Hamulce w gs430 jakie tarcze i klocki

Postprzez wuju » 25 kwi 2018, o 19:54

Witam.
Są gdzieś jakieś informacje na forum ale strasznie porozwalane.
Pochwalcie się swoimi doświadczeniami jeżeli chodzi o zestawy na których jeździcie.
Kończą mi się klocki z przodu, tarcze jeszcze są ale biją przy hamowaniu, a i przy dużych prędkościach delikatnie wibruje, podejrzewam że to one.
Tak że szukam nowego zestawu na przód, nie do końca wiem co tam siedzi bo jeszcze tam nie zaglądałem.

Jaki zestaw byście polecili ??
wuju
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez djslavoll » 25 kwi 2018, o 20:30

Dziś właśnie założyłem Textary.
TRW się pogieły, pomimo spokojnej jazdy.
Mechanik też potwierdził, że era TRW dawno minęła, nie poleca. Zakładają tylko ATE lub TEXTAR. Chyba, że myślisz o jakichś wyczynowych...
djslavoll
Lex user

Model Lexusa: GS300 mkII

Re: Hamulce w gs430 jakie tarcze i klocki

Postprzez andrej7 » 25 kwi 2018, o 21:09

Mój cały zestaw textara po roku idzie do wywalenia.
andrej7
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII

Postprzez wuju » 26 kwi 2018, o 18:52

Raczej spokojna jazda, no chyba ze sam gdzies lece to czasem przedmucham V8.
wuju
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez LinkPL » 26 kwi 2018, o 19:34

wuju napisał(a):Raczej spokojna jazda, no chyba ze sam gdzies lece to czasem przedmucham V8.

W sumie zrobiłem moim 170k km ... w sumie w 4 lata. Tarcze przednie zmieniałem 2 razy, raz przy zakupie 136km, druga raz chyba po 140k km. Pierwsze były serwisowe kupione w ASO, drugie textary kupione w DEXX-Auto w Łodzi. Klocki zawsze ASO i przychodziły w pudełkach textar, więc potem zamawiałem już textary. Nigdy na tych klockach nie miałem oznak zmęczenia hamulcy, że ciąłem gdzieś po górach i nagle nie było czym zahamować ... Na samym początku miałem jakieś ATE, TRW itd ... to się nie nadawało do niczego, bo 3-4 razy dobrze depnąłem i było po hamowaniu ...

Tarcze tylne zmęczyłem 1 komplet i to też chyba było ASO, potem założyłem jeszcze po przetoczeniu te, które były na samochodzie. Klocki wymieniane średnio co 20-30k km. W sumie na 3 wymiany z przodu wypadały 2 wymiany z tyłu.

Pierwszą rzeczą przy biciu hamulców jest sprawdzenie tarczy licznikiem zegarowym, jak ma ktoś problem z biciem, to polecam jechać do dobrego majstra, który jest w stanie takie rzeczy sprawdzić a wymiana klocków za 50 PLN, to równie dobrze jak by sobie założył wystrugane z drewna ... Jeśli tarcza nie ma bicia, to polecam sprawdzenie zacisków i prowadnic ...

Pozdrawiam
Link

PS. Kupiłem nowy sprzęt i tu nie ma na razie problemów z głupotami, tylko jazda ... 25k km w 4 miesiące ... i klocków jeszcze nie wymieniałem bo są jak nowe ... :)
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: Kia Optima SW GTline, T4Runner

Postprzez lexgs » 26 kwi 2018, o 20:41

Mam z przodu ate tarcze i klocki, hamuja bardzo ok, niespecjalnie pyla, nie piszcza (poki co zrobilem na nich jakies 40kkm). Z tylu nipparts, tez ok, tylko te srodki w nich pokryly sie rdzawym nalotem i slabo to wyglada..
lexgs
Lex user

Model Lexusa: GS430 mk3

Postprzez szyfkrzysiek » 13 cze 2018, o 23:18

W oryginale montowane są textary. U mnie mam napis toyota/ textar.
szyfkrzysiek
Nowy lex user

Model Lexusa: gs 430

Powrót do GS mk3 2005-2012