Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Problemy z silnikami dotyczące modelu NX
ODPOWIEDZ
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: bartolini9 »

Witam wszystkich,

Chciałbym zapytać o opinię. Otóż przy jeździe na autostradzie z prędkością 140-150 km/h w wietrzny dzień jak dziś zauważyłem, że maska drga, podskakuje tak jakby. Trochę się przestraszyłem, zwolniłem ale wszystko wyglądało dobrze. Po powrocie na trasę sytuacja wydarzyła się ponownie.

Doczytałem się na zagranicznym forum lexusa, że na podobnie drgania narzekają użytkownicy lexusa RX i NX. Czy to taka przypadłość? Czy ktoś może to potwierdzić?

Jak oglądałem test Marka Drives na YouTube o NX, to przypominam sobie, że na filmiku to było widać jak maska drga. W jednym z komentarzy się pojawiła taka sugestia nawet, że coś jest nie tak ale wtedy nie zwróciłem na to wiekszej uwagi aż do teraz gdy samo to mnie dotknęło.

Jakieś propozycje ?
art5525
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: art5525 »

Cześć. Kolego, kilka dni wstecz, podczas jazdy autostradą, maska się otworzyła. Zatrzymała się na haku, ale musiałem zjechać na pas awaryjny i ją zamknąć. Ciekawi mnie czy u kogoś doszło do jej całkowitego otwarcia podczas jazdy? Kiedyś zgłaszałem ten problem w aso, ale dowiedziałem się iż dokonują regulacji maski jak hałasuje. Ponoć tak ma być, tylko teraz po mojej przygodzie nie wiem co robić. Trochę strach że się powtórzy. Ciekawe czy komputer ma pamięć takich usterek, po otwarciu maski pokazał mi się alarm pomiędzy zegarami.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: pss »

Jest pamięć, zgłoś się szybko do aso to odczytają ;)
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: Bober87 »

Maska to Aluminium tak samo w nx nowy salonowy oraz w starym is 220d widac było delikatnie jak drga maska . Maska jest cienka lekka i Alu dlatego tak się dzieje ale to jest naprawdę mega delikatne drganie od fali wiatru na autostradzie wiec spać spokojnie i cisnąć autostrada oczywiście przepisowo
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: bartolini9 »

Zgadza się, że aluminium, maska nie jest dobrze dociążona i taki jest efekt.

Ale hola hola ... to nie powinno się zdarzyć w ogóle! Przecież to jest Lexus a nie "jakaś" tam marka. Ja nie widziałem w żadnym aucie takiej sytuacji. I to nie jest lekkie falowanie maski tylko dość widoczne. Byłem 2 razy w serwisie na niby regulacji. Nie pomogło zbyt dużo jednak i zastanawiam się co dalej, bo szczerze powiem wkurza mnie to trochę.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: Pawcio1979 »

A co jeśli maska będzie sobie tak "pracowała" i z biegiem czasu zacznie pękać lakier?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: zdrowy_zab »

Lakier przetrwa sporo więcej :)
Co do sytuacji co poprawi, to jest patent... Pasowanie... Ale pewnie się nie przekonasz. Robiłem w ls400 :D ponosisz maskę, kladziesz ją środkiem (okolicy zamka) na drewniany klocek. W rogu jedna osoby trzyma maskę, na drugim rogu ty opierasz się mocno...i tak dynamicznie kilka razy , jakbyś chciał ją zagiac. Wygląda tragicznie, nie mogłem na to patrzeć, ale drgania maski zniknęły :)
Fabryka też pasuje elementy :P
Tylko pytanie, co wtedy że szparami...
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: Lexus NX drgania maski podczas wietrznej pogody

Post autor: _chris_ »

zdrowy_zab pisze:Lakier przetrwa sporo więcej :)
Co do sytuacji co poprawi, to jest patent... Pasowanie... Ale pewnie się nie przekonasz. Robiłem w ls400 :D ponosisz maskę, kladziesz ją środkiem (okolicy zamka) na drewniany klocek. W rogu jedna osoby trzyma maskę, na drugim rogu ty opierasz się mocno...i tak dynamicznie kilka razy , jakbyś chciał ją zagiac. Wygląda tragicznie, nie mogłem na to patrzeć, ale drgania maski zniknęły :)
Fabryka też pasuje elementy :P
Tylko pytanie, co wtedy że szparami...
Takie rzeczy robi sie najpierw od regulacji podpór

https://od.lk/f/OTRfMjE5NDAxMjBf
ODPOWIEDZ

Wróć do „NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości