GS450h III tłumik środkowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chief1902
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 11:55
Model Lexusa: IS200, GS450h
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

GS450h III tłumik środkowy

Post autor: Chief1902 »

Czołem,
ktoś coś na temat firmy PESLA i ich zamienników? Cena kusi, aso wycenia się na 10 800 pln bez rabatu.
https://allegro.pl/oferta/tlumik-srodko ... 0563660871

Co znaczy że nie ma katalizatora? W oryginale jest?
Ktoś może polecić jakieś zamienniki w rozsądnych pieniądzach?

Mechanik mówił że jedną stronę wydechu środkowego mam przepaloną ale da się jeździć, jednak ostatnio w trakcie gwałtownego przyspieszania "wypaliła" się dziura i auto co prawda pięknie burczy ale nie dla takich efektów go kupowałem :)
jeepass
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2018, o 03:34
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: GS450h III tłumik środkowy

Post autor: jeepass »

i jak wymieniles juz te tlumiki ? Czy jest duzo glosniej niz na oryginale ?
Awatar użytkownika
Chief1902
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 11:55
Model Lexusa: IS200, GS450h
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: GS450h III tłumik środkowy

Post autor: Chief1902 »

W ubiegłym tygodniu wymieniłem środkowy na ten z linku (Peśla) i końcowe na te: https://allegro.pl/oferta/tlumiki-konco ... 0768081849

Przede wszystkim miałem zapchany jeden kat i układ działał w połowie a do tego w jednym tłumiku dziurę wielkości pięści więc teraz wszystko jest lepsze - cisza, kultura pracy, przyspieszenie etc.

Jest głośniej, w mojej ocenie tak z 15-25% względem oryginału. Tzn ogólnie nadal jest cicho i myślę że warto brać ten środkowy (ASO wyceniło mi go na 10k pln), ale jesteś w stanie powiedzieć kiedy odpala się silnik spalinowy. Plusem jest że przy tym silniku to dość przyjemny pomruk i zasadniczo nie przeszkadza.
Co do tłumików końcowych to nie polecam, wylot jest małej średnicy i choć tanio i funkcjonalnie to po prostu szpeci auto. Będę kombinował z jakimiś nakładkami żeby choć trochę zbliżyć się wyglądem do oryginału.

Acha no i trzeba pamiętać że w zestawie nie ma uszczelek (80 pln) plus mechanik trochę marudził że podróby i musiał się narobić żeby poskładać.
jeepass
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2018, o 03:34
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: GS450h III tłumik środkowy

Post autor: jeepass »

dzieki za odpowiedz
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości