lexus RC 200t

Historia modeli oraz dane techniczne

Moderator: klexus

lexus RC 200t

Postprzez McRabbit » 27 gru 2015, o 20:26

Witajcie

Dokładnie w wigilie zawitał do mnie testowy Lexus RC 200t w wersji f-sport

Mam go na razie do dyspozycji przejechałem przez święta trochę ponad 500 km, chciałbym podzielić się z wami wrażeniami na temat tego modelu.

1. wygląd.
O gustach się nie dyskutuje, mi linia nadwozia bardzo przypadła do gustu, auto jest dość duże, co dodatkowo potęguje biały kolor testowanego egzemplarza, w wersji f-sport mamy ledowe reflektory i moim zdaniem ładniejszy grill.
Samochód standardowo ma ładne 19" grafitowe felgi dedykowane dla wersji f-sport. Każdy widziała na zdjęciach więc nie ma się co rozpisywać.
2. wnętrze.
Testowana sztuka ma ciemno czerwoną tapicerkę i jak to w f-sport wykończenie a-la kewlar. Wygląda ślicznie i jest naprawdę wysokiej jakości, cały czas porównuje to z BMW serii 3,4 lub nawet 5, bo z nimi rywalizował w moim przypadku, mogę stwierdzić otwarcie jakość wnętrza miażdży konkurencje. Fotele są wygodne a bardzo wysoki tunel środkowy powoduje że czujemy się otuleni luksusem. Drzwi są bardzo długie trzeba troszkę uważać na parkingach i w wąskim miejscu można mieć problem z ich wystarczającym uchyleniem. Siedzi się oczywiście dość nisko, nie jest to jednak samochód miejski, gdzie mamy do niego co chwilę wsiadać i wysiadać. Na tylnych siedzeniach mogą usiąść osoby do 165 cm wzrostu przy założeniu że przed nimi nie siedzi nikt wyższy niż 1,8 m. Moim zdaniem razi brak podłokietnika w samochodzie 4 osobowym. Wsiadanie do tyłu jest dość uciążliwe ponieważ fotel musi się przesunąć elektrycznie do przodu, co niestety trwa.
3. deska rozdzielcza.
Piękne zegary wyposażone w atrakcje w postaci przesuwanego obrotomierza, gadget fajny acz ja w zasadzie poza zabawą go nie używałem, moim zdaniem trochę drażni fakt że przełączając się z na tryb sport obrotomierz znacznie bardziej świeci, w nocy robi to różnice. Wersja którą posiadam nie ma żadnego dodatkowego wyposażenia, wiec mamy podstawowy system audio, z dość zabytkowym wyświetlaczem centralnym, działającym sprawnie sterowaniem pokrętłem a nie gładzikiem który mnie strasznie drażnił. Sam system audio brzmi bardzo przeciętnie, razi brak czytnika kart SD, mamy 2 usb i aux w schowku. Mamy wentylowane i podgrzewane siedzenia, bardzo fajną funkcją jest pamiętanie ostatniego ustawienia i możliwość zapisania go dla konkretnego kierowcy.
4. prowadzenie
Jedziemy leksusem i to czuć, nie ma w tym nic złego, to nie jest samochód sportowy raczej GT, pomijając silnik o czym później. Prowadzi się miękko nawet na 19” felgach, w trybie sport wydaje się troszkę sztywniejszy, może przez usztywnienie układu kierowniczego, największa rówżnica jest jednak w pracy skrzyni biegów. Jednak moim zdaniem nikt w tryb sport nie będzie na długo zaglądał, ot mamy do wyprzedzenia kilku maruderów, pach sport z plusem czy bez i szybko załatwiamy sprawę, tylko dlatego żeby wrócić do trybu normal czy eco i delektować się płynnością, aksamitnością i ciszą. Układ kierowniczy jest dość precyzyjny oczywiście daleko mu do BMW czy nawet forda, ale to dobrze, zbyt ostry układ psułby cały efekt który jest właściwy dla tej marki.
5. silnik
Tutaj miałem największy dylemat, co to będzie? 2.0 turbo z 8 biegowym automatem, który nie w tej wersji ale drażnił mnie w ls 460. Duży ciężki samochód i mały silnik o nieznanej charakterystyce, moim zdaniem to dość odważne posunięcie jak na tą markę. Sam silnik pracuje bardzo cicho oczywiście wszelcy puryści będą mieli racje że to silnik od kosiarki, jednak nie ma drażniącego dźwięku na niskich obrotach i przy spokojnej jeździe, nie polecam dodawania gazu na postoju, tutaj będę bezlitosny, dźwięk to kpina, brzęczy jak TSI w VW Polo. Skrzynia pracuje bardzo płynnie i utrzymuje silnik w rozsądnych obrotach przy normalnym przyspieszaniu, gwałtowne przyspieszanie z maksymalną mocą ujawnia zadyszkę w górnych granicach i albo zrobimy nieznacznie głośniej radio, albo włączymy sobie generatorek dźwięku. Rozpędzanie do 200 czy nawet 220 km/h nie trwa strasznie długo, jeśli się nie ścigamy tylko jedziemy. Przy 200 km/h poziom hałasu we wnętrzu jest bliski dużym autom GT i jest znacznie niższy od wszelkich limuzyn segmentu D czy małych szybkich kompaktów, generalnie duży plus. O spalaniu nie ma co mówić bo auto trafiło do mnie z przebiegiem 87km wiec po 2000 będzie można zacząć to oceniać.

6. podsumowanie
Uważam, że w tym przedziale cenowym to bardzo dobry wybór, będąc znacznie wolniejszy od wspomnianego BMW daje znacznie więcej luksusu i frajdy z jazdy długodystansowej. Nie jest samochodem sportowym i każdy kto kupi go żeby się ścigać z definicji będzie rozczarowany, jeśli jednak będzie chciał pojechać 160km na godzinę autostradą, lub spokojnie toczyć się po mieście będzie zadowolony. Kupującym polecam dopłacić do audio. Podstawowa wersja nie posiada czujników zbliżeniowych, to dramat bo naprawdę nie wiadomo gdzie jest początek samochodu, z tyłu ratuje standardowa kamera cofania. System ostrzegania o martwym polu powinien mieć wskaźnik na desce rozdzielczej. Jeśli zmienisz pas bez zerknięcia w lusterko nie zauważysz ostrzeżenia. No i na koniec babol największy, ktoś wymyślił (pierwszy raz się z tym spotkałem) włączniki kierunkowskazów i wycieraczek jako przełączniki impulsowe, nie można rozpoznać po pozycji gałki w jakiej jest pozycji, i jeśli nawet kierunkowskazy mają stosowne duże strzałki na desce to i tak zdarzyło mi się chwilę jechać z włączonym kierunkiem, mechaniczny włącznik wiemy kiedy się przestawia i czujemy pozycje gałki. W przypadku wycieraczek to jakiś kosmos, bo nie mamy pojęcia czy mamy tryb przerywany czy wyłączone.
W mojej wersji będą automatyczne wycieraczki i światła, oraz kilka systemów bezpieczeństwa, ocenie je dopiero w marcu.

Jeśli macie jakieś pytanie czekam, mam auto jeszcze pewnie z tydzień a potem przesiadam się na chwilę na RXa.

Pozdrawiam
Jacek
RC 200t od marca 2016
McRabbit
Lex user

Model Lexusa: RC 200t w drodze

Re: lexus RC 200t

Postprzez Dawid0ss » 27 gru 2015, o 21:00

Ciekawa recka. Zaskoczyłeś mnie kilkoma szczerymi stwierdzeniami. Dzięki i pozdro :-)
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez McRabbit » 27 gru 2015, o 21:04

Dawid0ss napisał(a):Ciekawa recka. Zaskoczyłeś mnie kilkoma szczerymi stwierdzeniami. Dzięki i pozdro :-)

jakimi niby ??
jestem użytkownikiem a nie wyznawcą, marki czy modelu
RC 200t od marca 2016
McRabbit
Lex user

Postprzez barteg10gg » 27 gru 2015, o 22:10

McRabbit,
ostatnio tez jeździłem rc200t i wrazenia całościowo mam podobne ale nie zgadzam sie z Tobą odnośnie jakosci wnętrza...choć widzę postęp w lexusie z modelu na model głównie w jakosci montażu bo wiele poprzednich modeli lubi sobie poskrzypieć to caly czas lexus wali babola niszczac pozytywną całość kilkoma detalami...w rc to np.dramatyczne jakosciowo rygle centralnego zamka,plastikowe klamki wewnetrzne,kiepski plastik dolnych partii drzwi,grafika rozdzielczość całego menu i navi,przyciski przed lewym kolanem od spryskiwaczy itp rodem z corolli1992r...może to komuś nie przeszkadza i ma do tego prawo ale uwierz mi ze w BMW 5 takich rzeczy nie zobaczysz.(mam z takim czesto kontakt)
barteg10gg
Lex user

Model Lexusa: LS 460

lexus RC 200t

Postprzez ArtIS » 27 gru 2015, o 22:40

Jak spalanie? Niby litraz mniejszy wiec jestem ciekawy jak bedzie. Brzmienie mnie nie dziwi w końcu to już nie jest V6...
ArtIS
Lex Driver

Model Lexusa: IS 250 AWD

Postprzez McRabbit » 28 gru 2015, o 08:30

barteg10gg napisał(a):McRabbit,
ostatnio tez jeździłem rc200t i wrazenia całościowo mam podobne ale nie zgadzam sie z Tobą odnośnie jakosci wnętrza...choć widzę postęp w lexusie z modelu na model głównie w jakosci montażu bo wiele poprzednich modeli lubi sobie poskrzypieć to caly czas lexus wali babola niszczac pozytywną całość kilkoma detalami...w rc to np.dramatyczne jakosciowo rygle centralnego zamka,plastikowe klamki wewnetrzne,kiepski plastik dolnych partii drzwi,grafika rozdzielczość całego menu i navi,przyciski przed lewym kolanem od spryskiwaczy itp rodem z corolli1992r...może to komuś nie przeszkadza i ma do tego prawo ale uwierz mi ze w BMW 5 takich rzeczy nie zobaczysz.(mam z takim czesto kontakt)

częściowo się z tobą zgodzę, rygli nie dotykałem w prawdzie, klamki są plastikowe, ale nie dramatyczne, jeśli chodzi o plastik na dole drzwi czy na dole deski to moim zdaniem BM-ka jest bardziej dramatyczna, (się biednego BMW uczepiłem, nie mam nic złego na myśli) nie wiem jaką wersją 5tki się kierujesz, jednak biorąc pod uwagę cenę lexusa, pomijając segment auta, będzie to podstawowa wersja 528. O nawigacji pisałem, jest to przedpotopowe i tyle. Rozmieszczenie przycisków nad lewym kolanem to pomysł idiotyczny, kierownica je całkowicie zasłania, a jest ich tam kilka jeśli auto doposażymy, ale Japończycy tak maja wiec to pominąłem.

dodatek z dzisiaj: grzanie foteli jest bardzo wolne
RC 200t od marca 2016
McRabbit
Lex user

Postprzez McRabbit » 28 gru 2015, o 08:32

ArtIS napisał(a):Jak spalanie? Niby litraz mniejszy wiec jestem ciekawy jak bedzie. Brzmienie mnie nie dziwi w końcu to już nie jest V6...

w tej chwili to nie obiektywne, jak zaznaczyłem, status w tej chwili przy przebiegu 680 km - 10,6 - 500km przejechanych na trasie, reszta miasto, większość czasu tryb eco i delikatnie z gazem
RC 200t od marca 2016
McRabbit
Lex user

lexus RC 200t

Postprzez ArtIS » 28 gru 2015, o 11:34

To póki co masakra...bardzo bardzo dużo. Czekam na bardziej precyzyjne dane :)
ArtIS
Lex Driver

Model Lexusa: IS 250 AWD

Postprzez Dawid0ss » 28 gru 2015, o 14:55

McRabbit napisał(a):
Dawid0ss napisał(a):Ciekawa recka. Zaskoczyłeś mnie kilkoma szczerymi stwierdzeniami. Dzięki i pozdro :-)

jakimi niby ??
jestem użytkownikiem a nie wyznawcą, marki czy modelu

Widząc Twoją ocenę, nie wróżę sukcesu temu modelowi. Wygoda podróżowania to jednak za mało. Reckę napisałeś bardzo subiektywnie. Nawet bym powiedział, w ogóle nie zachęciłeś do zakupu :-D

Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez ledziu » 28 gru 2015, o 17:16

Dawid0ss napisał(a):Widząc Twoją ocenę, nie wróżę sukcesu temu modelowi. Wygoda podróżowania to jednak za mało. Reckę napisałeś bardzo subiektywnie. Nawet bym powiedział, w ogóle nie zachęciłeś do zakupu :-D

To może napisz nam o swoich doświadczeniach z podobnym nowymi autami???

I tak właściwie nie wiem co chcesz wróżyć albo nie wróżyć autor tematu wyraził się dokładnie i bez zbędnej podniety... więc nie ma filozofii czy 2,0t to mało czy dużo jest to auto do określonych zadań które są spełniane... a klient który wybierze rc jest osoba świadoma swojego wyboru nie potrzebującą koszuli z żabotami i marketingu. Nie wspominając o potrzebie spokoju którą mam nadzieje że nx w odróżnieniu od innych marek zapewni.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Następna strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus