Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: Nemo 77 »

Powiem Ci tak: Wymieniałem sam u siebie olej,filtr itd.Oglądałem i czytałem o sprawdzaniu temperatury i nic takiego nie zrobiłem. Trochę popracował na wolnych obrotach,powachlowałem biegami,na pracującym dolałem oleju i tyle. Działa płynnie ,nic się nie dzieje. Więc zmieniaj i odpuść sobie temperaturę.Chyba,że nie da Ci to spać spokojnie to kombinuj ;)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: gmiter »

Opisałem dla IS 250/350 -z racji że jest ta sama skrzynia opis jest zbieżny:

Wymiana oleju w skrzyni 250/350. Silnik ciepły po kilku kilometrach jazdy.

1. Sprawdzamy czy korek imbus 5mm na dole miski da się odkręcić. Tylko sprawdzamy.
2. Odkrecamy osłonkę plastikowa 2 nakrętki 10 mm po lewej stronie skrzyni od strony rury.
3. Sprawadzamy czy korek wlewowy 24mm da się odkręcić.

Jak wszystko ok to.
4. Lokalizujemy i wykręcamy korek spustowy 14mm na końcu miski. Zleci 2 litry oleju.
5. Wkręcamy korek spustowy.
6. Odkręcamy korek 24mm wlewowy.
7. Wkładamy wężyk 10mm od góry silnika I doprowadzamy do wlewu (idealnie wchodzi)
8. Zalewamy nowy ATF WS w ilości jakiej go zlalismy +około 200ml.
9. Zakręcamy korek 24mm wlewowy i zabieramy wężyk
10. Do portu obd wkładamy zworke pomiędzy pin 4 a 13.
11. Odpalamy auto, pojawi się miganie ikonek.
12. Wrzucamy na odpalonym aucie tryb S i przerzucamy od biegu 1 do 6 a następnie wracamy na P
13. Wrzucamy na D i machamy szybko między D a N przez około 6 sekund.
14. Wracamy na P i wyciągamy zworke ale nie wyłączamy silnika, miganie kontrolek znika.
15. Powinna świecić się kontrolka P i migać D. Jak D przestanie migać schodzimy pod auto bo oznacza to temperature płynu około 45 stopni.
16 lokalizujemy korek przelewowy Imbus 5mm i na ciągle uruchomionym silniku odkręcamy go i czekamy aż olej przestanie lecieć.
17. Wkręcamy korek, dokręcamy osłonkę boczna
18. Odpiecei klemy + na 10 minut w celu resetu skrzyni.

Gotowe
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: daniel1978 »

Kontrolka D ma świecić i wtedy temperatura jest optymalna do odkręcania nadmiaru, jeżeli miga olej jest już za ciepły.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: gmiter »

15. Powinna świecić się kontrolka P i migać D. Jak D przestanie migać schodzimy pod auto bo oznacza to temperature płynu około 45 stopni. _ npisalem jasno:)


Przy czym często nie przestaje migać bo rozgrzna skrzynia często już przy zlewaniu oleju ma wyższą temperaturę - dlatego warto zaplanowac sobie z 2-3 godziny czasu zeby ostygła po wlaniu nowego i dopiero wtedy uruchamiac i poziomować.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: daniel1978 »

Sprawdź sobie w techdoc, podaję że nadmiar upuszcza się przy D świecącym na stałe
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: gmiter »

W aucie przy tej procedurze przestanie migać (tak jak napisałem) i zacznie się świecic na stałe(nie napisałem że zgaśnie). Troche bezsensownie się czepiłeś tego ale ok.
Zaprzestanie migania to zgasnięcie albo świecenie - są dwa stany. :dance3:
WBJ
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2020, o 12:34
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: WBJ »

Dziękuję za pomoc Panowie. W weekend się tym w końcu zajmę
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: daniel1978 »

Nie no spoko, dobrze napisałeś w tabeli w techdoc pisze ze kiedy świeci D jest to temperatura pomiędzy 39a49stopni,a jak już mruga to 49 i wiecej :smile:
WBJ
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2020, o 12:34
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: WBJ »

Po zabiegu... W mimo że w misce i na magnesach nie było większych opiłków to sama miska pełna była syfu ze sprzęgieł i takiego metalicznego badziewia... Skrzynia na pewno chodzi dynamiczniej ale zastanawia mnie fakt że spuściłem z niej jakieś 2,6 litra, wlałem z 2 setki więcej a podczas sprawdzania na temperaturze okazało się że zmieścił się jeszcze prawie litr i nie wiem co o tym myśleć. Druga sprawa to po odłączeniu klem i ponownym ich podłączeniu przestał mi działać główny panel szyb przy kierowcy... tzn obsługiwać z niego mogę tylko szybę kierowcy i zamki... Miał może ktoś taki przypadek ?
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów. mk3 2006

Post autor: daniel1978 »

Musisz zaprogramowac
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości