Lexus GS 450h rozmiary tarcz hamulowych

ODPOWIEDZ
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Lexus GS 450h rozmiary tarcz hamulowych

Post autor: Kafecz »

Witam jak w temacie pytanie moje brzmi czy tarcze od mk3 pasuja do mk4? Na tej stronie napisane jest ze tak:
http://autosotua.com/tarcze/lexus/gs450h.html
Mam problem z tym od pewnego czasu albo od poczatku jak kupilem auto tylko nie zauwazylem wczesniej. Dosc dziwny przypadek gdyz wibracje nie wystepuja zawsze. Zauwazalne wibracje sa miedzy 80-60 km\h ale tylko przy delikatnym wciskaniu hamulca i tylko jak tarcze sa zimne. Przy dohamowaniu i jak sa rozgrzane efekt nie zauwazalny. Tarcze i klocki sa nowe a przynajmniej tak wygladaja. Przed chwila bylem na wywazaniu kol sprawdzali mi tez czy felgi nie sa krzywe. A przy okazji jakiej firmy tarcze i klocki montowane sa na pierwszy montaz?
Dziekuje za uwage
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Lexus GS 450h rozmiary tarcz hamulowych

Post autor: kliMati »

Miałem temat zaczynać, a tu widzę, że już zaczęty, tyle że jak widzę :fiu: kolega wszystkiego się dowiedział :blush:
Naprawdę nikt nie wie kto jest producentem gratów na pierwszy montaż ?

rozmiar tarcz wg moich informacji to 334mm

teraz pytanie ode mnie - jakie klocki powinny być zamontowane - z czujnikiem zużycia akustycznym, czy z kabelkiem (jak np. w Bosch 0 986 494 252)
Mike_sti
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2015, o 23:45
Model Lexusa: is250
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus GS 450h rozmiary tarcz hamulowych

Post autor: Mike_sti »

viewtopic.php?f=43&t=8699&start=20
"advics 334mm, zaciski advics 4-tłoczkowe + klocki textar"
Mike_sti
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 31 mar 2015, o 23:45
Model Lexusa: is250
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus GS 450h rozmiary tarcz hamulowych

Post autor: Mike_sti »

textar ma akustyczny czujnik tzn. mała blaszka zamontowana na podkładzie klocka
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Lexus GS 450h rozmiary tarcz hamulowych

Post autor: Thorgal1 »

Mike_sti pisze:textar ma akustyczny czujnik tzn. mała blaszka zamontowana na podkładzie klocka
blaszka akustyczna która nic nie robi ... cisza, a przy hamowaniu z 200 trzepie autem i czuć przednie zawieszenie że coś się dzieje ... okazuje się że nie tłoczki zatarte czy krzywa tarcza (lub piasta bije) tylko koniec klocków - oryginalne z aso ...
teraz we wtorek wymieniałem i po problemie ... ale klocki nie dawały info że się skończyły
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Lexus GS 450h rozmiary tarcz hamulowych

Post autor: kliMati »

Mike_sti pisze:viewtopic.php?f=43&t=8699&start=20
"advics 334mm, zaciski advics 4-tłoczkowe + klocki textar"
dzięki za rozjaśnienie tematu, nie spodziewałem się wyszukania informacji o GS-ie w opisie IS-a, ale co tam. Linki do allegro oczywiście już nic nie pokazują, a w toyodiy znalazłem tylko informację o klockach - Textar. Tarcze nie wiem jakiego są producenta, w toyodiy nic nie ma, a logicznie klocki Textara powinny obsługiwać tarczę Textara, ale decydowało pewnie to co zawsze, czyli cena i łatwość dostaw. Co do czujników zużycia, to w Boschu są podobno kabelki, ciekawe gdzie się je wpina? W .. :szok: ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości