GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Postprzez Phil » 11 lip 2017, o 15:09

Witam, czy przelaczanie zawieszenia w tryb sport wplywa rowniez na prace skrzyni biegow? Wydaje sie ze auto reaguje na gaz bardziej ochoczo w tym trybie, nie wiem cyz to zludzenie wynikajace z lepszego przenoszenia pracy zawieszenia na kierownice czy rzeczywiscie tryb ten zmienia rowniez charakterystyke pracy skrzyni / napędu? Dzięki za odpowiedzi.
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Re: GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Postprzez DawGad » 12 lip 2017, o 11:10

Phil napisał(a):Witam, czy przelaczanie zawieszenia w tryb sport wplywa rowniez na prace skrzyni biegow? Wydaje sie ze auto reaguje na gaz bardziej ochoczo w tym trybie, nie wiem cyz to zludzenie wynikajace z lepszego przenoszenia pracy zawieszenia na kierownice czy rzeczywiscie tryb ten zmienia rowniez charakterystyke pracy skrzyni / napędu? Dzięki za odpowiedzi.

Nie wiem czy sport ale PWR na pewno zmienia prace skrzyni w gs430 mk3, w 450h jest chyba cvt wiec nie ma mowy o biegach
Obrazek
DawGad
Lex user

Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII

Postprzez Phil » 12 lip 2017, o 11:28

DawGad napisał(a):
Phil napisał(a):Witam, czy przelaczanie zawieszenia w tryb sport wplywa rowniez na prace skrzyni biegow? Wydaje sie ze auto reaguje na gaz bardziej ochoczo w tym trybie, nie wiem cyz to zludzenie wynikajace z lepszego przenoszenia pracy zawieszenia na kierownice czy rzeczywiscie tryb ten zmienia rowniez charakterystyke pracy skrzyni / napędu? Dzięki za odpowiedzi.

Nie wiem czy sport ale PWR na pewno zmienia prace skrzyni w gs430 mk3, w 450h jest chyba cvt wiec nie ma mowy o biegach

Zgadza sie, jest e-CVT i biegow nie ma ale zakładam że sterowanie mimo to moze miec różne tryby.
Phil
Lex user

Postprzez thepowerofbeams » 12 lip 2017, o 14:54

w GS450h :
- tryb PWR zmienia charakterystyke skrzyni ( szybsza reakcja na pedal gazu).
-tryb Sport zawieszenia zmienia charakterystyke tylko zawieszenia i ukł. kierowniczego ( w amortyzatorach "skreca sie sztyca" co powoduje wolniejsze odbicie tłoczyska, a układ kierowniczy staje sie bardziej precyzyjny i twardy).
thepowerofbeams
Lex user

Model Lexusa: GS 450h

Postprzez overrange » 10 sie 2017, o 21:44

Phil, również mam takie złudzenie jak Ty.
overrange
Lex user

Postprzez zak640 » 11 sie 2017, o 07:08

Wybór trybu Sport automatycznie zwiększa różnice pomiędzy współczynnikiem tłumienia wewnętrznych i zewnętrznych (w stosunku do zakrętu) elementów zawieszenia, co powoduje zmniejszenie kąta przechyłu nadwozia. Uruchomiony zostaje układ VGRS automatycznie redukuje przełożenie przekładni kierowniczej o 10%, zaś układ EPS natychmiast zwiększa moment obrotowy o 4%. Te zmiany wpływają korzystnie na zmniejszenie przechyłów poprzecznych nadwozia i zwiększają stateczność i kierowalność pojazdu.
zak640
Lex user

Model Lexusa: LS600hL

Powrót do GS mk3 2005-2012