Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: ghostmateus »

U mnie w Gs-ie są TRW tarcze i klocki na przodzie (pylą przeokrótnie),a z tyłu znowu tarcza trw i klocek ferodo (jest miód malina, nie pylą w porównaniu do przodu). A i TRW tarcze szybko są przegrzane a przodu bo widać ewidentnie niebieskie odcienie na metalu(często efektywność tych hamulców jest różna). Mój mechanik ma sporo zwrotów z TRW jeżeli chodzi o tarcze ostatnimi czasy. Ja chyba na następny raz uderzę w tarcze EBC i klocki Ferodo.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: piotrek_camry »

Dwa słowa - Black Diamond :biggrin2:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: LinkPL »

ghostmateus pisze:U mnie w Gs-ie są TRW tarcze i klocki na przodzie (pylą przeokrótnie),a z tyłu znowu tarcza trw i klocek ferodo (jest miód malina, nie pylą w porównaniu do przodu). A i TRW tarcze szybko są przegrzane a przodu bo widać ewidentnie niebieskie odcienie na metalu(często efektywność tych hamulców jest różna). Mój mechanik ma sporo zwrotów z TRW jeżeli chodzi o tarcze ostatnimi czasy. Ja chyba na następny raz uderzę w tarcze EBC i klocki Ferodo.
Każdy Lex niby mocno dohamowuje tyłem, ale nigdy nie będzie tak, że klocek nie pyli, jaki by nie był ... w sumie żadne opisywanie tego problemu nie będzie miarodajne, ponieważ każdy z nas pewnie jeździ inaczej ... Jak ktoś jeździ spokojnie to nawet jak by założył lpr-y to nie będzie mu pyliło. Ale jak dohamowuje z 200 do 100 na autostradzie, to każdy klocek będzie pylił ... Moim zdaniem tarcza nie ma tutaj dużego wpływu, bardziej klocki a najbardziej sposób jazdy i od tego ucieczki nie ma ... U mnie tył nie pylił nigdy ... może mieć wpływ również wielkość klocka, tył jest po prostu mniejszy ... a wystarcza na 2x dłużej niż przód ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: owczar »

Oczywiście każdy klocek pyli bo fizyki nie da się oszukać. Ale jeśli klocek z tyłu o mniejszej powierzchni, mniejszej sile tarcia pyli o wiele bardziej niż klocek na przodzie to już bubel jak dla mnie.

Umylem auto i po przejechaniu 150km była już widoczna różnica między przodem a tyłem.

Tak wygląda tylna tarcza po 15kkm z TRW - przed montażem była gładka:
Obrazek
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: ghostmateus »

LinkPL pisze:
ghostmateus pisze:U mnie w Gs-ie są TRW tarcze i klocki na przodzie (pylą przeokrótnie),a z tyłu znowu tarcza trw i klocek ferodo (jest miód malina, nie pylą w porównaniu do przodu). A i TRW tarcze szybko są przegrzane a przodu bo widać ewidentnie niebieskie odcienie na metalu(często efektywność tych hamulców jest różna). Mój mechanik ma sporo zwrotów z TRW jeżeli chodzi o tarcze ostatnimi czasy. Ja chyba na następny raz uderzę w tarcze EBC i klocki Ferodo.
Każdy Lex niby mocno dohamowuje tyłem, ale nigdy nie będzie tak, że klocek nie pyli, jaki by nie był ... w sumie żadne opisywanie tego problemu nie będzie miarodajne, ponieważ każdy z nas pewnie jeździ inaczej ... Jak ktoś jeździ spokojnie to nawet jak by założył lpr-y to nie będzie mu pyliło. Ale jak dohamowuje z 200 do 100 na autostradzie, to każdy klocek będzie pylił ... Moim zdaniem tarcza nie ma tutaj dużego wpływu, bardziej klocki a najbardziej sposób jazdy i od tego ucieczki nie ma ... U mnie tył nie pylił nigdy ... może mieć wpływ również wielkość klocka, tył jest po prostu mniejszy ... a wystarcza na 2x dłużej niż przód ...

Pozdrawiam
Link
Tak rozumiem. Tylko chodziło mi o to, że to w porównaniu z przednimi to na tylnych felgach praktycznie nie ma syfu. Bo z przodu może być wręcz ciemne upierdolone a z tyłu po prostu jest znikoma ilość tego dziadostwa.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: LinkPL »

Czy spotkaliście się jeszcze z takim działaniem, że jak są liche klocki, to po ostrym hamowaniu zostają wżery na felgach, po gorących kawałkach metalu z klocków ??


Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: medyss »

a ja dopowiem że klocki ferodo premier prawie wcale mi nie pylą. Po miesiącu jeżdżenia jakies 3 tys km dopiero jak przytknę lancę do zacisku to leci brud a poza tym felgi tylko zakurzone ale co z tego jak one nie wżerają się w tarczę jak inne najtańsze które pylą więc coś za coś.
bigos800
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 10:51
Model Lexusa: GS430
Skąd:: na świecie
Kontakt:

Re: Łożysko / tarcze tył - jakie? - GS 430 MK3

Post autor: bigos800 »

Witam, słuchajcie mam taki problem, mam GS430 z 2002 roku. Zakładałem już do niego tarcze TRW, ATE, Brembo i na koniec oryginalne Lexusa, wszystkie się grzeją i gną. Dodam, że jeżdżę dość agresywnie. Wiem, że można założyć inny zacisk i większą tarczę plus adaptery. Czy wiecie może od czego pasują i kto by mi to zrobił?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość