[IS 250] Kilka pytań odnośnie Lexusa

Historia modeli oraz dane techniczne

Moderator: klexus

[IS 250] Kilka pytań odnośnie Lexusa

Postprzez neeur » 23 lis 2011, o 16:21

Kilka pytań odnośnie Lexusa IS250 z 2007r.
1. Czytałem, system nagłośnieniowy z 13 głośnikami też jest dobry ? (wiem, że Levinson wymiata)
2. Co tracę nie mając systemu satelitarnego (NAVI) ?
3. Czy przy przejechanych 180 tys kilometrach, może się dziać coś nieprzyjemnego ? (podobno to niemal bezawaryjny samochód ;p)
4. Gdzie ten Lexus ma boczny kierunkowskaz ? http://allegro.pl/lexus-is250-awd-2007- ... 54188.html
5. a)Dlaczego jak przełączam automat na sekwencję (manetki) to samochód od razu zaczyna zabawę od 4 biegu ?
b) dlaczego sam mi redukuje biegu w trybie sekwencyjnym ?
6. Czy po wdepnięciu gazu na maxa, bieg się redukuje ? (np. podczas wyprzedzania)
7. Czy przy włączonym trybie PWR ECT, podczas redukcji biegu występują tzw. przygazówki ? (silnik przy redukcji wchodzi na wysokie obroty?)
neeur
Lex user

Model Lexusa: IS 250 w planach

Re: [IS 250] Kilka pytań odnośnie Lexusa

Postprzez tomekb » 23 lis 2011, o 16:28

1. Ok moze to nie levinson ale jest czysto i miekko wg mnie
2. moim zdaniem nic automapa i tak jest najlepsza
3. zawiesznie ale to temat do ogarniecia jak serwis automatu byl robiony regularnie i silnika nie ma co sie bac
4. Wersja USA nie ma kierunku bocznego
5. nie wiem nie bawilem sie tym autem tak dlugo
6.w kazdym automacie tak powinno byc zalezy jak mocno depniesz
7. wchodzi na wysokie obroty ale "przegazówek" nie ma kreci na maxa i zmioenia sie podobno charakterystyka pracy przepusnicy ` "przegazówki" zniszczyły by skrzynie
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Postprzez forest » 23 lis 2011, o 21:56

1. Jak audiofilem nie jesteś to styknie ci
2. tracisz dotykowy ekran sterujący wszystkim (klimą radiem itd) i chyba kamere cofania
...w PL IS250 z navi to ze świecą szukać, chyba że masz ponad 70k do wydania ;)....
3. 180 tys. jak na 2007 to dobry przebieg... a dla tego silnika to dopiero rozgrzewka
4. to jest wer. USA więc o spryskach na ksenony też zapomnij a w PL to obowiązek ;) widać w USA nie potrzebują bocznych kierunów... ale te kieruny bedą Ci tylko potrzebne jak bedziesz chciał sobie hak założyć, a tak to możesz latać bez nich

...

6. tak, to się nazywa KICK DOWN
Obrazek
Obrazek #vipdGS #hotNINJA
forest
Moderator

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez wOOx » 23 lis 2011, o 23:59

1. Sluchałem go lepszy niż np. Bose w Mazdach :) Ale mam u siebie Levinsona i nie zamieniłbym na zwykły
2. Co tracę nie mając systemu satelitarnego oprócz navi to tracisz kamerę cofania fajna sprawa :) terminarz harmonogram napraw
3. Czy przy przejechanych 180 tys kilometrach, może się dziać coś nieprzyjemnego ? Teoretycznie nie, praktycznie sprawdziłbym stan łańcucha rorządu czy sie nie rozciągnął.
4. Gdzie ten Lexus ma boczny kierunkowskaz ? http://allegro.pl/lexus-is250-awd-2007- ... 54188.html
Jest taka opcja niekoniecznie zgodna z tym co pisał kolega wyżej.
Auto jest z USA ciekawi mnie jaki miało TITLE co było rozgrzmocone... nie pisze bezwypad... mógł ktoś przy naprawie przodu zastosować nadkola z wersji 2009 po pierwszym lifcie gdzie nie ma kierunków na nadkolach a zostały przeniesione na lusterka a lusterka zostawił sprzed liftu.

5. a)Dlaczego jak przełączam automat na sekwencję (manetki) to samochód od razu zaczyna zabawę od 4 biegu tak domyślnie ustawił producent pisze o tym w instrukcji
b) dlaczego sam mi redukuje biegu w trybie sekwencyjnym ? Z
Jakby sytuacja drogowa wymagała nagłego przyspieszenia przy braku Twojego działania w postaci zrzucenia biegu, poza tym działa to w drugą stronę na zasadzie że nie wrzucisz zbyt niskiego biegu hamując obrotami żeby nie przekręcić silnika.

Skrzynie DSG i S-tronic mają taką samą funkcję.
6. Czy po wdepnięciu gazu na maxa, bieg się redukuje ? Tak
7. Czy przy włączonym trybie PWR ECT, podczas redukcji biegu występują tzw. przygazówki ? (silnik przy redukcji wchodzi na wysokie obroty?)

To nie jest niestety skryznia w 370Z nei robi pzygazówek ale trzyma na obrotach wyżej i dłużej

Co do auta z ogłoszenia to patrzyłem na nie sporo jak za USA bity i nie w pełnej wersji. Jak na trwałość skór w Lexusie to te wyglądają średnio.

Myśle że warto poszukać czegoś co Ci będzie odpowiadać w 100% czyli wersji Prestige i może z Europy lub z Polski.
wOOx
Lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez neeur » 24 lis 2011, o 10:42

Znajomy ma do sprzedania Lexusa 2007r. z przebiegiem 180 tys. za 55-60 tys. Jest to wersja Comfort z prawie maksymalnym opcjonalnym wyposażeniem. Jedyne czego nie ma to NAVI (niestety) i chyba głośników Levinsona (muszę jeszcze sprawdzić czy ma)

Jeszcze jedno pytanie. Jak się ma automat w tym Lexusie w porównaniu do DSG ? Czy to też dwusprzęgłówka ?
neeur
Lex user

Postprzez q3_ » 24 lis 2011, o 11:02

W prawdzie mam 220 ale mogę dorzucić swoje widzimisię do niektórych spraw.

1. Czytałem, system nagłośnieniowy z 13 głośnikami też jest dobry ? (wiem, że Levinson wymiata)
Levinson jest super, ale ten niższy zestaw też pięknie gra.

2. Co tracę nie mając systemu satelitarnego (NAVI) ?
NAVI jest w porównaniu do AutoMapy uboga, nie mniej mi się przydaje bardzo często. Sterowanie klimą, radiem, telefonem itp, jest też w wersji bez ekranu, tylko inaczej. Kamera cofania - to tracisz a moim zdaniem to jeden z bardziej przydatnych bajerów - można się zmieścić w dowolnie małą dziurę przy parkowaniu.

Pzdr.
Q3
q3_
Lex user

Model Lexusa: is220d

Postprzez wOOx » 24 lis 2011, o 12:05

neeur napisał(a):Znajomy ma do sprzedania Lexusa 2007r. z przebiegiem 180 tys. za 55-60 tys. Jest to wersja Comfort z prawie maksymalnym opcjonalnym wyposażeniem. Jedyne czego nie ma to NAVI (niestety) i chyba głośników Levinsona (muszę jeszcze sprawdzić czy ma)

Jeszcze jedno pytanie. Jak się ma automat w tym Lexusie w porównaniu do DSG ? Czy to też dwusprzęgłówka ?

Nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa, porównując nie wypada źle przy DSG... na co dzień w pracy jeżdżę z DSG 6 i 7 biegowymi w wielu modelach koncernu także mam porównanie. Nie wiem jak awaryjność w Lexusie ale DSG po 100 wygląda nieciekawie po rozebraniu;)

55 a 60 tys przy takiej kwocie to 10% czyli duża rozbieżność. Auto z Europy czy skąd ? przebieg udokumentowany ? Comfort to poprostu wersja bez navi i levinsona to jet Lexus a nie Skoda czy VW do danej wersji nie można sobie dołożyć opcji z cennika. Specyfikacja Japońskich marek tak zakłada że dana wersja ma to to i to i koniec.
wOOx
Lex user

Postprzez neeur » 24 lis 2011, o 18:57

Nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa, porównując nie wypada źle przy DSG...

Ale jednak DSG lepsze ? ;/

Kurde, kurde, kurde ! Bardzo lubię słuchać muzyki w samochodzie. Jaka szkoda, że w tym modelu, który chciałbym kupić nie ma Levinsona :/ Strasznie nad tym ubolewam
A jak ma się ten 13-głośnikowy system w porównaniu do głośników w Octavii II (wersja z Navigacją)? Też ma tak dobre basy, gorsze, czy lepsze ?
neeur
Lex user

Postprzez legato97 » 24 lis 2011, o 19:07

Panowie 13 glosnikow w :LEXUS: , to chyba mowi samo za siebie (nawet jezeli nie jest to system premium), napewno bedziesz zadowolony, neeur obejrzyj najblizszego lexa z tym systemem, wrzuc plytke i posluchaj, sam wiesz najlepiej czego oczekujesz, pozdro.
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Postprzez wOOx » 24 lis 2011, o 19:12

Powiem Ci tak :

Co prawda kupno auta używanego ma jedno złote prawo ze wybierać to sobie można w salonie, ale jeśli już teraz Cię boli brak takich rzeczy jak NAVI czy Levinson to ja bym odpuścił i poszukał czegoś co CI będzie odpowiadać w 100%. Potem będziesz żałował i tyle.

Co do DSG, to najlepsza skrzynia na rynku to nie podlega dyskusji( oprócz PDK w Porsche choć i ta ma wspólne korzenie z DSG) więc porównywać można np do 7 g tronic w Mercedesie czy do Multitronica z Audi który jest w modelach które z racji momentu obrotowego nie mogły być wyposażone w DSG. Czy np z Automatem w BMW i już nie wypada tak źle. Ja naprawdę nie narzekam na automat w lexusie. Minus DSG jest taki że np po agresywnej jeździe na mieście czy na torze skrzynia się po pewnym czasie męczy i zaczyna spóźniać strasznie. Objawy :
1) po użyciu dwukrotnym pod rząd procedury startu za 3 razem już nie odpalimy procedury a i normalny start będzie zdecydowanie mniej efektywny
2) po agresywnej jeździ DSG lubi się powiesić i np mamy 5 bieg a auto zachowuje się jak na luzie i dopóki nie zmienimy z N na D w czasie jazdy co oczywiście nie jest wskazane to skrzynia się nie odwiesi chyba że zatrzymamy auto i odpalimy ponownie.
3) Skrzynia DSG nie daje żadnych możliwości podniesienia mocy poprzez chipa i na gówno są tu zapewnienia Chip Tunerów oni ZAWSZE dają gwarancje na program nigdy na podzespoły które został poddane modyfikacji. Skrzynia DSG ma próg wytrzymałościowy następujący :
2.0 TDI 350 Nm skrzynia 6 biegowa
silniki 1.4 i 2.0 TSI benzynowe skrzynia 7 biegowa moment ograniczony do 280 Nm

Dla śmiałków którzy napiszą że skrzynie można przeprogramować podeśle przykładowe 3 zdjęcia skrzyń DSG po chipie w renomowanych firmach nie podam nazwy które nie wytrzymały więcej niż 50 tys.

Moje podsumowanie :
Do jazdy miejskiej i w trasie Skrzynia w Lexusie Ci wystarczy :)
wOOx
Lex user

Następna strona

Powrót do Informacje na temat marki Lexus