:

[GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: Mat. »

Witam, od jakiegoś czasu skrzynia w moim Lexie szarpie przy zmianie z 3 na 4 bieg. Statyczna wymiana oleju nie pomogła. W związku z tym przymierzam się do wymiany skrzyni i mam kilka pytań.
Ponieważ mam wersję poliftową z przyciskami w kierownicy to czy każda skrzynia z GS300 98-04 będzie pasowała? Czy przyciski dalej będą działały? Czy może potrzebuję skrzynię o identycznym symbolu jak ta założona?
No i jak znaleźć ten symbol bez zdejmowania skrzyni?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Mat.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: hydrant23 »

witam, czy skrzynia Ci szarpie za każdym razem ? czy sporadycznie ? u mnie bywało tek że skrzynia przyszarpywała między 1a 2 (od czasu do czasu) , po zimowym doładowaniu akumulatora (wymontowaniu na noc) objaw ustąpił , zapewne jakiś błąd w oprogramowaniu występował ...
Awatar użytkownika
Mat.
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 10:32
Model Lexusa: był LS 430 jest RX400h
Skąd:: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: Mat. »

Skrzynia szarpie za każdym razem. A dokładniej przeciąga i zmienia bieg z szarpnięciem. W zeszłym roku wymieniłem akumulator na nowy. Był odłączany na noc, żadnego błędu, żadnych zmian. Dodatkowo przy niskich prędkościach ok. 10-30 km/h czasami występuje szarpnięcie jak się puści pedał gazu i za chwilę wciśnie ponownie. Objaw nasilił się po wymianie oleju. Dodam, że samochód ma przejechane 350 tyś. km z tego ostatnie 40 tyś. z instalacją gazową.
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: dead_beat »

To sprawdź czy na 100% na benzynie jest tak samo, bo wcale to nie musi być skrzynia. Podobny objaw miałem u siebie i musiałem zrobić kalibrację LPG.
Awatar użytkownika
Mat.
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 10:32
Model Lexusa: był LS 430 jest RX400h
Skąd:: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: Mat. »

Zanim wymieniłem olej sprawdzałem na wszystkie sposoby. Na benzynie, na gazie, w trybie PWR i SNOW (tutaj jakby szarpnięcia były mniejsze). Dodam, że im wyższe obroty tym szarpnięcie mocniejsze. Wydaje mi się, że to tarczki sprzęgłowe kończą żywot, bo brak mi już pomysłów i stąd decyzja o wymianie skrzyni. Zwłaszcza, że mogę mieć od forumowego kolegi skrzynię z niezłej cenie. Niestety z modelu przed liftem i stąd moje pytanie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: owczar »

Tak jak piszesz, tarczka 4 biegu pada. Czy jest jakaś różnica między zimnym, a gorącym olejem w skrzyni?

W moim mitsubishi miałem podobny objaw gdy olej się rozgrzal. Wymiana dynamiczna problem rozwiązała. U mnie degradacja rozgrzanego oleju sprawiała że tarcza się ślizga a.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: Travis »

A tak zapytam. Ile orientacyjnie może kosztować remont skrzyni w przypadku gdy jeden bieg ślizga jak się mu da pełen but w opór?
Awatar użytkownika
Mat.
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 10:32
Model Lexusa: był LS 430 jest RX400h
Skąd:: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: Mat. »

Remont pewnie tradycyjnie od 4 tyś. w górę w zależności od fantazji warsztatu. Dlatego ja wolę zaryzykować i kupić coś z małym przebiegiem z anglika.

Ceny skrzyń na popularnym portalu aukcyjnym z gwarancją rozruchową to ok. 600-700 zł do tego wymiana u mechanika strzelam, że nie przekroczy 1000 zł. Olej z ASO Toyoty to gdzieś ok. 500 zł który trzeba kupić niezależnie czy remontujemy, czy wymieniamy. Czyli jakieś 1700 zł + 500 zł olej lub 4000 zł + 500 za olej.

Niby nie mamy gwarancji czy wymieniana skrzynia nie padnie, ale jakoś mam ślepe zaufanie do inżynierów Lexusa i wydaje mi się, że skrzynia z przebiegiem do 150 tyś. km jeszcze długo pojeździ.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: lukas78 »

Mat. pisze:Witam, od jakiegoś czasu skrzynia w moim Lexie szarpie przy zmianie z 3 na 4 bieg. Statyczna wymiana oleju nie pomogła. W związku z tym przymierzam się do wymiany skrzyni i mam kilka pytań.
Ponieważ mam wersję poliftową z przyciskami w kierownicy to czy każda skrzynia z GS300 98-04 będzie pasowała? Czy przyciski dalej będą działały? Czy może potrzebuję skrzynię o identycznym symbolu jak ta założona?
No i jak znaleźć ten symbol bez zdejmowania skrzyni?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Mat.
Ja również miałem szarpanie - tyle że podczas ruszania - wymiana oleju również nic nie dała. Po wymianie skrzynki (używka z angola) wszystko jest cacy. Odnośnie kompatybilności skrzyni przed i polifcie zapytaj może w serwisie lexusa. Chociaż w mojej ocenie budowa wewnętrzna skrzynki (przed i polifcie) jest taka sama - inna jest tylko elektronika sterująca, którą podpinasz do kostki w skrzyni.
ps. 1000 zł za wymianę skrzyni to czyste zdzierstwo :najper:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS 300 MKII] Wymiana skrzyni

Post autor: klexus »

Wole 10 skrzyń w tylnonapędowym wymienić niź w Oplu Astra III, ja wymienię za pincet heheh do tego kawa i biszkopty za freeee
Kurde żeby skrzynie w GS zajechać to jest mistrzostwo, olej nie wymieniany albo zły olej zalany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość