Hybryda i ciekawostki Lexusa

Historia modeli oraz dane techniczne

Moderator: klexus

Hybryda i ciekawostki Lexusa

Postprzez lexus 430 v8 » 8 kwi 2016, o 20:41

Hey. Kto posiada szerszą wiedzę na temat tej marki chodzi mi Czy lexus pierwszy stworzył i wymyslił hybryde czy ma najlepszą ? Jak ta marka ma się do niemieckich aut czy jest technologicznie lepsza i materiały posiada lepsze? czy kute są silniki , że takie wytrzymałe? system tworzenia jest najlepszy z wszsytkich marek? Wszystko co wiecie prosze pisać... uwielbiam ta marke bo jest perfekcyjna jak dla mnie.. dlatego chce znać szczegóły tego wszystkiego... wyciszenie komfort wyważenie silnika.
lexus 430 v8
Lex user

Model Lexusa: lexus gs 430

Re: Hybryda i ciekawostki Lexusa

Postprzez owczar » 8 kwi 2016, o 23:06

Lexus produkuje świetne auta, ale według mnie nie są najlepsze na świecie. ;)

Jeśli chodzi o hybrydy to na pewno nie są pierwsi. Niejaki Pan Porsche proponował takie napędy do niemieckich czołgów w czasie 2 wojny światowej :)
owczar
Lex Master

Model Lexusa: LS430 President `03

Postprzez lexus 430 v8 » 9 kwi 2016, o 07:02

No najlepsze to mogą być rolls roys ,Maserati. Ale gdyby porównać wszystkie auta niemieckie czy szwedzkie volvo ? Moim zdaniem Lexusy są bardziej trwalsze i dopracowane nie psują się taka jak inne technologicznie też wyszczeliwuja z nowinkami i walą w standardzie. A pierwsza hybryda weszła i tak Toyota Prius na rynek ze swoją opatentowana konstrukcja.
lexus 430 v8
Lex user

Model Lexusa: lexus gs 430

Postprzez endrju1 » 9 kwi 2016, o 07:30

Dokładnie. Pierwsza masową hybrydą była właśnie toyota, a lexus to to samo zaplecze patentowe. Stąd można się domyślać ze hybrydy będą już dość dobrze dopracowane.
endrju1
Lex Maniak

Model Lexusa: is200

Postprzez Szybki1 » 9 maja 2016, o 23:21

owczar napisał(a):Lexus produkuje świetne auta, ale według mnie nie są najlepsze na świecie. ;)

Jeśli chodzi o hybrydy to na pewno nie są pierwsi. Niejaki Pan Porsche proponował takie napędy do niemieckich czołgów w czasie 2 wojny światowej :)

Tak, tylko Pan od czołgów zaproponował napęd szeregowy, w Lexie jest szeregowo równoległy (czyli taki jak w Priusie, czy Aurisie) stąd jego unikatowość.
Polecam poszperać po YT na temat napędów HSD.
Szybki1
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 450H

Postprzez owczar » 9 maja 2016, o 23:23

Chodziło mi bardziej o samą idę ;)
owczar
Lex Master

Model Lexusa: LS430 President `03

Postprzez Miłosz » 9 maja 2016, o 23:49

Pomimo że jestem fanem innych aut to hybryda od razu mi się kojarzy z toyotą i lexem ;) A co do jakości to wg mnie nowsze auta jej po prostu nie mają. Także mam nadzieje że po lexie wrócę do śmigła i jak da radę to do ///M e39 :D bo emka w e46 nadal kosztuje kosmiczne pieniądze.
Miłosz
Lex Maniak

Model Lexusa: is220d

Postprzez Szybki1 » 10 maja 2016, o 06:56

Samochody Hybrydowe przede wszystkim mają zupełnie inne podejście do osprzętu silnika- tak przynajmniej jest w Toyocie i w dużej mierze Lexusa- Nie znajdziesz tam standardowej skrzyni biegów (w CT i Toyotach HSD nie ma w ogóle skrzyni biegów). W Lexach jest przekładnia CVT- ustrojstwo niezniszczalne, nie ma sprzęgła, rozrusznika, alternatora, pompy wody, klimatyzacji itp... WIęc się raczej nie ma co popsuć. Jeśli chodzi o blacharkę, to jeśli nie było jakiejś ingerencji mechanicznej, to też nie będzie z nią problemów. Silniki spalinowe niewysilone, elektryki bezszczotkowe, akumulatory z baaardzo długą gwarancją.. nie masz się czego obawiać- jeśli oczywiście jakiś paparuch nie polepił czegoś :) No i jeszcze jedno... Moment obrotowy z silnika elektrycznego dostępny jest od 0 obrotów, więc od 0 do 60 mało który samochód ma start z Lexem HSD.
Szybki1
Nowy lex user

Postprzez sardzent » 10 maja 2016, o 11:34

Szybki1 napisał(a): W Lexach jest przekładnia CVT- ustrojstwo niezniszczalne, nie ma sprzęgła, rozrusznika, alternatora, pompy wody, klimatyzacji itp... WIęc się raczej nie ma co popsuć.

zapomiales o jednym ;-) dopiero dosc nowe Toyoty i Lexy maja autohold a starsze zazwyczaj nie i jesli nie dusisz mocno hamulca i popuscisz to moment elektryka rusza od razu ... po kilku latach zaczynaja sie drgania i szarpniecia bo skrzynia ma tlumik drgan ... cos bardzo podobnego do dwumasy, trzeba pamietac o hamulcu ;]

inna sprawa te hybrydy maja male aku 12v i nawet nowe akumulatory z systemem start-stop nie sa dostepne do wszystkich hybryd (wymiary zew oraz prad ladowania), co ogranicza zywotnosc baterii 12v do 2 maksmalnie 3 lat

dalej idac ... masz sprezarke klimatyzacji zasilana nie paskiem wielorowkowym ale silnikem pradu stalego (po zmianach napiecia z baterii trakcyjnej) olej w ukladzie musi byc dielektrykiem (u mnie ND11) a cena tego oleju ... coz ... teraz i tak spadla do 615 PLN, a chlodnica klimy zawsze jest przed pozostalymi ;]

jak wiekszosc toyot i leksow w ostatnich latach regularnie musisz czyscic i bardzo dbac o hamulce, to ciezkie ustrojstwa

co do ilosci gadgetow ... tutaj lexus wypada wlasnie slabo ... poczawszy od jakosci niektorych (masaze i wielokonturowe fotele) po ilość (porownaj S Classe i LS np)

takie moje male marudzenie ;]
sardzent
Lex user

Model Lexusa: RX400h

Postprzez Szybki1 » 10 maja 2016, o 12:53

Zgoda, ale jeśli mówimy o nowych toykach, to należy pamiętać, że początkowa faza hamowania nie odbywa się za pomocą układu hydraulicznego, tylko elektrycznego właśnie, więc żywotność tarcz/klocków i tak jest trzy razy większa, niż w konwencjonalnym napędzie. Co do autoholdu, to nie ma tego nawet w najnowszych toyotach... nie ma tam również żadnego tłumika drgań! To pojedyncza przekładnia planetarna ze stałym zazębieniem... na prawde nie wiem, o czym mówisz, a niejedną taką skrzynię już widziałem. Aku 12V... zgoda, pioruńsko drogie, ale żelowe i odpowiednio eksploatowane posłuży dłuuugie lata.
Szybki1
Nowy lex user

Następna strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus