Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: owczar »

Ja założyłem TRW u siebie z tyłu. Pylą niemiłosiernie. Kiedy na felgach z przodu nie ma prawie pyłu, to tylne są czarne. Dodatkowo ostatnio zauważyłem, że coś było w klocku i zrobiło mi dość głębokie nacięcie na tarczy.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: piotrek_camry »

Zawsze jak miałem kontakt z TRW to pyliły i piszczały :down:
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: lexgs »

Hej,
Od siebie moge dodac, ze jakies 3 miesiace temu (~10kkm) wymienialem u siebie przod tarcze i klocki - wszystko ATE. Hamuja bardzo dobrze, niespecjalnie pyla, nie piszcza.
W poprzednim aucie mialem zestaw ATE tarcze + klocki textar i tez bardzo dobrze to dzialalo (na jednych klockach zrobilem wtedy ok 150kkm...)

Pzdr.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: owczar »

150kkm? U mnie klocki textar wytrzymały ok 25kkm.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: michalllw »

Wiem że TRW pylą dlatego zrezygnowałem z chromów i kupiłem takie fele na których śladu pyłu nie będzie, chodzi mi tylko o piszczenie. Często jest tak że gdy jest twardy klocek to nie pyli ale piszczy a ja wolę chyba pylenie od piszczenia, zastanawiało mnie tylko czy ktoś miał podobny problem dlatego że to dziwne że w trzech autach miałem podobny przypadek
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: lexgs »

owczar pisze:150kkm? U mnie klocki textar wytrzymały ok 25kkm.
Tez bylem zdziwiony... fakt, glownie trasa i raczej lekkie auto (choc szybkie ;) ), tym niemniej jak czytam, ze ludzie wymieniaja wlasnie po ~25kkm, to sam nie wiem..., na pewno sposob jazdy i waga auta ma znaczenie.
Jestem ciekaw ile obecny zestaw wytrzyma z tym autem, duzo jezdze, wiec moze niedlugo sie dowiemy.

Pzdr.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: owczar »

Ferodo premier nie piszczą, nie pylą i hamują rewelacyjnie. TRW na tylnej osi co prawda też nie piszczą, ale tak jak pisałem - pylą niemiłosiernie. Tym bardziej, że to tylko tylna oś.

Masz pełen komplet blaszek antywibracyjnych?

http://japancars.ru/index.php?route=cat ... lk_id=4705

W klockach ferodo są blachy z coś ala gumowaną warstwą. Dość ciekawe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: LinkPL »

Z klockami wiąże się jedna bardzo ważna sprawa ... jak się na prawdę zasuwa, no wiadomo jest czym ... to po 2-3 ostrzejszych hamowaniach na gównianych klockach, rozgrzanych do granic możliwości nie dało się zahamować po raz 4-5 ... zwęglona warstwa cierna i gorąca tarcza po prostu ślizgają się po sobie. Dobry klocek tej przypadłości nie ma i tak ... miałem u siebie, jakieś bosh, ate, trw i dopiero jak kupiłem ori w ASO to auto hamowało bez względu na to ile razy hamowałem i w jakiej temperaturze ... tak jak to któryś wrzucił klocki od is220 w oryginalnych pudełkach są klocki Textar i takie później kupowałem. U mnie zestaw na przód to 20-25k km, tył nie więcej jak 50k km ...

Blaszki konieczne, ponieważ bez nich każdy klocek będzie piszczał. Ja u siebie domawiałem, bo mi kiedyś majster wyjął, bo liczył na te gumki, czy taśmy klejące po zewnętrznej stronie klocka ... do GS-a komplet na przód 120 PLN ... jakoś tak chyba ...
michalllw pisze:
LinkPL pisze:
michalllw pisze:NTY też jest spoko, mój mechanik montował takie nie raz i ponoć ma bardzo dobre opinie a w tej cenie możesz sobie spokojnie dwa kupić
Ciekawe czy Twój mechanik jeździł tym co zrobił ...

Pozdrawiam
Link
Tak, jakaś Mazda suvowata zrobila na tym 80k a na Oyodo ile zrobiło?
Oyodo na razie zrobiło nie dużo ... jakieś 20-30 na pewno ... na razie jest ok. Z tym huczeniem winne były opony ... :D


Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: owczar »

U mnie obie blaszki antywbiracyjne nie weszły z klockami ferodo. Zamiast dwóch dałem 1. Sporo już przejechałem i jest cisza.

OEM klocki w LS430 wcale nie były takie dobre. Na goracych tarczach hamowanie było zauważalnie gorsze.

Tak czy inaczej te blaszki warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: superkb »

tez mam ten problem po wymianie wlasnie na TRW. Problemem byli amatorzy z Norauto. Namieszali tak w tej prostej czynnosci że masakra. Oddałem potem drugi raz auto do serwisu autoryzowanego i cos tam pogrzebali. Jest lepiej, auto tylko czasem piszczy na starcie, jak dłuzej postoi (wczesniej piszczało niemal w dowolnym momencie) . Wiec tak to u mnie wyglada
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości