lexus RC 200t

Historia modeli oraz dane techniczne

Re: lexus RC 200t

Postprzez michaelk » 23 cze 2017, o 21:36

pawelwone napisał(a):Panowie, ze względu na kiepskie opinie o tym silniku, zaraz po zakupie umówiłem termin w 44tuning. Oczywiście według instrukcji Pana z Opola samochód był bardzo ostrożnie docierany, pierwszy 1 000 km nie przekraczałem 3 tys obrotów, do 2 000 km bardzo rzadko zdarzało mi się dojść do granicy 4 tys obrotów. W chwili obecnej mam 2 750 km na liczniku. Postanowiłem w końcu sprawdzić jego możliwości i w sumie teraz dość rzadko mam poniżej 3 tys obrotów, jestem bardzo zaskoczony, to jest po prostu rakieta (być może na starcie nie jest to bardzo odczuwalne, ale w trasie radzi sobie wyśmienicie, elastyczność jest niesamowita. Co do spalania - bajka - według mnie pali bardzo mało. Pewnie teraz bym się zastanawiał nad modyfikacją, ale skoro już zaliczka poszła, to za tydzień będę już jeździł "podrasowanym" bandytą :) Oczywiście samochód jeździ tylko na 100 Shella.

Ile Ci pali?
michaelk
Nowy lex user

Model Lexusa: RC200t + IS250

Postprzez michaelk » 23 cze 2017, o 21:54

zender napisał(a):Witam
Z racji iż dużo grupa użytkowników RC się tutaj wypowiada pozwalam sobie zamiesić pytania odnośnie ogumienia:

1. Na jaki oponach wasze auta wyjechały z fabryki
2. Jaka rozmai felgi i jaka oponę zimowa stosujecie
2.a. Jak auta sprawowało się w prawdziwych warunkach zimowych

z góry dziękuje za odpowiedz :podziw:

zender

Ad 1. Bridgestone Potenza RE050 / Są znacznie gorsze od zimówek, o których kilka słów poniżej. Nie polecam.
Ad 2. Zimowe opony założyłem na oryginalne felgi 19' - zdecydowałem się na Continental ContiWinterContact TS830 P 265/35R19
Ad 2a. Bardzo pozytywne zaskoczenie, samochód bardzo stabilny, czesto mimo naprawdę trudnych warunków, brak uślizgu tylnej osi. Znacznie lepiej od tylnonapedowego Mercedesa E, czy Lexusa IS250, którymi dużo jeździłem. Nie wiem tylko czy to zasługa dobrej opony, zamontowanej w aucie szpery (mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu), czy większej wagi auta, względem ISa. Kiedy natomiast po zimie zmieniłem opony na letnie, oryginalne, od razu zauwazyłem, że samochód nie trzyma sie tak dobrze drogi, jak na tych zimówkach, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.
michaelk
Nowy lex user

Model Lexusa: RC200t + IS250

Postprzez zender » 24 cze 2017, o 21:51

michaelk napisał(a):
zender napisał(a):
Ad 1. Bridgestone Potenza RE050 / Są znacznie gorsze od zimówek, o których kilka słów poniżej. Nie polecam.
.

Szkoda !Lato : Pozostaje mieć zatem tylko nadzieje ze hybryda będzie na innych oponach fabrycznych :| w GS 300 MK3 miałem Dunlop SP SPORT MAXX RT 245/40 R18 97Y . Super sie to trzymało drogi w deszczu

Zima....... Czyli w zimę kobieta powinna dać rade :crazy:

Dzieki za odpowiedz.
zender
Ostatnio edytowano 25 cze 2017, o 20:32 przez zender, łącznie edytowano 1 raz
zender
Lex user

Model Lexusa: RC300h

Postprzez McRabbit » 25 cze 2017, o 19:39

zender napisał(a):Witam
Z racji iż dużo grupa użytkowników RC się tutaj wypowiada pozwalam sobie zamiesić pytania odnośnie ogumienia:

1. Na jaki oponach wasze auta wyjechały z fabryki
2. Jaka rozmai felgi i jaka oponę zimowa stosujecie
2.a. Jak auta sprawowało się w prawdziwych warunkach zimowych

z góry dziękuje za odpowiedz :podziw:

zender

czołem

1. Dunlop SP sport maxx 265/35r19 - tył; 235.40r19 -prżód - opona trwała, cicha, nie trzyma, na mokrym tragedia
2. Na fabryczne felgi w tym samym rozmiarze co lato Michelin Pilot Alpin PA4 - opona bajeczna, super trzyma i na suchym i na mokrym - niestety zużywa się szybko i tył wytrzymał tylko sezon
3. auto spisuje się całkiem dobrze, acz bez torsena byłoby słabo - nawet na suchym
RC 200t od marca 2016
McRabbit
Lex user

Model Lexusa: RC 200t w drodze

Postprzez pss » 14 lip 2017, o 22:00

Przypadkowo znalezione i może komuś się przyda: http://www.essingperformancecenter.com/ ... -elite-car
291 HP / 439 NM
pss
Lex user

Model Lexusa: is200t

Postprzez KowalMX » 19 lip 2017, o 12:05

Wsadzanie boxa bez hamowni według mnie nie ma sensu, kupiłem jednego od firmy z Krakowa która obiecywała złote góry, a po pomiarze na hamowni wyszło 10Nm przyrostu
KowalMX
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200t

Postprzez TRANSEK » 20 lip 2017, o 09:52

pss napisał(a):Przypadkowo znalezione i może komuś się przyda: http://www.essingperformancecenter.com/ ... -elite-car
291 HP / 439 NM
TRANSEK
Lex user

Model Lexusa: RC

Poprzednia strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus